ملی پوشان والیبال کشورمان در ترکیه اردو زدند
 

تیم ملی والیبال بزرگسالان ایران، پس از صعود به مسابقات جهانی لهستان، برای برگزاری اردوی تدارکاتی به کشور ترکیه سفر کرد.
تیم ملی والیبال ایران، بلافاصله پس از پایان رقابت های انتخابی قهرمانی جهان و قهرمانی در گروه دوم این مسابقات، عازم ترکیه شد. ملی پوشان والیبال ایران، از دیروز اردوی تدارکاتی خود را در شهر استانبول ترکیه آغاز کردند تا برای مسابقات قهرمانی مردان آسیا آماده شوند.
طبق برنامه قبلی، تیم ملی والیبال ایران در شهر استانبول، سه دیدار تدارکاتی با تیم های ملی ترکیه و بلغارستان و تیم باشگاهی فنرباغچه برگزار خواهد کرد.
رقابت های والیبال قهرمانی مردان آسیا، از نهم مهر در کشور امارات آغاز می شود و تیم ملی والیبال ایران، مدافع عنوان قهرمانی این دوره از رقابت هاست.
دفاع از موجودیت والیبال
مدیر تیم‌های ملی والیبال با ارزیابی عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان، گفت: باید قهرمانی خود را حفظ کنیم و از آنچه تاکنون بدست آورده‌ایم، دفاع کنیم.
امیرحسین منظمی، افزود : تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان خوب کار کرد. جوانانی که در این دوره به میدان رفتند، خیلی خوب بودند. با یک تدارکات خیلی خوب، تیم را برای این مسابقات و رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا آماده کردیم. تیم‌های آسیایی باهمه توان می‌آیند که مقابل ایران، قد علم کنند. تیم ملی والیبال ایران در طول سال‌های اخیر در سطح جهان، بازی‌های خیلی خوبی داشته و حالا، همه تیم‌های آسیایی با تدبیر ویژه‌ای به شکست تیم ملی والیبال ایران فکر می‌کنند.
وی، تصریح کرد: البته سایر حریفان آسیایی ایران، بیکار ننشسته‌اند. تیم‌هایی نظیر چین و ژاپن و استرالیا، تلاش می‌کنند تا بهترین نتیجه را در مسابقات قهرمانی آسیا بدست آورند. همچنان که والیبال ایران، رو به رشد است، باید قهرمانی خود را حفظ کند و از آنچه تا کنون بدست آورده‌است، دفاع کند. باید هر چه بیشتر، اختلاف سطح خود را با تیم های برتر جهان کم کند.
مدیر تیم‌های ملی والیبال با اشاره به برنامه‌های تدارکاتی تیم ملی، تاکید کرد: بازی‌های مقدماتی و انتخابی قهرمانی جهان در تهران، خوب بود. درست است که حریفان ایران سطح بالایی نداشتند، ولی تیم ایران با سیستم های متفاوتی بازی کرد و بازیکنان در جریان مسابقه، بهتر همکدیگر را شناختند. امروز هم تیم ملی والیبال ایران در کشور ترکیه، اردو زد.
منظمی، افزود: ملی پوشان ایران در ترکیه، چند بازی تدارکاتی با تیم های ملی ترکیه و بلغارستان و تیم باشگاهی فنرباغچه خواهند داشت. این بازی ها، برای تیم ملی مفید خواهد بود. فدراسیون، تلاش خود را به کار بسته است تا بهترین شرایط را برای بازیکنان فراهم کند و آنها را با آمادگی کامل به مسابقات قهرمانی مردان آسیا اعزام کند.
وی به پشتوانه سازی والیبال ایران در تیم ملی، اشاره کرد و گفت: ما در مجموعه فدراسیون هیچگاه از توجه به تیم های پایه، غافل نبودیم و توجه ویژه ای به تیم های رده پایه و همچنین تیم های امید و تیم ملی « ب » داشتیم. خوشبختانه والیبال ایران در هر پست، بازیکنان خیلی خوبی در اختیار دارد. بازیکنان جوان، مستعد و آماده ای در هر پست هستند که
می توانند، برای تیم ملی مفید باشند.
فهرست اولیه تیم ملی امید
فدراسیون والیبال، اسامی ۱۹ بازیکن را برای حضور در نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۳ سال جهان اعلام کرد.
پیمان اکبری، سرمربی تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال کشورمان، اسامی ۱۹ بازیکن را برای ثبت نام در مسابقات اعلام کرد تا از بین آنان، ۱۲ بازیکن نهایی معرفی شوند. اسامی بازیکنان معرفی شده برای حضور در این رقابت‌ها به قرار زیر است:
پاسورها: بهزاد حیدری شاهی، رسول نجفی و فرهاد سال افزون
قطر پاسورها: سهیل احمدی، رضا قرا و جواد حسین آبادی
دفاع وسط: سامان فائزی، حامد باقرپور، سجاد دهنوی و شهاب احمدی
لیبرو: ناصر رحیمی پناه و مصطفی حیدری
دریافت کننده قدرتی: پوریا فیاضی، محمدرضا حسینی پویا، مجتبی میرزاجانپور، سعید شیرود، رامین خانی، میلاد عبادی‌پور و حامد تاریوردی
دور مقدماتی این رقابت‌ها، از ۱۱ مهر آغاز می شود و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت. از هر گروه، دو تیم به مرحله بعد صعود می‌کنند که به صورت ضربدری با هم مسابقه خواهند داد. تیم های پیروز، راهی دیدار نهایی خواهند شد و بازنده ها، برای کسب عنوان سومی با هم پیکار می کنند.
تیم امید در راه آرژانتین
تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال ایران، برای حضور شایسته در نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان در تورنمنت چهار جانبه آرژانتین شرکت می‌کند.
نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر ۲۳ سال جهان، از ۱۱ مهر با حضور ۱۲ کشور برتر جهان به میزبانی برزیل آغاز خواهد شد. تیم ملی والیبال زیر ۲۳ سال ایران، از هشتم مهر برای آمادگی بیشتر در تورنمنت چهار جانبه آرژانتین، راهی این کشور خواهد شد.
این تورنمنت با حضور تیم‌های ایران، روسیه، استرالیا و آرژانتین برگزار می‌شود و میدانی مناسب برای این تیم، قبل از آغاز مسابقات جهانی خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ