‎‏۳۶۴۰ مرگ مشکوک در سال ۹۱ درکشور رخ داد
سرویس حوادث: رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اعلام کرد: در سال گذشته ۳۶۴۰ مرگ مشکوک به خودکشی در کشور روی داده است که از این تعداد ۲۵۳۰ نفر مرد و ۱۱۱۰ نفر زن بوده‌اند.‏
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر محمود خدادوست با اشاره به روز دهم سپتامبر روز جهانی مبارزه با خودکشی افزود: پارسال، استان‌های تهران با ۴۰۹،‌ کرمانشاه با ۲۷۱ و گیلان با ۲۳۱ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با ۱۸، کهگیلویه و بویر احمد با ۲۴ و خراسان شمالی با ۲۵ فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از خودکشی را داشته‌اند.
رئیس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان شیوه‌های خودکشی در کشور اضافه کرد: ۹ر۴۹درصد از موارد خودکشی به شیوه حلق‌آویز بوده است.
خدادوست با اشاره به تفکیک سنی موارد خودکشی در کشور افزود: از کل مرگ‌های مشکوک به خودکشی در کشور، بیشترین موارد خودکشی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ثبت شده است که ۲ر۲۸ درصد از کل موارد خودکشی این سال‌ها را در برمی‌گیرد. پس از آن گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال با ۲ر۲۲ درصد، ۲۵ تا ۲۹ سال با ۶ر۱۷درصد، بالای ۵۰ سال با ۹ر۱۲۹ درصد، ۴۰ تا ۴۹ سال با ۱ر۱۱۱ درصد و زیر ۱۸ سال با ۹ر۷ درصد به ترتیب بیشترین موارد خودکشی را به خود اختصاص داده‌اند.

نسخه مناسب چاپ