فرش گل، صحن حرم رضوی را مزین و معطر کرد
 

سرویس شهرستانها: بزرگترین فرش گل کشور مزین به نقش «یا امام الرئوف» در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) در معرض دید زائران قرارگرفته است.
رئیس اداره خدمات واماکن متبرکه رضوی گفت: این فرش گل به مساحت ۴۸۰ مترمربع و با ۲۰ هزارشاخه گل بزرگ‌ترین فرش گل پرتابل کشوراست.
سبزعلی افزود: اجرای این فرش گل از ۲۱شهریور شروع شده و در ۲۷شهریور جمع آوری می‌شود.
تولید کنندگان گل و گیاه از سراسر کشور به صورت رایگان این گل‌ها را برای ساخت فرش گل اهدا کرده‌اند.
سال گذشته نیز فرش گل حرم مطهر با مساحت ۳۰۰ مترمربع در دهه کرامت در صحن جامع رضوی ایجاد شده بود.
‏‏ شست‌وشوی گنبد طلای حرم مطهر رضوی
گنبدطلای حرم رضوی در آستانه میلاد با سعادت حضرت امام رضا(ع)، با حضور خادمان و ارادتمندان این امام همام شست‌وشو داده شد. شست و شوی گنبد منور سالی سه بار توسط خادمان حرم مطهر رضوی انجام می‌شود. آئین سنتی شستشوی گنبد منور رضوی از پنجمین روز دهه کرامت آغاز و دو روز ادامه دارد.
در اوایل قرن ششم بود که وزیر سلطان سنجر سلجوقی، ضمن تعمیر روضه منوره، گنبدی بر فراز قبه اولیه احداث کرد. این همان گنبدی است که بالغ بر ۹۰۰ سال از بنای آن می‌گذرد.گنبد بارگاه نورانی علی‌بن موسی‌الرضا(ع) از نظر ساختمان و ارتفاع در نهایت زیبایی و هنرمندی طراحی شده و دارای دو پوشش است: پوشش اول؛ سقف حرم به حساب می‌آید که از زیر قابل مشاهده و دارای آینه است. پوشش دوم؛ خود گنبد طلاست و در حد فاصل این دو پوشش ۱۳ متر فضای خالی وجود دارد.
آغاز جشن و سرور در حرم رضوی
برنامه‌های ویژه حرم رضوی به مناسبت میلاد با سعادت علی ابن‌ موسی‌الرضا(ع) از دیشب در حرم رضوی آغاز شد.
معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی اعلام کرد: این مراسم شامل سخنرانی، مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام تا سه‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در رواق امام خمینی حرم رضوی برگزار می‌شود.
به همین مناسبت مراسم مولودی‌خوانی و مداحی تا سه‌شنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود.
همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) در سه‌شنبه نیز مراسم جشن ویژه‌ای در تالار اماکن متبرکه رضوی واقع در صحن آزادی از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه تا ۱۱ برگزار می‌شود.
اجتماع بزرگ رضویون در صحن جامع رضوی در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه با اجرای مراسم مولودی‌خوانی و مدیحه‌سرایی از برنامه‌های سالروز ولادت امام رضا(ع) در حرم رضوی است.

نسخه مناسب چاپ