طرح ویژه دولت برای تامین کمبود بنزین
دولت با جدیت برنامه تامین بنزین را دنبال می کند تا در ماههای آینده دچار کمبود نشویم.
مهندس “مصطفی کشکولی” مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اعلام اینکه برنامه ریزی برای ذخیره سازی و تامین بنزین نوروز ۹۳ در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با اقدامات صورت گرفته در ماههای آینده کمبودی نخواهیم داشت. اصغر رمضانی معاون اجرایی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم با اعلام این که پیش از رسیدن به خط قرمز برای تامین بنزین باید چاره‌ای اندیشیده شود، گفت: در صورت نیاز بنزین وارد می کنیم.
وی در مورد چگونگی تامین بنزین مورد نیازکشور به ایسنا گفت : قسمتی از سوختی که هم اکنون عرضه می شود را از بنزینی که پیش از این ذخیره کرده بودیم تامین می کنیم.
وی درمورد حجم واردات احتمالی بنزین هم گفت: این موضوع بستگی به حجم مصرف این فرآورده در روزهای آینده و راه‌اندازی طرح‌های پالایشگاهی کشور دارد.به گفته رمضانی در آینده بسیار نزدیک با بهره‌برداری از دو طرح پالایشگاهی تبریز و اصفهان تولید بنزین کشور چهار تا پنج میلیون لیتر افزایش خواهد یافت.او در مورد حجم تولید بنزین داخلی هم گفت: متوسط تولید روزانه بنزین در پالایشگاه‌های نفت و واحدهای پتروشیمی بین ۶۴ تا ۶۵ میلیون لیتر در روز است که از این رقم شش تا هفت میلیون لیتر آن بنزین پایه است که در واحدهای پتروشیمی تولید می شود. شایان ذکر است که بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت چند روز قبل از احتمال دوباره واردات بنزین خبر داد.
این درحالیست که در ماههای پایانی مسئولیت دولت قبل به مردم گفته می‌شد بزودی کشور از واردات بنزین خودکفا خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ