ایجاد یک میلیون فرصت آموزش مهارتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی
شیراز: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: این سازمان یک میلیون فرصت آموزش مهارتی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین کرده است که در سال ۹۵ اجرایی می کند.

محمد امین سازگارنژاد در شیراز افزود: مجموعه فرصت‌های شغلی برای جذب این مهارت‌آموزان در بازار کار شناسایی و تدوین شده است.

وی اظهار داشت : از آنجا که رفع بیکاری و ایجاد اشتغال از اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، می توان گفت برنامه‌ریزی صورت گرفته در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اقدام عملی برای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری محسوب می شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بر سیاست این سازمان بر واگذاری آموزش‌های مهارتی به بخش خصوصی در صورت برخورداری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های لازم تاکید کرد.

سازگارنژاد گفت: اگر آموزشگاه‌های آزاد، اصناف، اتاق تعاون، تشکل‌های کارفرمایی و… فرصت، فضا و امکان ارائه آموزش‌های مهارتی را داشته باشند، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با حذف رشته‌های موازی در سال ۹۵ از بخش خصوصی حمایت می کند چرا که این سازمان، بخش خصوصی را رقیب خود نمی داند.

وی ادامه داد: هرجا که مردم برای نقش‌آفرینی و مشارکت در امور حاضر هستند، حتماً امور را به مردم واگذار می‌کنیم و برای بهبود کسب و کار آنها تلاش می‌کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: این سازمان در سال ۹۵ رشته‌های مورد سفارش بازار و بنگاه‌های اقتصادی را در دستور کار خود قرار می‌دهد و آموزش‌های مهارتی مورد نیاز را ارائه می کند.

نسخه مناسب چاپ