دکتر منوچهر ستوده بستری شد
 

دکتر منوچهر ستوده، ایران شناس، جغرافیدان و پژوهشگر ایرانی به علت عوارض کهولت سن و بیماری عفونت ریه در بیمارستان طالقانی چالوس بستری شد.

به گزارش ایسنا، منوچهر ستوده از مفاخر به‌نام ایران در یکصد و سه سالگی در بخش آی سی یو بیمارستان طالقانی چالوس بستری شد.

براساس اعلام مسئولان استان مازندران شهرستان چالوس، تیم پزشکی بیمارستان طالقانی چالوس کار درمانی ستوده را پیگیری و وضعیت درمانی این استاد برجسته‌ی فرهنگ و هنر ایران را تحت نظارت مستقیم خود دارند.

دکتر منوچهر ستوده متولد ۲۸تیر ۱۲۹۲در تهران است و مازندرانی الاصل است و تاکنون کالباس، سوسیس، پیتزا و به گفته‌ خودش «غذاهای مشکوک» نخورده و از شهر تهران هم گریزان است.وی تا چهارسالگی در محله سرچشمه زندگی کرد. در هفت سالگی به مدرسه ابتدایی آمریکایی رفت و دوره شش ساله ابتدایی را در این مدرسه گذراند. در دوران تحصیل در دبیرستان البرز کتابدار کتابخانه‌ی دبیرستان نیز بود. سال ۱۳۱۳وارد دانشسرای عالی شد و نزد استادانی چون سیدمحمد مشکوه و علی اکبر شهابی درس خواند. نخستین مقاله خود را در ۱۳۱۵درباره‌ی «مطالعات تاریخی و جغرافیایی – مسافرت به قلعه الموت» نوشت.در سال ۱۳۱۷درجه‌ لیسانس در رشته‌ ادبیات فارسی را دریافت کرد. در همین دوره در اداره‌ فرهنگ گیلان و دبیرستان شرف تهران تدریس می‌کرد. در سال ۱۳۲۴با فاطمه (شکوه اقدس) شمشیرگران ازدواج کرد. در سال ۱۳۲۹از رساله‌ی دکتری خود زیر نظر استاد بدیع الزمان فروزانفر با عنوان «قلاع اسماعیلیه در رشته‌کوه‌های البرز» دفاع کرد.

نسخه مناسب چاپ