خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تبریک آغاز سال کاری

آغاز سال جدید کاری را به همه دست‌اندرکاران روزنامه اطلاعات تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که در سال ۹۵ روزنامه پربارتر از گذشته و بصورت چهاررنگ چاپ شود

امامی از تهران

نفت را مصدق ملی کرد

نفت را دکتر محمد مصدق ملی کرد، برای همین هم انگلیسی‌ها از او کینه به دل دارند، ولی ما چرا به شخصیت این بزرگوار نمی‌پردازیم؟ چرا خیابانی به نام او نیست؟ چرا نباید قدر بزرگان تاریخ خود را بدانیم؟

یک ایرانی

تفکیک قوا!

دولت محترم مرتباً از کاهش تورم خبر می‌دهد ولی مجلس و قوه قضائیه نرخ دیه را بالا می‌برند، به نظر من این هم یک نوع از تفکیک قوا است که به خاطر آن باید به سه قوه تبریک بگوئیم.

یک هموطن

جلو سی‌دی‌های مبتذل را بگیرید

متاسفانه سی‌دی‌های مبتذل در انواع مختلف و به صورت انبوه در دسترس جوانان قرار دارند، انتظار به حق خانواده‌ها این است که همه این سی‌دی‌ها جمع‌آوری و جلوی توزیع مجدد آنها گرفته شود.

تماس با خط ارتباطی

سهام عدالت بدون سود!

با اینکه سهام عدالت روستایی در اختیار ما قرار گرفته است ولی تاکنون هیچ نتیجه و سودی برای ما نداشته است، اگر این سهام‌ها بلا‌استفاده هستند چرا آنها را در اختیار ما قرار دادند؟

یک روستایی

شهرک اکباتان نیازمند فضای سبز

حدود ۳۰ سال است که در انتظار ایجاد فضای سبز در فاز۲ اکباتان هستیم، از شهرداری محترم تهران توقع داریم این درخواست‌ها را عملی سازد.

شهروندی از تهران

بزرگراه‌ها را توسعه ندهید

طرح ناموفق دو طبقه کردن بزرگراه صدر ظاهراً قرار است در بزرگراه همت هم عملی شود و این در حالی است که چندین سال است توسعه بزرگراه در کشورهای پیشرفته متوقف شده و دیگر جواب نمی‌دهد. شهرداری تهران به جای چنین هزینه‌ای به توسعه مترو و اتوبوس‌های بی.آر.تی همت بگمارد.

تماس با خط ارتباطی

حمایت درمانی از ناباروری

وزارت بهداشت اعلام کرده است که زوج‌های نابارور حمایت درمانی می‌شوند، ضمن تقدیر از این کار پسندیده از وزیر بهداشت تقاضا داریم طرح غربالگری ناباروری را با همکاری وزارت آموزش و پرورش از مدارس آغاز کند و ریشه‌های این مشکل را از آنجا پیدا و خشک کند.

یک هموطن

قابل توجه سازمان بهشت زهرا

متأسفانه بسیاری از سرویس‌های بهداشتی بهشت زهرا در روزهای عادی بسته است و این امر برای مراجعان مشکل‌ساز است.

شهروندی از تهران

همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران

با اینکه مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از مظلومترین اقشار جامعه هستند ولی هنوز همسان‌سازی حقوق آنها اجرا نشده است، آیا این سازمان برنامه‌ای برای این کار مهم و ضروری ندارد؟

محمودی از کاشان

مشورت صدا و سیما با کارشناسان

از صدا و سیما می‌خواهیم حداقل برای طرح‌های بزرگی که هزینه زیادی دارد، مثل سریال پرخرج معمای شاه قبل از تهیه با چند کارشناس مشورت جدی صورت گیرد تا پول مردم به این صورت ضایع نشود.

یک هموطن

برای جلوگیری از آتش‌سوزی

با توجه به حادثه ناگوار انفجار کپسول گاز در آخر سال گذشته در بازار تهران از شهرداری تهران و شرکت گاز می‌خواهیم به مغازه‌هایی که همچنان از کپسول گاز استفاده می‌کنند گازرسانی کند تا شاهد حوادث خسارت‌بار اینچنینی نباشیم.

شهروندی از تهران

مصاحبه با علامه حکیمی

با توجه به اینکه علامه محمدرضا حکیمی در قید حیات هستند و سینه‌شان گنجینه‌ای از علوم و دانش است از روزنامه اطلاعات می‌خواهیم به آثار ارزشمند ایشان بیشتر بپردازد و اگر ممکن است مصاحبه‌ای با وی ترتیب دهد.

تماس با خط ارتباطی

اسکان عشایر!؟

استاندار فارس گفته است، باید تمام عشایر را در شهرها اسکان دهیم تا هم فرزندانشان از تحصیل و آموزش محروم نباشند و هم مراتع کشور از نابودی نجات پیدا کنند! از اظهارنظر ایشان تعجب می‌کنم، اولاً خیلی‌ها می‌خواستند که عشایر را شهرنشین کنند و نتوانستند. ثانیاً، آنها از اقشار مولد جامعه هستند و بیشتر گوشت کشور از فعالیت آن‌ها تأمین می‌شود، آیا باید آنها هم به شهر بیایند و مشاغل کاذبی مثل ساندویچ‌فروشی و مسافرکشی پیدا کنند؟

یک هموطن

تشکر از یک مقاله

از مقاله مفید و زیبای آقای امیر طیرانی که در آخرین روزهای سال گذشته در روزنامه به چاپ رسید تقدیر و تشکر می‌کنم. امیدوارم که پول نفت حیف و میل نشود!

تماس با خط ارتباطی

انتقاد از گرانی روزنامه

من ۵۰ سال است که روزنامه اطلاعات می‌خوانم. ولی چون به یکباره روزنامه را گران کرده‌اید و هیچ توضیحی هم نداده‌اید دیگر روزنامه نمی‌خرم، این کار درستی نبود.

محمدی از تهران

خط ارتباطی:

در آخرین شماره روزنامه در سال ۹۴ در این‌باره توضیح داده‌ایم. همچنان روزنامه اطلاعات در زمره ارزان‌ترین روزنامه‌های کشور است.

گلایه بازنشسته سازمان ثبت اسناد

بازنشسته سازمان ثبت اسناد خوزستان هستم و حقوقم یک میلیون تومان است. قوه قضائیه به حقوق شاغلین خود ۵۰درصد اضافه کرده است، دولت هم که ۲۰درصد به حقوق آنها اضافه کرده است! در این میان هیچ کس به فکر ما بازنشستگان نیست که با دارا بودن مدرک لیسانس دخل و خرجمان با هم نمی‌خواند.

شهروندی از اهواز

چرا فقر ریشه‌کن نشده است؟

حضرت امام بنیاد مستضعفان و کمیته امداد را برای ریشه‌کنی فقر در جامعه راه‌اندازی کردند، بعد از ۳۰ سال خوب است این دو نهاد توضیح دهند چرا در تمام این مدت نتوانسته‌اند فقر را از جامعه بزدایند؟

شهروندی از تهران

پیشنهاد به مترو

پیشنهاد می‌کنم شرکت مترو در مسیرهای شلوغ مثل تجریش به کهریزک قطارهای بیشتری بگذارد تا از این همه تراکم در چنین مسیرهایی کاسته شود.

یک مسافر همیشگی

تشکر از مقاله خانم شیرین بیانی

مطلب خانم شیرین بیانی راجع به ریشه‌های جشن‌ها و مراسم نوروز خیلی خوب و مفید بود ای کاش مطالب از این دست خصوصاً راجع به جشن‌های زیادی که ایرانیان باستان در طول سال داشته‌اند را بیشتر چاپ کنید.

تماس با خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ