امداد رسانی به ۶۴ هزار نفر از مسافران نوروزی
سرویس سیاسی- اجتماعی: مسئول بخش عملیات امداد و نجات طرح نوروزی هلال‌احمر از نجات جان ۳ هزار و ۱۰۷ هموطن از حوادث و امدادرسانی به بیش از ۶۴ هزار نفر در این طرح خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی مرادی پوربا اشاره به گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر گفت: در ۱۷ روز اجرای طرح ( از ۲۵ اسفند تا ۱۲ فروردین ) در مجموع ۴ هزار و ۵۷۷ مورد ماموریت انجام و خدمات امدادی لازم به ۶۴ هزار و ۸۳۰ نفر از مسافران نوروزی ارائه شد.

وی با اشاره به کاهش ۸ درصدی ماموریت‌های امدادی در ۱۷ روز اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار داشت:دراین مدت ۲ ‌هزار و ۵۰ نفر از مسافران نوروزی به مراکز درمانی منتقل شدند و ۲۸ هزار و ۳۴۵ نفر خدمات درمان سرپایی دریافت کردند.

وی به نجات ۳ هزار و ۱۰۷ نفر از هموطنان از حوادث و انجام ۳۴۸ مورد عملیات رهاسازی اشاره کرد و گفت: ۲ ‌هزار و ۱۱۹ نفر از مسافران خدمات اسکان اضطراری و بیش از ۴۳ هزار نفر خدمات اسکان نوروزی را دریافت کردند. دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هم با بیان این که ۴میلیون و ۴۵۹ هزار و ۴۱۷مسافر نوروزی تا ۱۳ فروردین از خدمات طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی سازمان استفاده کردند.، گفت: بیشترین میزان مراجعه در بهره مندی از خدمات سلامت با ۳۴۷ هزار و ۱۲۲ مورد برای گرفتن فشار و قند خون بوده است.

وی بااشاره به این که از ابتدای اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی تا ۱۳فروردین، ۴۳ هزار و ۷۷۳ نفر – روز جوان هلال احمر در کشور در پایگاه های نوروزی به هموطنان ارائه خدمت کرده اند، گفت: بر این اساس ۴میلیون و ۱۷۹ هزار و ۸۷۷ مسافر به پایگاه های ثابت مراجعه و ۲۷۹ هزار و ۵۴۰ مسافر در پایگاه های ‌سیار سازمان، خدمات لازم را دریافت کردند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به توزیع ۵ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۹۳۸ بسته آموزشی، فرهنگی و اطلاع رسانی در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، افزود: ۲ میلیون و ۷۴ هزار و ۷۱۷ مسافر، نقشه، ۲ میلیون و ۱۰ هزار و ۱۸۴ تن بروشورهای آموزشی و اطلاع رسانی و یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۷ مسافر سایر بسته های آموزشی و فرهنگی جمعیت هلال احمر را دریافت کرده اند.

نسخه مناسب چاپ