قدردانی شجریان از احوالپرسی وزیر بهداشت
محمدرضا شجریان در پی احوالپرسی وزیر بهداشت ، در پیامی صوتی که از طریق فضای مجازی ارسال شد، ضمن قدردانی از دکتر حسن هاشمی اعلام کرد که در سلامت است .

به گزارش ایرنا، استاد آواز ایران در این پیام صوتی گفته است، سلام، دکتر هاشمی، ممنونم که پیگیر احوال من هستید، من الحمدلله حالم خوب است و در کنار خانواده هستم، تا دو یا سه ماه دیگر نیز کار درمان من به نتیجه مطلوب می رسد، به دوستان بگویید حالم خوب است. گفتنی است محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران از مدتی پیش به علت بیماری در بیمارستانی در خارج از کشور بستری شده و تحت درمان است.

وزارت ارشاد پیگیر درمان کیارستمی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه برای درمان و بهبود حال عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران از ارائه هرگونه کمک و حمایت مالی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، علی جنتی یکشنبه در حاشیه دیدار نوروزی سال ۹۵ با کارکنان وزارتخانه متبوعش در جمع خبرنگاران افزود: بلافاصله پس از شنیدن بستری شدن این کارگردان و هنرمند سینمای کشور با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس گرفته و از ایشان خواستم وضعیت کیارستمی را از نظر پزشکی و هرگونه کمک و حمایت مدنظر داشته باشند.

جنتی اظهار کرد: آقای قاضی‌زاده هاشمی نیز علاوه بر عیادت از این هنرمند سینمای کشور تیم ویژه پزشکان متخصص را برای پیگیری امور بیماری به وضعیت کیارستمی مامور کردند که اقدامات خوبی نیز انجام شده است.

وی یادآور شد: در روزهای گذشته نیز حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و علی مرادخانی معاون امور هنری به صورت جداگانه از کیارستمی عیادت و اقدامات لازم را به عمل آوردند.

خروج “کیارستمی” از وضعیت بحرانی‌

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول رسیدگی به امور درمان عباس کیارستمی با بیان اینکه طبق آخرین پاتولوژی تاکنون بیماری سرطان برای وی گزارش نشده است، گفت: خوشبختانه حال عباس کیارستمی رو به بهبود بوده و در حال خروج از وضعیت بحرانی‌ است.

دکتر رضا پایدار در گفتگو با ایسنا، گفت: وزیر بهداشت در این زمینه دستور داد عده‌ای از اساتید مجرب، کار درمان این کارگردان ارزنده کشورمان را پیگیری کنند. بر این اساس جلسه‌ای با حضور دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، دکتر فاضل، جراح عروق و استاد دانشگاه شهید بهشتی و دکتر ظفرقندی، جراح دانشگاه تهران برگزارشد.

در این جلسه مسائل درمان کیارستمی بررسی شد .

وی خبر ابتلای این کارگردان کشورمان به سرطان دستگاه گوارش بدخیم را تکذیب کرد و گفت: طبق آخرین پاتولوژی سرطان گزارش نشده بلکه بیماری او پلیپ روده است.

پایدار در عین حال برخی شایعات مبنی بر رخ دادن قصور پزشکی در عمل جراحی اول کیارستمی را نیز تکذیب کرد.

نسخه مناسب چاپ