تشریح جزئیات ۲ پرونده جنایی
 

‏ سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران جزئیات دو پرونده جنایی فروردین را تشریح کرد.

سردار محمدیان درباره دستگیری فردی که اقدام به قتل جوانی ۲۰ ساله در محله هرندی باانگیزه انتقامگیری کرده بود، گفت: ۱۰ فروردین جاری از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری دستجمعی منجر به جرح به کلانتری ۱۱۶ مولوی اعلام شد؛ با حضور مأموران در محل و انجام بررسی‌ها مشخص شد که در یک درگیری دستجمعی میان سرنشینان یک خودرو سواری با ۲ ترک نشین یک موتورسیکلت، یکی از سرنشینان خودرو سواری به نام غلامرضا ۲۰ ساله مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار گرفته و ۲ موتور سوار نیز از محل گریخته‌اند.

وی افزود: با گذشت چند ساعت از انتقال مجروح به بیمارستان، تیم پزشکی به مأموران اعلام کرد که غلامرضا فوت کرده است و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گفت.

سردار محمدیان اضافه کرد: کارآگاهان با تحقیق از شاهدان صحنه درگیری دریافتند متهم به قتل یکی از اهالی منطقه هرندی خیابان شهید معروف خانی به نام سامان است که پس از ارتکاب جنایت از محل سکونتش فرار کرده است. در ادامه تحقیقات مشخص شد که سامان همان روز در یک قهوه خانه در منطقه هرندی با جوان دیگری به‌نام اشکان هم درگیر شده که در آن، غلامرضا به‌همراه برادرش به حمایت از اشکان پرداخته و پس از گرفتن چاقو از دست سامان، وی را مجبور به ترک قهوه خانه کرده‌اند. ‏

وی افزود: دربررسی‌های بعدی غلامرضا قصد داشته به‌همراه برادر و یکی از دوستانش، مسافرتی به شمال کشور داشته باشند اما سامان به‌همراه یکی از بستگانش با یک موتورسیکلت و این‌بار با انگیزه انتقامگیری دخالت آنها در درگیری قهوه خانه، مانع رفتن آنها به مسافرت شد و در ادامه چندین ضربه چاقو به غلامرضا وارد کرده و از محل گریخته بود.سردار محمدیان گفت: با ردیابی‌ها متهم ۱۳ فروردین دستگیر شد و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.‏

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره تسلیم شدن مرد جوانی در پرونده مرگ دختر مورد علاقه اش به پلیس گفت: ۹ فروردین فوت مشکوک دختر جوانی در بیمارستانی در غرب تهران به ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شدومشخص شد دختری توسط سرنشین یک خودرو پرشیا به بیمارستان منتقل شده اما این شخص پس از انتقال او به بیمارستان از محل گریخته است. وی اضافه کرد: به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی ارسال شدو باتوجه به این که راننده خودرو پرشیا هنگام فراری شدن از بیمارستان، یک کیف زنانه حاوی مدارک شناسایی را از پنجره خودرو به بیرون پرت کرده بود، معلوم شد هویت متوفی مژگان (۲۴ ساله) است. سردار محمدیان گفت: با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته بیمارستان، مالک خودرو پرشیا در منطقه مرزداران شناسایی شد و او خودرا به پلیس تسلیم کردو دربازجویی گفت: قرار بود با مژگان ازدواج کنم امابعد هر۲ منصرف شدیم اما کماکان با یکدیگر در ارتباط بودیم تااین که بامداد روز حادثه برای کشیدن شیشه به انباری خانه ما رفتیم. پس از مصرف شیشه مژگان در داخل همان انباری استراحت کرد اماوقتی به من گفت که حالش بداست ترسیدم وبا رساندن او به بیمارستان فرار کردم و هیچ دخالتی در مرگ مژگان نداشتم.

متهمان این دو پرونده با صدور قرار قانونی دربازداشت هستند تا تحقیقات کارآگاهان تکمیل شود. ‏

نسخه مناسب چاپ