چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ماه۱۳۵۵ (برابر۶ ربیع‌الثانی۱۳۹۶، ۶ آوریل ۱۹۷۶) نقل شده است
قباله ازدواج شاه سلطان حسین صفوی پیدا شد
ساری ـ خبرنگار اطلاعات: قباله ازدواج شاه سلطان حسین صفوی که بیش از چهارصدسال قدمت دارد پیدا شد. این قباله در حال حاضر در مجموعه شخصی آقای جلال ظهیرامامی مدیرکل ثبت احوال مازندران نگهداری می‌شود.
صاحب قباله معتقد است این سند از اجداد وی به او به ارث رسیده است. قباله دو متر طول دارد و متن آن با خطوط طلا نوشته شده است.
آقای ظهیر امامی ارزش قباله را ۳ میلیون تومان می‌داند و می‌گوید چند سال پیش در شیراز خریداری برای آن پیدا شد که حاضر بود ۳۴۰ هزار تومان بپردازد اما من نپذیرفتم.

سال گذشته ۸۵۰ میلیارد ریال کالا وارد شد
براساس آمار منتشره از طرف اداره آمار و خدمات ماشینی گمرک ایران در سال گذشته حدود ۲۳۲ر۱۳ هزار تن کالا بارزش قریب ۳ر۸۴۹ میلیارد ریال وارد و حدود ۶ر۱۰۶۴ هزارتن بارزش ۴ر۴۰ میلیارد ریال کالا‌ (بدون مواد نفتی) به خارج از کشور صادر شده است.
در صورتی‌که در سال ۵۳ مجموع واردات کشور حدود ۹۳۵۴ هزار تن بارزش قریب ۴۴۸ میلیارد ریال و صادرات کشور (بدون مواد نفتی) قریب ۱۵۳۱ هزار تن بارزش ۲ر۳۹ میلیارد ریال بوده است.

۴۰۰ هزار کارمند بخش خصوصی وام می‌گیرند
بانک رفاه کارگران ظرف چند روز آینده پرداخت وام خرید خانه و احداث ساختمان به کارکنان بخش خصوصی را آغاز خواهد کرد. میزان این وام معادل ۶ سال حقوق کارمند و حداکثر تا ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.
دکتر مجیدی رئیس کل بانک رفاه ضمن تائید این خبر افزود: بهره این نوع وام ۶ درصد با یک درصد کارمزد که مجموعا ۷ درصد خواهد بود، پیش‌بینی شده و مدت بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.
مجیدی گفت: پرداخت این نوع وام حدود ۴۰۰ هزار نفر از کارکنان بخش خصوصی را که عضو صندوق‌های حمایت کارکنان بخش خصوصی هستند، دربرخواهد گرفت.

کمک نقدی به گندم‌کاران داده می‌شود
نحوه خرید گندم از کشاورزان عضو شرکت‌های تعاونی روستائی با تغییراتی که در جهت رفاه کشتکاران در نظر گرفته شده است به مورد اجرا گذاشته می‌شود.
در اجرای سیاست جدید دولت، در زمینه خرید گندم از شرکت‌های تعاونی روستائی و اتحادیه‌های تعاونی کمک‌های تازه برای تشویق کشتکاران به صورت نقدی انجام خواهد گرفت که قسمت اعظم این کمک صرف عمران و بهبود منطقه کشاورزی خواهد شد.

تقاضای تجدیدنظر در افزایش بهای آب
در نخستین جلسه انجمن شهرستان تهران، از وزارت نیرو خواسته شد، در تصمیم خود مبنی بر افزایش بهای آب، تجدیدنظر کند. «جعفری» نماینده انجمن شهرستان در این مورد گفت: با توجه به این موضوع که در ایران گران شدن آن دسته از کالاهای مصرفی که جنبه حیاتی و عمومی دارد، هیچ‌گاه با کم شدن مصرف آن همراه نبوده است، آیا گران کردن قیمت آب مصرف آنرا کاهش خواهد داد؟
او سپس به مسئله آب‌بها اشاره کرد و افزایش آب بها را خوب دانست به شرطی که افزایش مزبور فقط در مورد مصارف غیرضروری و لوکس، آب باشد. و درباره افراد کم‌درآمد و منطقه‌های متوسط‌نشین، حمام‌‌ها، بیمارستان و مدرسه‌‌ها عملی نشود و گروه‌های فوق از پرداخت اضافه بها معاف باشند.

قرارداد بیمه هنرمندان امضاء شد
صبح دیروز جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران و منوچهر شیرزاد مدیرعامل صندوق همکاری رفاه هنرمندان سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران تشکیل شد. در این جلسه قرارداد بیمه حوادث هنرمندانی که عضو صندوق همکاری و رفاه هنرمندان هستند امضاء شد این قرارداد از اول سال ۲۵۳۵ شاهنشاهی هنرمندان عضو صندوق را زیرپوشش بیمه حوادث قرار می‌دهد.

code

نسخه مناسب چاپ