ثبت بیش از ۱۱ میلیون نفر شب اقامت در مازندران
ساری ـ خبرنگار اطلاعات: در تعطیلات نوروز بیش از ۱۱ میلیون نفر شب اقامت در مازندران ثبت شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری مازندران با اعلام این خبر افزود: در طول این مدت از ۵۳۳۳ واحد اقامتی، پذیرایی و دفاتر مسافرتی بازدید شد و ۲۳۰ واحد اقامتی و مسافرتی نیز تذکر و اخطار کتبی گرفتند و ۲۴۸ تاسیسات اقامتی و مسافرتی تشویق شدند.

دلاور بزرگ نیا گفت: ۲۲۴ هزار و ۸۵۲ خودرو به پارک‌های جنگلی مازندران وارد و ۳۰ هزار و ۹۹۵ تخته چادر در این اماکن برپا شد. وی میزان بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در اماکن عمومی را ۱۰ هزار و ۳۹۳ مورد اعلام کرد و افزود: در این بازدیدها ۸۱۸۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی با اشاره به ۳۱ نفر فوت شده بر اثر تصادف و تروما اظهار داشت: مأموریت‌های تصادفی و غیرتصادفی اورژانس ۱۱۵، ۶۷۱۵ مورد بوده که ۱۸۷۴ نفر تصادفی در مراکز درمانی و اورژانس پذیرش شدند.

بزرگ نیا با بیان این که برنامه‌های خوبی همراه با حضور مسافران در امامزاده‌ها و اماکن مذهبی انجام شد، افزود: یک میلیون و ۷۳۱ هزار و ۵۰۶ نفر به زیارت اماکن مذهبی و متبرکه رفتند.

وی شمار بازدیدکنندگان از موزه‌های استان ار ۱۹۴ هزار و ۲ نفر اعلام کرد و گفت: ۴۶۰ هزار و ۷۴۵ نفر نیز از اماکن تاریخی و فرهنگی استان دیدن کردند. او اضافه کرد: ۴۵ مورد کنسرت موسیقی و جنگ شادی در مازندران برگزار شد و ۲۱ مکان به دلیل مسایل بهداشتی تعطیل شد.

نسخه مناسب چاپ