تأکید استاندار البرز بر اجرایی شدن ایده‌های اقتصادی
کرج- خبرنگار اطلاعات: استاندار البرز تأکید کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» نامگذاری شده است، باید ایده‌های اقتصادی به مرحله عملیاتی و اجرایی شدن برسد.

سیدحمیدطهائی در جمع پرسنل استانداری با اشاره به مهمترین اقدام‌های انجام شده در سال گذشته یادآور شد: انتخاباتی که پشت سر گذاشته شد با عملکرد مطلوب ستاد انتخابات همراه بود، البته در حوزه مدیریتی و مباحث اقتصادی نیز اقدامات موثری به انجام رسید.

استاندار البرز در ادامه، شعار امسال را نقشه راه پیش رو خواند و گفت: باید ایده‌های اقتصادی به بهترین نحو ممکن در این زمینه عملیاتی شود وحمایت از واحدهای تولیدی و اقتصادی برای حمایت از تولید و اشتغال از جمله مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

طهائی نقش بخش خصوصی را در تحقق اهداف شعار سال مهم خواند و اضافه کرد: بخش خصوصی با حمایت هایی که از سوی دولت خواهد شد چرخ اقتصاد را به جهشی شتابان سوق می‌دهد، چرا که بیش از ۱۰۰ برند ملی در این استان وجود دارد، بنابراین با موفقیت در این بخش پرچمدار حوزه اقتصادی خواهیم بود.‏

استاندار البرز همچنین اعلام کرد: براساس برنامه‌‌ریزی‌های به عمل آمده تا پایان اردیبهشت ۸۰ درصد کاربری مکاتبات استان البرز الکترونیکی می‌شود.وی در دیدار با مسئولان ارشد استان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان اظهار داشت: در سالی که گذشت به‌رغم فشارهای اقتصادی که بر کشور تحمیل شده بود، به همت شما خدمتگزاران در استان قدم‌های مفید و مؤثری برداشته شد.

طهائی با اشاره به نمونه‌ای از اقدامات انجام در حوزه اقتصادی در یک سال گذشته یادآور شد: در حوزه اقتصادی و شورای برنامه‌ریزی استان، ۱۴ کارگروه و کمیته کاری تشکیل شد که یکی از آنها «ستاد تسهیل تولید» بود و بیش از ۳۰۰ مصوبه داشت که هر کدام گاهی بیش از ۶ ساعت برای نهایی شدن آن به‌ طول می‌انجامید و در هر یک از این نشست‌ها تصمیم‌گیری‌هایی می‌شد و واحدهای صنعتی که رو به تعطیلی می‌رفت چراغ کارگاه‌هایشان روشن باقی می‌ماند.

واگذاری ۲۵۰ خدمت به دفاتر پیشخوان در استان البرز

نماینده عالی در استان در ادامه تحقق دولت الکترونیک را یکی از اقدامات انجام شده در سال گذشته برشمرد و گفت: زیربنای تحقق دولت الکترونیک در استان البرز در سال ۹۴ بنا نهاده شد تا فرایند خدمت تسهیل یابد. برون‌سپاری امور و فعالیت گسترده دفاتر پیشخوان دولت با واگذاری ۲۵۰ وظیفه به دفاتر پیشخوان دولت مهمترین برنامه‌ای بود که در زمینه تحقق اهداف دولت تدبیر و امید در استان البرز شکل گرفت.

وی اظهار داشت: در این زمینه استان البرز اولین استانی بود که با نهاد ریاست جمهوری بصورت الکترونیکی ارتباط برقرار کرد.

استاندار البرز ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت امسال ۸۰ درصد مکاتبات دستگاه‌ها از کاغذی به شیوه الکترونیکی کاربری پیدا کند.

نسخه مناسب چاپ