ثواب وقف تا ابد به واقفان آن تعلق می‌گیرد
زرین‌شهر ـ خبرنگار اطلاعات: امام جمعه زرین‌شهر همزمان با سال جدید، به همراه ۲ برادر دیگر خود در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطر ۲ برادر شهیدشان به نام‌‌های شهید محمدباقریان و شهید ولی‌الله باقریان و اسدالله باقریان پدر مرحومشان، وقفی را به ثبت رسانید. وی در این باره گفت: قصدمان از ثبت وقف ایجاد صدقه جاریه برای برادران شهید و پدرمان بود زیرا که وقف تنها چیزی است که ثواب آن تا ابد به واقفان تعلق می‌گیرد و در کارنامه‌ها ثبت می‌شود.

امام جمعه زرین‌شهر در ادامه افزود: همچنین طبق وقف‌نامه‌ای که تنظیم شده است، عواید حاصل از این وقف جدید مقرر شده است تا در جهت تعلیم قرآن کریم، پژوهش‌های دینی و قرآنی توسط طلاب حوزه‌های علمیه شهرستان لنجان صرف شود.

حجت‌الاسلام قاسم باقریان در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از اهدافمان از ثبت این وقف جدید ترغیب و تشویق مردم مومن و ولایتمدار شهرستان به ایجاد وقف‌های جدید بوده است.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین برای کارهای بزرگ و ماندگار نیازمند صدقات و سرمایه‌گذاری‌های بزرگی هستیم که این مهم از طریق ثبت وقف‌ها به ثمر می‌رسد.

امام جمعه زرین‌شهر در ادامه گفت: جامعه ما اکنون نیازمند تربیت نیروهای انسانی توانا و مستعد است تا بتوانند در عرصه‌های مختلف برای پیشرفت جامعه و کشور فعالیت کنند.حجت‌الاسلام باقریان اضافه کرد: در همین راستا نیز برای ایجاد درآمد برای فعالیت‌ روحانیون و طلاب دست به این اقدام زدیم تا بتوانیم با ایجاد درآمد کارهای فرهنگی موثر و مداومی را پایه‌ریزی کنیم.

وی در ادامه گفت: دو حوزه علمیه در شهرستان لنجان در حال ساخت است و نیازمند این هستیم تا بتوانیم برای تسریع این امور کمک‌های خیرین را جذب کنیم. او در ادامه اضافه کرد:‌ متاسفانه بسیاری از طلاب حوزه‌های علمیه زرین‌شهر پس از گذشت چندسال از تحصیل خود در حوزه‌های علمیه برای تأمین معاش خویش به امور جانبی می‌پردازند و اینکه این خلاء در شهرستان لنجان احساس می‌شود، باید خیرین به میدان بیایند و در این راستا فعالیت‌های مناسبی را داشته باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم باقریان در ادامه افزود: همچنین در اولویت امور شهرستان این مورد قرار دارد که کانون‌های فرهنگی با هدف و رویکرد تربیت طلاب حوزه‌های علمیه در راستای فعالیت‌های فرهنگی قرار دارد لیکن این‌گونه فعالیت‌ها نیازمند هزینه است که در این زمینه باید تدابیری اندیشیده شود.

امام جمعه زرین‌شهر در ادامه اظهار کرد: باید طلاب را از نظر مالی و معاش تأمین کرد تا بتوانند در این حوزه‌ها با قدرت و جدیت وارد شوند زیرا که این‌ها سرمایه‌های جامعه و کشور محسوب می‌شوند و باید برای تربیت نیروی انسانی توانمند و تأثیرگذار برنامه‌ریزی کرد زیرا این افراد می‌توانند با استفاده از علوم و توانایی‌های خویش در جهت کنترل و جلوگیری از ایجاد آسیب‌های اجتماعی در جامعه به نحو خوب فعالیت و انجام وظیفه کنند.

نسخه مناسب چاپ