لایحه ۱۰ ماده‌ای دولت برای جلوگیری از خشونت علیه زنان
 

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت به زودی تقدیم مجلس شورای اسلامی‌می‌شود.

به همین منظور پیشنهاد ۱۰ ماده ای که از قبل طراحی کرده بودیم برای جلوگیری از خشونت علیه زنان به این لایحه افزوده شده است تا بتوانیم بهتر در این زمینه فعالیت کنیم.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی در دیدار نوروزی با فعالان حوزه زنان افزود: امیدواریم مجلس شورای اسلامی‌هم این لایحه را به تصویب برساند چرا که یک لایحه جامع درزمینه خشونت علیه زنان است.

وی همچنین از تدوین سند راهبری برای امنیت زنان در روابط اجتماعی خبر داد و گفت: این موضوع در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است که امیدواریم یک راهبرد برای دستگاه‌های اجرایی باشد تا در راستای امنیت زنان در حوزه روابط اجتماعی هم گام‌هایی برداشته شود.

مولاوردی خاطرنشان کرد: هم لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت و هم سند راهبردی تامین امنیت زنان به عنوان دو بحث مهم می‌توانند برای خشونت علیه زنان کارساز باشد.

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: زنان به عنوان نیمی‌از جمعیت کشور می‌توانند برای تحقق اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، بسیار تاثیر گذار باشند بنابراین نباید در این مجموعه اقدامات آنها فراموش نشود.

مولاوردی در ادامه اشاره به اقدام سال گذشته معاونت زنان در چارچوب برنامه ششم توسعه خاطرنشان کرد: تلاش‌های زیادی برای اجرای این برنامه انجام شد که امیدوارم همه این اقدامات منتج به بهبود وضع زنان و تحقق عدالت جنسیتی شود.

وی افزود: در این برنامه پیشنهادهای ما مورد استفاده قرار گرفت و چارچوب مشخصی برای حوزه زنان تدوین شد که امیدوارم پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی، به اجرا گذاشته شود.

مولاوردی اضافه کرد: در سال ۹۴ رویدادهای مهمی‌چون برجام و برگزاری انتخابات حماسی را شاهد بودیم که این دو رویداد ما را امیدوار می‌کند دولت در برنامه‌ها و شعارهایش مصمم تر از گذشته قدم بردارد.

وی در پایان اظهارداشت: امسال هم برنامه‌هایی برای امضا ی تفاهمنامه با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها داریم تا به توانمندسازی زنان و دختران در جامعه دوستدار خانواده دست یابیم.

نسخه مناسب چاپ