۵۳ قلم داروی بیماران خاص و سرطانی زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرد
۵۳ قلم داروی مورد نیاز بیماران خاص و سرطانی با تصویب تصمیمات شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور در جلسه هیأت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، زیر پوشش بیمه پایه قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت‌،اعضای هیات دولت در ادامه این جلسه‌، با افزایش سهمیه دولت جمهوری اسلامی‌ایران در صندوق بین‌المللی پول موافقت کردند‌.

آیین‌نامه اجرایی مربوط به چگونگی تجدید ارزیابی، فروش و استهلاک دارایی‌های تجدید ارزیابی شده هم از دیگر مصوبات این جلسه هیات دولت بود.

براساس این آیین‌نامه، افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های اشخاص حقوقی با رعایت استانداردهای حسابداری، مشمول پرداخت مالیات بر درآمد نخواهد بود‌.

این آیین‌نامه با اهدافی از جمله تسهیل در تجدید ارزیابی شرکت‌های دولتی، شفافیت هر چه بیشتر صورت‌های مالی، پیشگیری از تجدید ارزیابی گزینشی اموال، ماشین‌آلات و تجهیزات خاص و جلوگیری از وارد شدن ضربات سنگین به بخش تولید مصوب شد.

دولت با تصویب آیین‌نامه اجرایی دیگری از مواد قانون مالیات‌های مستقیم، اداره امور مالیاتی صلاحیت‌دار را مکلف کرد اظهارنامه‌هایی را که در موعد مقرر (حداکثر یکسال از تاریخ فوت متوفی) تسلیم شده باشد‌، رسیدگی و نسبت به ارزیابی اموال، دارایی‌ها براساس ارزش روز آنها در زمان فوت و بررسی بدهی‌های متوفی اقدام کند.

هدف از اجرای این آیین‌نامه‌، کاهش بروکراسی پرهزینه تشریفات اداری، تسریع در تعیین تکلیف اموال متوفی برای ذینفعان و صدور گواهی مربوط با ساده انگاشتن مراحل اقدام، کاهش هزینه تمکین برای مؤدیان و تشویق مؤدیان به تعیین و تکلیف اموال متوفی است.

براساس آیین‌نامه اجرایی دیگری از قانون مالیات‌های مستقیم، مؤدیانی که نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام و گواهی‌های مربوط به اموال و دارایی‌های متوفی را دریافت کرده‌اند، تکلیفی در زمینه دریافت گواهی پرداخت مالیات مربوط موضوع این آیین‌نامه برای همان اموال و دارایی‌ نخواهند داشت. تقویت ضمانت اجرایی قانون مالیات بر ارث، تصریح مسئولیت تضامنی و جرایم ناشی از تخلف در صورت اموال و دارایی‌های متوفی به وراث یا موصی‌له بدون دریافت گواهی مالیاتی توسط کارکنان اشخاص و افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق پوشش کامل‌تر مالیات بر ارث به عنوان یکی از ساز و کارهای دریافت مالیات و کاهش نابرابری درآمدی و باز توزیع مؤثر آن از جمله اهداف این آیین‌نامه است‌.

هیأت وزیران درچارچوب بازسازی ساختاری و فراهم کردن مقدمات واگذاری شرکت هواپیمایی هما، ۴۰ درصد سهام شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی‌ایران (هما)، را از طرح توزیع سهام عدالت خارج و ۳۰ درصد سهام شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک را جایگزین آن کرد‌.

نسخه مناسب چاپ