شایعه استعفای وزیر بهداشت از دروغ های روز سیزده است
قائم مقام وزیر بهداشت ضمن تشریح برخی مصوبات روز گذشته مجلس برای حوزه سلامت،درباره وضعیت تعرفه‌های ۹۵ و شایعه استعفای وزیر بهداشت توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نخستین نشست خبری وزارت بهداشت در سال جدید به مصوبات روز گذشته مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: روز گذشته مصوبات مهمی از سوی مجلس تصویب شد. بر این اساس شورای عالی سلامت و امنیت غذایی دائمی شد و تصویب برنامه اجرایی سامانه خدمات جامع و همگانی سلامت و امنیت غذایی یکی از وظایفی است که این شورا هر ساله به عهده دارد.

وی افزود: همچنین ماده ۹ این لایحه، تکلیف بیمه‌ تکمیلی و نوع قراردادها را مشخص کرد؛ به طوریکه بیمه تکمیلی را خارج از بسته بیمه پایه سلامت برای دستگاه‌های دولتی منع کرد و وزارت اقتصاد و رفاه مامور نظارت بر این موضوع شدند.همچنین شورای عالی بیمه سلامت مکلف شد که هر ساله قبل از انتهای سال، تعرفه‌های درمان بخش خصوصی و دولتی را با حق فنی یکسان و واقعی که جزو بند ۶ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است، تعیین کنند.

حریرچی ادامه داد: همچنین مجلس مصوبه مهمی را در بررسی احکام داشت و مالیات بر سیگار و کالاهای آسیب‌رسان را نیز تصویب کرد؛ بطوریکه در این زمینه ۱۵۶۰ میلیارد تومان منبع جدید ایجاد شد و مهم‌تر از همه، این کار باعث کاهش مصرف سیگار می‌شود.

حریرچی درباره وضعیت تعرفه‌های پزشکی سال ۹۵، گفت: مسلما در کشوری که تورم وجود دارد، ثابت نگه داشتن قیمت‌ها کمی تحمیلی است؛ به ویژه در شرایطی که دستمزدها و حقوق را افزایش می‌دهیم. بنابراین از آنجایی که حوزه سلامت حوزه‌ای خدماتی است اکثر هزینه‌های آن مبتنی بر نیروی انسانی بوده و قاعدتا با ثابت نگه داشتن قیمت‌ها، هزینه‌هایش افزایش می‌یابد.وی درباره شایعه استعفای وزیر بهداشت هم با بیان اینکه وزیر بهداشت، معتقد است تنها راهی که می‌تواند کشور را از مشکلات موجود برهاند، اعتدال و توجه به اصول تدبیر و امید است، گفت: بنابراین ایشان قویا کار می‌کنند و می‌بینیم که در هفت روز هفته به صورت ۲۴ ساعته به طور موثر وقت می‌گذارند. بنابراین این خبر را می‌توان به عنوان دروغ ۱۳ نامگذاری کرد.

حریرچی با بیان اینکه امسال از نظر بهره‌برداری از تخت‌های بیمارستانی جدید، طلایی‌ترین سال کشور خواهد بود، گفت: همچنین از نظر کلینیک‌های ویژه‌ای که خدمت‌رسانی کنند و نظام ارجاع را عملیاتی کنند استثنایی‌ترین سال خواهد بود و امیدواریم با کمک دولت در سال ۹۵ هم بتوانیم بیش از پیش خدمت‌رسانی کنیم.

نسخه مناسب چاپ