اعتراض فعالان اتریشی علیه بسته شدن مرزهای اروپا به روی پناهندگان
سرویس خارجی:اعتراض جمعی از فعالان حقوق بشر علیه بسته شدن مرزهای اروپا به روی پناهندگان در مقابل ایستگاه راه آهن «برنر» در منطقه مرزی بین اتریش و ایتالیا به خشونت و درگیری کشیده شد.

بر اساس گزارش پلیس اتریش، ابتدا این اعتراضات با حدود ۵۰۰ شرکت کننده به صورت مسالمت آمیز برگزار شد، اما در نهایت شماری از تظاهرکنندگان به نیروهای پلیس حمله و چند تن از نیروهای پلیس را زخمی کردند. در این راستا، پلیس از اسپری فلفل علیه معترضان استفاده و چند تن را دستگیر کرد.

معترضان و فعالان حقوق بشر از کشورهای ایتالیا، آلمان و اتریش بودند که مقابل ایستگاه راه آهن برنر تجمع کردند تا علیه بستن مرزها در اروپا اعتراض کنند. به گفته پلیس اتریش، معترضان سرانجام پس از چند ساعت به اعتراضات پایان داده و از مرز برنر به ایتالیا عقب نشینی کردند.

در این رابطه وزیر دفاع اتریش در گفتگو با روزنامه «دی ولت» تصریح کرد، کشورش قصد دارد سربازانش را در مرز ایتالیا مستقر کند تا مانع از ورود مهاجرانی شود که قصد رسیدن به شمال اروپا را دارند.وی افزود، تا وقتی که مرزهای خارجی اروپا به طور موثری حفاظت نشود، اتریش کنترل های مرزی را تشدید خواهد کرد.

نسخه مناسب چاپ