جوان بحرینی توسط مزدوران آل خلیفه به شهادت رسید
 

سرویس خارجی: یک جوان بحرینی در جریان اعتراض به برگزاری مسابقات فرمول یک توسط خودروی نیروهای امنیتی آل خلیفه زیرگرفته شد و به شهادت رسید.

«علی عبدالغنی»، جوان معترض بحرینی با خودروی نظامی نیروهای بحرینی به زیر گرفته شد و پس از دو روز، بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. وی قبل از انتقال به بیمارستان ارتش بحرین، به خاطر ضربه‌ای که به سرش وارد شده بود، به کما رفته بود. شهید عبدالغنی اهل شهر شهرکان بود و هنگام شهادت فقط ۱۸ سال داشت. مردم شهر شهرکان پس از شنیدن خبر شهادت عبدالغنی، با اندوه و خشم راهی خانه این شهید شدند و پس از آن در این شهر تظاهرات برگزار کردند. مادر این شهید در این تظاهرات اعلام کرد، خون پسرش سرآغازی برای آزادی وطن خواهد بود.

*عربستان

رئیس جمهوری الجزایر درنامه‌ای به «سلمان بن عبدالعزیر آل سعود»، پادشاه عربستان سعودی تاکید کرد، مواضع الجزایر درقبال برخی مسائل جهان عرب، ازاعتقاد تاریخی کشورش مبنی برعدم مداخله درامور داخلی دیگر کشورها نشات می گیرد. وی خاطرنشان کرد، مواضع الجزایر مبتنی برقانون اساسی است که خروج نیروهای مسلح را از مرزهای کشور ممنوع کرده است. این اظهارات به مخالفت الجزایر با پیوستن به ائتلاف عربی تجاوز علیه یمن و رد پیشنهاد اتحادیه عرب برای تشکیل یک نیروی نظامی عربی اشاره دارد.از سویی، مرکز پژوهش های صلح استکهلم، عربستان سعودی را پس از آمریکا و چین سومین کشور دنیا در هزینه های نظامی در سال گذشته میلادی معرفی کرد. از سویی، روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در گزارشی نوشت، عربستان سعودی تلاش می‌کند با اقداماتی روند افزایش صادرات نفت ایران را کُند و آهسته کند و در این راستا ورود نفتکش های ایرانی به آبهای خود را محدود و ممنوع کرده است.

نسخه مناسب چاپ