اعلام تقویم صید سال ۹۵ در آب‌های هرمزگان
 

بندرعباس-خبرنگار اطلاعات: مدیر کل شیلات هرمزگان از آغاز اجرای تقویم ممنوعیت صید گونه‌های آبزی حساس و در معرض خطر استان هرمزگان در سال ۱۳۹۵ خبر داد.

سید پرویز محبی با بیان این‌که از گونه‌های مهم ماهیان صادراتی و تجاری خلیج فارس «ماهی حلوا سفید» است گفت: در زمینه حفظ و بازسازی طبیعی ذخایر این گونه،طبق تقویم زمانی ارائه شده صید این ماهی از ۱۵ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت در آب‌های استان هرمزگان ممنوع است.

وی افزود: صید ماهیان «حلوا سیاه» و «شوریده» نیز از اول اردیبهشت تا پایان خرداد ۹۵در صید گاه‌های این استان واقع در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان ممنوع خواهد بود.

او با بیان این‌که صید «میش ماهی» از ۱۵ مرداد تا پایان شهریور سال ۱۳۹۵ در تمام صید گاه‌های استان هرمزگان ممنوع است، یادآور شد: زمان ممنوعیت صید ” روش” صید «مشتا» نیز از ۱۶ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت و همچنین زمان ممنوعیت صید «هامور ماهیان» از اول فروردین تا ۳۱ اردیبهشت است.

وی در ادامه با تشکر از همکاری دستگاه‌های مربوطه از آنها خواست در خروجی‌های استان در طول زمان اجرای تقویم ممنوعیت صید از خروج آبزیان یاد شده جلوگیری کنند.

استان هرمزگان با وجود ۲۲ بندرصیادی و فعالیت ۲۹هزار صیاد در هرمزگان و صید سالانه ۲۱۹هزار تن انواع آبزیان، رتبه نخست صید را بین استان‌های ساحلی کشور به خود اختصاص داده است.‏

نسخه مناسب چاپ