جهان فوتبال
 

نظرات سرمربی اتلتیکومادرید بعد از باخت

سرمربی آرژانتینی اتلتیکو مادرید از عملکرد داوری بسیار خشمگین است اما از ترس محروم شدن ترجیح داد از عملکرد داوری انتقاد نکند.

‌اتلتیکو مادرید در دیدار رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در نوکمپ به مصاف بارسلونا رفت. شاگردان دیگو سیمئونه در نیمه نخست بازی خوبی را به نمایش گذاشته و به گل هم رسیدند اما اخراج جنجالی فرناندو تورس شرایط را برای آنها سخت کرد و در نهایت با نتیجه دو بر یک تن به شکست دادند.سرمربی آرژانتینی اتلتیکو مادرید در نشست خبری بعد از بازی گفت: برابر تیمی غیرعادی در یکی از سخت ترین ورزشگاه های جهان بازی کردیم با این حال عملکرد خوبی از خود نشان دادیم. سیمئونه در جریان بازی به اخراج فرناندو تورس به شدت اعتراض کرد اما در نشست خبری بعد از بازی واکنش زیادی به این اخراج نداشت و ترجیح داد تا در این زمینه سکوت کند.وی افزود: باید قبل از اینکه حرفی بزنم، به خوبی فکر می کنم چون احتمال محرومیتم بسیار زیاد است. لوئیس سوارس و سرخیو بوسکتس دو خطای بسیار شدید انجام داند اما داور به راحتی از کنار آنها گذشت.

نام جیانی اینفانتینو در پرونده فساد مالی پاناما

اسناد تازه انتشاریافته پاناما نشان می دهد که رئیس حال حاضر فیفا با دو برادر آرژانتینی قرارداد امضا کرده که پای آنها در زد و بند فوتبالی در میان است.

به گزارش مهر، هوگو و ماریانو جینکیس حق پخش تلویزیونی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا را خریدند و آن را به سه برابر قیمت فروختند.این قرارداد در سال ۲۰۰۶ و زمانی که جیانی اینفانتینو مدیر اجرایی یوفا بود رخ داد.این اسناد از میان ۱۱ میلیون سندی است که شرکت پانامایی «موساک فونسکا» منتشر کرده است.چند ماه پیش و در زمانی که پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد ۱۴ نفر از جمله برادران جینکیس را به اتهام «زد و بند» در حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال تحت تعقیب قرار داده‌، یوفا هر گونه ارتباط با این افراد را رد کرد.یک مقام ارشد فیفا به بی بی سی گفته کمیته اخلاق فیفا باید درباره شفاف سازی این پرونده وارد عمل شود.اینفانتینو در این باره بیانیه ای صادر کرده و گفته از اینکه «صداقتش زیر سوال رفته غمگین است.»نام اینفانتینو در قرارداد با شرکت «کراس تریدینگ» در باره فروش حق پخش تلویزیونی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در فصل های ۷-۲۰۰۶ و ۹-۲۰۰۸ دیده می شود.

اظهارات سرمربی بارسلونا بعد از برد

سرمربی بارسلونا ضمن تمجید از عملکرد شاگردانش گفت: تیمش باید یک گل دیگر به ثمر می‌رساند.

لوئیس انریکه بعد از برد تیمش مقابل اتلتیکو مادرید گفت: اتلتیکو مادرید در نیمه نخست تنها یک فرصت گلزنی داشت که از آن استفاده کرد و دروازه ما را باز کرد. این نشان می دهد که فوتبال بسیار سخت و کسب پیروزی هم در آن مشکل است. او ادامه داد: در نیمه دوم اما بازی به کلی تغییر کرد تا جایی که توپ و میدان را کاملا در اختیار داشتیم و دو گل هم به ثمر رساندیم. انریکه درباره اخراج جنجالی تورس گفت: من هم مانند همه هواداران بارسلونا بر این باور هستم که اخراج تورس درست بود .

امشب ؛دورتموند – لیورپول با حضور یورگن کلوپ

دیدار رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ فوتبال اروپا بین دورتموند و لیورپول اتفاق ویژه ای است چون «یورگن کلوپ» به باشگاه پیشین خود بازمی گردد.

به گزارش مهر، کلوپ هفت سال فوق العاده را با دورتموند سپری کرده است و اکنون به خانه بازمی گردد. این مربی ۴۸ ساله در سال ۲۰۱۱ با دورتموند قهرمان بوندس لیگا شد و در سال ۲۰۱۲ با این تیم هم قهرمان بوندس لیگا و هم قهرمان جام حذفی شد.اکنون وی به ورزشگاهی باز

می گردد که خاطرات خوشی در آن داشته است و می گوید بروز هرگونه احساسی در این ورزشگاه برایش دشوار است.

برنامه سایر این دیدارها به شرح زیر است :

براگا – شاختار دونیتسک

ویارئال – اسپارتاپراگ

اتلتیک بیلبائو – سویا

نسخه مناسب چاپ