درخشش شناگران ایرانی در روز دوم مسابقات دوبی
روز دوم ششمین دوره مسابقات بین المللی شنای دوبی با درخشش شناگران ایران و جا به جایی سه رکورد ملی و کسب ۱۰ مدال پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شناگران ایران که برای شرکت در ششمین دوره مسابقات شنای بین المللی دوبی به این شهر سفر کرده اند در دومین روز این رقابتها به آب زدند.صبح و عصر دیروزنمایندگان ایران عملکرد خوبی داشتند و علاوه بر کسب ۱۰ مدال رنگارنگ سه بار موفق به جا به جایی رکوردهای ملی شدند.تنها طلایی علیرضا امین زمردی از هیئت شنای استان تهران بود. این شناگر جوان توانست در ماده های ۵۰ متر کرال پشت و ۱۰۰متر پروانه گردن آویز طلا را به دست آورد.

مهران قاسم زاده، علی فتحی، عرفان مقدم و آریا نسیمی شاد موفق به کسب نشان نقره شدند و سامان سپیددست، جمال چاوشی فر، امیرعباس امراللهی و مهران قاسم زاده به نشان برنز رسیدند.علاوه بر این مدال آوری ها، شناگران ملی پوش سرزمین موج های آبی رکوردهای متعددی هم شکستند. ابتدا آریا نسیمی شاد در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰متر قورباغه با ثبت زمان یک دقیقه و چهار ثانیه و ۱۲ صدم ثانیه رکورد ایران در رده سنی ۱۵-۱۷ سال را بهبود بخشید.همچنین در این مسابقات دو رکوردشکنی جدید حاصل شد. ابتدا جمال چاوشی فر در ماده ۵۰ متر کرال پشت رکورد خود را ترقی داد.

او علاوه بر کسب مقام سوم، حدنصاب جدیدی در این ماده برای رده سنی عموم کشور (رکورد ملی) به ثبت رساند.آخرین رکوردشکن ایران هم مهدی انصاری بود. انصاری که در ماده ۱۰۰متر پروانه به آب زد عملکرد خیره کننده ای داشت. او در ۵۰متر ابتدایی بی رقیب بود و رکورد ملی را پس از ۴سال بهبود بخشید‌.

نسخه مناسب چاپ