پیام وزیر ارشاد به جشنواره بزرگ قرآنی کشور در استهبان
سرویس شهرستانها: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره بزرگ قرآنی کشور در استهبان گفت: استان فارس می‌تواند در تحقق منویات رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن پیشقدم باشد.

در پیام علی جنتی که توسط احمد همتی‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس قرائت شد، آمده است: قرآن، نور مبین، حبل متین و راهنمای انسان‌ها به صراط حق و سوق‌دهنده بشر به راه و رسم انسانیت می‌باشد.

جنتی افزوده است: حضرت محمد (ص) می‌فرماید، «هنگامی که فتنه‌ها مانند شب تاریک، به شما روی آورد، بر شما بادا تمسک به قرآن»، بنابراین لازم است در تمام مراحل زندگی در پناه قرآن، مصون و محفوظ مانده و در قیامت از شفاعت آن بهره‌ جوئیم. وزیر ارشاد اسلامی اضافه کرده است: اکنون که موسسه قرآنی و فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) استان فارس موفق به تربیت صدها حافظ کل قرآن کریم شده و مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند مردم فارس همواره جز پیش‌روها بوده‌اند و این استان به‌حق و در انصاف یک قله است، امیدواریم به‌زودی فارس سومین حرم اهل بیت (ع) به قطب قرآنی کشور مبدل شود.

وی خطاب به مردم فارس گفت: امید است با تلاش و به دست توانای شما منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ کل قرآن محقق شود.

جایگاه آموزه های مذهبی اولیای الهی در جامعه

زاهدان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آموزش‌های دینی و مذهبی اولیای الهی جایگاهی بلند و بی‌بدیل در منظومه فکری و فرهنگی جامعه اسلامی دارد.

علی جنتی در پیامی به یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) که در هفتمین همایش ملی علمی پژوهشی فضایل رضوی در تالار امام رضا(ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان قرائت شد، نوشته است: مهمترین وظیفه مسئولان، سیاستگذاران و دست اندرکاران حوزه فرهنگ و هنر فراهم‌سازی امکان و فضای مناسب برای بروز و ظهور ظرفیت‌های بالقوه و به میدان کشاندن تمام توان‌ها و استعدادها در این زمینه است.

نسخه مناسب چاپ