فیفامسی ایرانی جای دایی را پر می کند
 

سایت فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در گزارشی به بررسی عملکرد «سردار آزمون» مهاجم تیم ملی فوتبال ایران پرداخت و وی را با لیونل مسی و علی دایی مقایسه کرد.

به گزارش ایرنا، در این گزارش آمده است: برای هواداران متعصب فوتبال ایران، چند سال طول کشید تا بعد از بازنشستگی علی دایی برترین گلزن ملی جهان، یک گلزن دیگر (سردار آزمون) بتواند جای او را بگیرد و هواداران فوتبال در ایران از خدمات او بهره مند شوند.

این حقیقت به خوبی در انتخابی جام جهانی برزیل مشخص شد، جایی که تیم کارلوس کی‌روش با هشت گل، کمترین گل زده را در بین تیم های صعود کرده به جام جهانی داشت.

نمایش ایران در جام جهانی برزیل هم از همین نظر ناامید کننده بود زیرا یک گل در سه بازی به ثمر رساند.

اکنون با ظهور سردار آزمون، جای خالی علی دایی در تیم ملی ایران کم کم در حال پر شدن است. هفت گل در پنج بازی رکورد گلزنی جالب توجه این بازیکن ایرانی است که در تیم روستوف بازی می‌کند و به تازگی وارد ۲۱ سالگی شده است و برترین گلزن ایران در راه صعود به جام جهانی روسیه شد.

سردار آزمون درباره این موضوع به سایت فیفا گفت: تلاش می کنم مانند دایی مهاجم بزرگی برای ایران باشم اما اگر صادق باشیم، نمی‌خواهم خودم را سرگرم چنین اهدافی کنم. به دنبال این هستم تا به ایران کمک کنم و به گلزنی برای ایران ادامه دهم که نهایت افتخار و غرور برای من است.

هنوز خیلی جوانم و باید روی پیشرفت توانایی هایم تمرکز کنم.

عملکرد آزمون در رده باشگاهی هم قابل توجه بوده است.

او از زمانی که به عنوان یار قرضی به روستوف پیوست، توانست تماشاگران این تیم را با گل ها و نمایش خوب خود مجذوب کند.

عملکرد خوب این بازیکن سبب شد تا شنیده شود تیم هایی چون اورتون، استوک سیتی و حتی بارسلونا خواهان جذب این ستاره جوان آسیایی هستند.

این اتفاق همراه شد با لقبی که رسانه ها و مردم به او دادند و او را «مسی ایران» نامیدند.

آزمون البته جور دیگری فکر می کند و می گوید: زلاتان ابراهیموویچ بازیکن مورد علاقه و الگوی من است و رئال مادرید هم تیم مورد علاقه من محسوب می شود.

نسخه مناسب چاپ