خط ارتباطی مردم با اطلاعات
تحریم ها بیشتر از یک کاغذ پاره بودند

با وجود اینکه مدتی است تحریم‌ها رفع شده است اما هنوز بسیاری از بانک‌های بزرگ دنیا از ترس آمریکا، جرات برقراری ارتباط بانکی با ایران را ندارند. آن وقت رئیس جمهوری پیشین، با تمسخر، تحریم را کاغذ پاره‌ای بیش نمی‌دانست.

تلفن به خط ارتباطی

اصرار نامفهوم برای رفتن به عربستان

در سال ۱۳۲۳ یکی از حجاج ایرانی در سعی صفا و مروه دچار تهوع می‌شود که دولت عربستان گردنش را می‌زند، پس از آن ایران سه سال رفتن به عربستان را ممنوع کرد، نمی‌دانم حالا چه شده است که با این همه خصومت‌های عربستان و کشته شدن نزدیک به ۵۰۰ حجاج ایرانی و … سازمان حج و اوقاف مرتبا تلاش می‌کند که ایرانیان به عربستان بروند!؟

شهروندی از تهران

ریشه ناهنجاری‌های اجتماعی

آقای وزیر کشور در تاریخ ۱۸ فروردین گفته است که مواد مخدر ریشه مشکلات اجتماعی است. خواستم به ایشان عرض کنم خود مواد مخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی معلول نظام آموزشی و تربیتی ناکارآمد و تورم و بیکاری است.

تماس با خط ارتباطی

شکاف طبقاتی!

بنظر بنده این شرم آور است که بعد از این همه سال برخی از مسئولان جامعه را به سه دهک، پائین، متوسط و بالا تقسیم می‌کنند و علنا شکاف طبقاتی عظیم را می‌پذیرند.

شهروندی از بوکان

آرزوی شفای کامل استاد شجریان

از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم که به استاد آواز ایران زمین شفای کامل اعطا کند و از روزنامه اطلاعات هم می‌خواهیم اخبار حال ایشان را برای اطلاع عموم مردم پیگیری و چاپ کند.

شهروندی از تهران

تعطیلی روز کارگر؟

کارگران سازمان آب و فاضلاب در روز کارگر نه جشنی دارند و نه پاداش یا هدیه‌ای می‌گیرند، حداقل انتظار دارند در این روز تعطیل باشند. آیا این تقاضا برآورده می‌شود؟

تماس به خط ارتباطی

سوال راجع به تحقیق و تفحص بنیاد شهید

راجع به یادداشت اقتصاد مقاومتی آقای خانی خواستم بگویم جانا سخن از دل ملت می‌گویی، در ضمن از آقای رسایی که عضو کمیسیون اصل ۹۰ هستند بپرسید که چرا با تعلل از اجرایی شدن تحقیق و تفحص بنیاد شهید جلوگیری کردند، چرا برای شخصی که واردکننده پورشه با واسطه یک خانم روستایی بود امنیت ایجاد کردند؟

جواد اصغرزاده شبستری

از اقتصاد بیشتر بنویسید

در شرایط کنونی که مردم در مضیقه هستند و مشکلات معیشتی دارند از روزنامه انتظار داریم بیشتر به مباحث اقتصادی بپردازند، کسی که روزنامه می‌خرد نمی‌خواهد تنها فلسفه یا فقه بخواند، می‌خواهد ببیند که چطور وضعیت اقتصادی سر و سامانی خواهد گرفت و راهش چیست؟

یک هموطن

تلفن‌های خراب در آباده

۵ کیوسک تلفن درست روبروی شرکت مخابرات شهرستان آباده خرابند و کسی اعتنا به درست کردن آن‌ها نمی‌کند!

شهروندی از آباده

درخواست از وزارت بهداشت

با وجود تاکیدات وزارت بهداشت مبنی بر برخورد قاطع با کارخانجات لبنی که در تولید شیر و ماست پرچرب از روغن پالم استفاده می‌کنند اما هنوز برخی از کارخانجات داخلی از این روغن در تولید برخی از فرآورده‌های خود استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم بازرسان وزارت بهداشت، قاطعانه با تولید‌کنندگان آن برخورد کنند.

علیرضا احمدی از تهران

عدم تغییر مکان ایستگاه راه‌آهن تهران

من به عنوان شهروند تهرانی صحبت‌های جناب آقای پورسید آقایی مدیرعامل راه‌آهن درباره عدم تغییر مکان ایستگاه راه‌آهن تهران و دسترسی آسان به آن را تایید می‌کنم. به نظر من مسئولان باید به وضع قطارها رسیدگی کنند و آلودگی ‌آن‌ها را بر طرف کنند.

غدیرپور از تهران

تشکر از سردبیر روزنامه

از سر مقاله جناب آقای خانی ـ که عمرش مستدام بادـ با عنوان «اقتصاد مقاومتی» در روزنامه مورخه ۱۴ فروردین ماه تشکر می‌کنم. بسیار آموزنده و هشدار دهنده بود. کاش برخی از مسئولان، این مقاله را با موشکافی مطالعه کنند و از خواب غفلت بیدار شوند.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست پیگیری فرو ریختن دیوار مدرسه در خاش

در خبر فداکاری معلم درخاش، نباید فقط از معلم قهرمان بسازید بلکه باید این موضوع را پیگیری کنید که چرا دیوار به گونه‌ای ساخته شده که با باد فرو می‌ریزد. لطفا فقط پیام افرادی که از روزنامه تشکر می‌کنند را چاپ نکنید این نوع پیام‌ها را هم منتشر کنید.

تلفن به خط ارتباطی

قابل توجه شرکت سرمایه‌گذاری همدان

شرکت سرمایه‌گذاری همدان، چندین سال است که از مردم پول دریافت کرده است اکنون هر چه تماس می‌گیریم می‌گویند تلفن و آدرسشان تغییر کرده است و چون اطلاع رسانی نکرده‌اند ما به آن‌ها دسترسی نداریم. لطفا مسئولان رسیدگی کنند.

سرمایه‌گذار از تهران

درخواست از شهردار محترم تهران

از جناب آقای قالیباف شهردار محترم تهران تقاضا می‌کنم ایستگاه راه‌آهن را به خارج از شهر تهران انتقال ندهد. به خاطر فاصله زیاد آن‌ با تهران هزینه تاکسی‌ها برای انتقال مسافر به آن جا زیاد می‌شود و مردم در مضیقه قرار می‌گیرند. به نظر من راه‌آهن در بهترین نقطه قرار دارد. پیشنهاد می‌کنم به جای انتقال آن،‌برای گسترش‌اش اقدام کنند.

پارسیان

مسئولان به مناطق محروم رسیدگی کنند

حادثه فداکاری معلم در خاش بسیار دردناک بود. امیدوارم برای مسئولان تلنگری باشد که به جای صرف هزینه در موارد بیهوده و غیرضروری، به فکر رسیدگی به مناطق محروم باشند.

تلفن به خط ارتباطی

پرسش از مسئولان شرکت مترو

می‌خواستم از مسئولان شرکت مترو بپرسم به چه علت محل تلاقی خط ۲ و ۳ ایستگاه دانشگاه امام علی بازگشایی نمی‌شود؟

تلفن به خط ارتباطی

سریال‌های تلویزیون، بی‌محتوا است

سریال‌های تلویزیون بسیار بی‌محتوا شده است از مسئولان درخواست می‌کنم سریال‌های مفید و آموزنده برای مخاطبان پخش کنند.

تلفن به خط ارتباطی

افزایش نرخ کرایه وسایل نقلیه عمومی

دولت مدعی است که تورم را زیر ۱۲ درصد نگه می‌دارد پس چرا در شروع سال جدید نرخ کرایه وسایل نقلیه عمومی افزایش پیدا کرده است؟

تلفن به خط ارتباطی

تاخیر در پرداخت عیدی بازنشستگان اداره راه‌آهن

اداره راه‌آهن هنوز، عیدی بازنشستگان را نپرداخته است. لطفا مسئولان رسیدگی کنند.

بازنشسته اداره راه‌آهن

عکس‌های فوری بی‌کیفیت در پلیس +۱۰

به نظر من عکس‌های فوری که برای صدور کارت در پلیس +۱۰ از اشخاص می‌گیرند بسیار بی‌کیفیت است و هیچ شباهتی به خود اشخاص ندارد.

تلفن به خط ارتباطی

دولت در مضیقه مالی است

مخالفان دولت مــرتبا به کارها و امور کشور ایراد بنی‌اسرائیلی می‌گیرند اینان همان‌ها هستند که در زمان آقای احمــدی‌نژاد که نفت را با قیمت بالای ۱۲۰ دلار می‌فروخت یا ساکت بودند یا حمایت می‌کردند، حالا به روی خودشان نمی‌آورنــد که نفــت به حدود ۳۵ دلار رسیده است و دولت از نظر مالی به شدت در مضیقه است.

شهروندی از تهران

نظارت بر گرانی‌ها بر عهده کیست؟

بنظر من مسئولان از وضعیت جامعه آگاهی ندارند، برای همین هم علاوه برتورمی‌که وجود دارد، خود دولت خدمات خود از قبیل برق و آب و گاز و … را مرتبا گرانتر می‌کند. چه کسی بر این گرانی‌ها نظارت می‌کند؟

مقدسی از تهران

تأخیر در پرداخت عیدی

بازنشسته ناحیه راه‌آهن شمال هستم .۲۰ روز از عید گذشته است اما هنوز عیدی ما را نپرداخته‌اند.

تلفن به خط ارتباطی

تقدیر از رئیس سازمان بازرسی کل کشور

جناب آقای ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: زمین‌خواری در گیلان و مازندران کاهش یافته است. من از این خبر بسیار خوشحال شدم و از ایشان تشکر می‌کنم.

تلفن به خط ارتباطی

تبریک به حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری

انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری به دادستانی کل کشور را از سوی حضرت‌آیت‌الله صادق لاریجانی به ایشان تبریک می‌گویم و از ایشان خواهش می‌کنم برای تحقق عدالت، ملاحظه هیچ شخصی را نکند.

تلفن به خط ارتباطی

درخواست افزایش حداقل سن شرکت در آزمون‌های استخدامی

از دولت محترم تقاضا می‌کنم با توجه به افزایش بیکاری، حداقل سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی را به ۳۰ سال افزایش دهند تا جوانان فرصت بیشتری برای یافتن شغل مناسب داشته باشند.

بازنشسته کشوری از اصفهان

افزایش ناچیز حق مسکن کارگران

در خبرها آمده است ۲۰ هزار تومان حق مسکن کارگران از فروردین ماه افزایش می‌یابد.

به نظر من ۲۰ هزار تومان افزایش پاسخگوی نیاز مردم به مسکن نیست و این افزایش، به نوعی توهین به کارگران زحمت‌کش است.

تلفن به خط ارتباطی

تشکر از رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران

از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای انتصاب حجت الاسلام رئیسی به تولیت آستان قدس رضوی تشکر می‌کنم.

ایشان فردی لایق و با ایمان است که در بدو ورود به امور زوّار رسیدگی کرد.

تلفن به خط ارتباطی

این الزام قانونی را اجرا کنید

متاسفانه رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام دولت به پرداخت مابه‌التفاوت افزایش تورم به حقوق شاغلین و بازنشستگان از سال ۸۹ تا ۹۳ در دولت گذشته اجرا نشد، از دولت تدبیر و امید انتظار داریم این الزام قانونی را اجرا کند.

حسینی از تهران

نسخه مناسب چاپ