درگیری شدید پلیس با معترضان به اصلاح قانون کار در ۲۰۰ شهر فرانسه
 

سرویس خارجی: تظاهرات دهها هزار تن از شهروندان در ۲۰۰ شهر فرانسه علیه اصلاح قانون کار به درگیری شدید پلیس با معترضان منجر شد. به نوشته روزنامه دیلی میل، پلیس پاریس از گاز اشک‌آور علیه معترضانی که بطری و مواد انفجاری به سوی آنها پرتاب می‌کردند، استفاده کرد و دهها تن از معترضان در جریان این درگیری های مجروح شدند. در شهر نانت فرانسه هم صدها تن از معترضان با پرتاب سنگ، آجر و سایر اشیاء به سمت نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک‌آور و نارنجک بی‌حس کننده روبه‌رو شدند.

اصلاحات کارگری فرانسه که تاکنون یک بار با هدف جلب رضایت منتقدان تا حدودی تغییر کرده است، به نظر نمی‌رسد که بتواند به اهدافی مانند مقابله با بیکاری فائق آید. دولت سوسیالیست فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه به سختی در تلاش است تا اقتصاد متزلزل کشورش را پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آتی ترمیم کند.

در همین حال، بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه «ایفوپ»، ۸۰ درصد فرانسوی ها مایل نیستند که اولاند برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ فرانسه نامزد شود و تمایلی به ابقای وی در الیزه برای یک دوره دیگر ندارند.

«مانول والس» نخست وزیر فرانسه که پیش از این طرح پیشنهادی‌اش را مقداری اصلاح کرده بود، احتمالا تغییرات جزئی دیگری را در طرح پیشنهادی‌اش اعمال خواهد کرد. پارلمان فرانسه نیز این طرح را تا حدی تعدیل کرده است.

در همنین حال،هزاران ایسلندی با برگزاری تظاهرات گسترده مقابل پارلمان این کشور خواستار استعفای دولت و برگزاری انتخابات فوری شدند.مردم ایسلند به دلیل افشای نقش دو تن از وزرا در اسناد پاناما، مقابل پارلمان ایسلند تظاهرات کردند.

نسخه مناسب چاپ