موافقت ترکیه با درخواست اسرائیل برای بازرسی کمک های انساندوستانه به غزه
سرویس خارجی: رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که ترکیه در موضع خود مبنی بر انتقال مستقیم کالا و کمک‌های انسان دوستانه به نوار غزه انعطاف نشان داده و با بازرسی آن توسط اسرائیل موافقت کرده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که آنکارا در مذاکرات اخیر خود با طرف اسرائیلی موافقت کرده که کمک‌های ترکیه از بندر اسرائیلی اشدود عبور کرده و از آنجا به نوار غزه انتقال یابد.یکی از اختلافات میان ترکیه و اسرائیل پیرامون غزه، بازرسی کالاهای ترکیه‌ای قبل از ورود به نوار غزه بود که رژیم صهیونیستی بر آن پافشاری می‌کند.تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد: ترکیه می‌داند که در انزوا قرار دارد و در مساله گاز بشدت تحت فشار است.

وزارت خارجه ترکیه روز جمعه گذشته اعلام کرد که دو گروه مذاکره کننده از ترکیه و اسرائیل به پیشرفت خوبی در مسیر رسیدن به توافق برای ازسرگیری روابط میان دو طرف دست یافته‌اند.

خبر دیگر اینکه جمع کثیری از شهرک نشینان صهیونیست با پشتیبانی عناصر سرویس اطلاعات و پلیس اسرائیل، با یورش به صحن‌های مسجد الاقصی اقدام به تحریک نمازگزاران و خادمان مسجد کردند. در این حال معاون ریاست دفتر سیاسی حماس گفت: انتفاضه ثابت کرد که نسل فلسطین مقاومت را به ارث برده است. «اسماعیل هنیه» گفت: در سایه چالش‌های کنونی که مساله فلسطین و انتفاضه قدس با آن روبرو است، یک شورای قانونگذاری با مشارکت پارلمانی گسترده فتح و دیگر گروه‌های فلسطینی و نیز جامعه بین‌الملل باید تشکیل شود.

خبر دیگر اینکه ارتش صهیونیستی در بلندی‌های اشغالی جولان و منطقه الجلیل رزمایشی را آغاز کرده که گفته می شود یک هفته طول می کشد.

نسخه مناسب چاپ