خط ارتباطی مردم با اطلاعات
آقای احمدی‌نژاد ۲۰ سال صبر کنید!

آقای احمدی‌نژاد می‌خواهد با شعار یارانه ۲۵۰ هزار تومانی برای انتخابات ریاست جمهوری بیاید، به ایشان بگویید لطفاً مدتی در حدود ۲۰ سال صبر کند تا خرابی‌هایی که به‌وجود آورده‌اند درست شود بعد برای از بین بردن همه دستاوردها دوباره تشریف بیاورند.

شهروندی از تهران

برای مبارزه با عوامفریبی به فقرا رسیدگی کنید

اگر دولت می‌خواهد پایه‌های فرهنگ در کشور ما مستحکم شود و هیچ‌کس توان عوامفریبی نداشته باشد، باید به فقرا رسیدگی کند و شدیداً جلوی ریخت و پاش‌های دولتی را بگیرد.

یک هموطن

پیشنهاد برای تحقق اقتصاد مقاومتی

به نظر من یکی از اقدامات راهبردی تحقق اقتصاد مقاومتی در اقدام و عمل، اقدام و عمل قاطعانة نهادهای مسئول در وصول مطالبات معوق از بدهکاران کلان بانکی است.

تلفن به خط ارتباطی

پیشنهاد تغییرنام «رسانة ملی»

پیشنهاد می‌کنم «رسانه ملی» به «رسانة میلی» تغییرنام دهد. چون به نظر من فقط به میل و تبع تعداد اندکی از افراد عمل می‌کند و جهت‌گیری مخالف دولت و اکثریت افراد جامعه دارد.

شفیعی

پرسش از اتحادیه خشکشویی‌های تهران

می‌خواستم از اتحادیه خشکشویی‌های تهران بپرسم چه چیزی صددرصد گران شده است که نرخ شستن یک دست کت و شلوار از ۸ هزار تومان به ۱۶ هزار تومان افزایش یافته است، در حالی که حقوق‌ها فقط ۱۲درصد افزایش پیدا کرده است.

بازنشسته

پیشنهادی برای انتقال سند خودرو

هنوز میان اداره راهنمایی و رانندگی و سازمان ثبت اسناد پیرامون چگونگی انتقال و خرید و فروش خودرو اختلاف است، پیشنهاد می‌کنم یک سال بصورت آزمایشی انتقال سند خودروها فقط در مراکز تعویض پلاک خودرو انجام شود تا اگر اشکالی به وجود آمد دیگر این کار صورت نگیرد و اگر اشکالی پیش نیامد انتقال سندها فقط در مراکز تعویض‌ پلاک انجام شود.

ناخدای بازنشسته ـ نوری از تهران

تکنولوژی‌های جدید و آلودگی هوا

حالا که تحریم‌ها برطرف شده‌اند آیا دولت به‌فکر هست که با وارد کردن تکنولوژی‌های جدید خصوصاً در خودروها در جهت رفع آلودگی هوا یک گام اساسی بردارد؟ یا در سال جدید هم هنگام فرا رسیدن زمستان همچنان هوا باید ما را خفه کند؟

شهروندی از تهران

الحاقیه بیمه شخص ثالث قانونی نیست

در مورد بیمه شخص ثالث ما همیشه یک قرارداد یک ساله با یکی از شرکت‌های بیمه می‌بندیم. نمی‌دانم طبق کدام استاندارد حقوقی، در واقع این قرارداد را نادیده گرفته پس ازپایان سال از مردم می‌خواهند الحاقیه پرداخت کنند؟ چرا محاسبات، ماهای حرام و افزایش دیه را از قبل انجام نمی‌دهند؟ برای یک دولت خوب نیست که میلیون‌ها قرارداد رسمی را نادیده بگیرد و خواستار مبلغ جدیدی شود.

یک هموطن

پیشنهاد تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه

با توجه به گستردگی فراگیر کارکرد سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و تصدی‌گری این سازمان در سه عرصه، پیشنهاد می‌کنم این سازمان به وزارتخانة گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی تبدیل شود تا هم نمایندگان مجلس بتوانند وزیر آن را مورد سوال قرار دهند و هم عملکرد این سازمان در ابعاد مختلف به‌صورت وزارتخانه، شفاف‌تر مورد انتقاد قرار گیرد.

علیرضا احمدی از تهران

تشکر و قدردانی از سرمقاله سردبیر روزنامه

ما تعدادی از بازنشستگان آموزش و پرورش از صمیم قلب از مقاله جناب آقای خانی با عنوان «اقتصاد مقاومتی» تشکر و قدردانی می‌کنیم. امیدواریم تمامی مسئولان آن را مطالعه کنند.

جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش

عدم پاسخگویی روابط عمومی صدا و سیما

چند روز است که با روابط عمومی صدا و سیما برای انتقاد از برنامه‌های بی‌محتوا پخش شده در عید نوروز تماس می‌گیرم اما متأسفانه پاسخ نمی‌دهند و در این باره، غیرمسئولانه عمل می‌کنند.

خواننده روزنامه

پیشنهاد به مسافران سفر حج

می‌خواستم از افرادی که تصمیم دارند مجدداً به حج بروند درخواست کنم که هزینه‌های سفرشان را به مستمندان آبرودار و افرادی که برای بدهی در زندان به‌سر می‌برند بپردازند تا خانواده‌های آنان را از گرفتاری نجات دهند.

تلفن به خط ارتباطی

تشکر از روزنامه اطلاعات

از اینکه حرف‌ها و درددل‌های مردم را در روزنامه منتشر می‌کنید تشکر می‌کنم.کاش مسئولان آن‌ها را مطالعه کنند و پاسخگو باشند.

تلفن به خط ارتباطی

پرسش از سازمان تأمین اجتماعی

کارخانه سیمان صوفیان در شهر تبریز که وابسته به سازمان تأمین اجتماعی است در سال ۹۴ تا مرز زیان‌دهی پیش رفته و سود اندکی به‌دست آورده است و قیمت سهام شرکت از هر سهم ۵۵۰ تومانی به ۲۵۰ تومان سقوط کرده است. چرا سازمان تأمین اجتماعی پاسخگوی ضرر و زیان هنگفت سهامداران جزء این کارخانه نیست؟

سهامدار

به جای پرکردن جیب اعراب به مردم خودمان کمک کنیم

دل خوش از آنیم که حج می‌رویم

غافـل از آنیم کـه کـج می‌رویم

کعبه به دیدار خدا می‌رویم

او که همینجاست کجا می‌رویم؟

حج به خدا جز به دل پاک نیست

شستن غم از دل غمناک نیست

از شما درخواست می‌کنم این شعر را برای افرادی که پول‌هایشان را برای سفر به حج خرج می‌کنند منتشر کنید تا به هموطنان خودشان کمک کنند نه برای پرکردن جیب اعراب.

تلفن به خط ارتباطی

تشویق به افزایش جمعیت …

می‌خواستم به افرادی که جوانان را تشویق به ازدواج و افزایش جمعیت می‌کنند بگویم که آیا فکر کرده‌اند در آینده باید امکانات رفاهی و شغل مناسب در اختیار نسل آینده قرار دهند؟

تلفن به خط ارتباطی

۲برابر کردن نرخ جریمه خودروها، منصفانه نیست

اخذ جریمه از دیر کرد پرداخت وام، منطقی است اما دو برابر کردن نرخ جریمه خودروها، غیرمنصفانه است. از مسئولان درخواست می‌کنم به فکر مردم باشند و توان مالی آنان را در نظر بگیرند.

واحدی

شعر برای اغنیا یا برای فقرا

شعر گل‌فروشی فرشید افشار جالب بود ولی وقتی شکمی گرسنه است گل به چکارش می‌آید؟ در حال حاضر به واسطه فقر و تنگدستی بسیاری از مردان و زنان برای یک لقمه نان دست به هر کاری می‌زنند، این شعرها برای اغنیا طرب است، کاش برای فقرا هم شعر سروده می‌شد.

م. صبور از همدان

سرگردانی برای کارت منزلت

خانه ما در ستارخان است برای دریافت کارت منزلت به ادارة پست محل مراجعه کرده‌ایم، می‌گویند به اداره پست صادقیه مراجعه کنید و می‌گویند متولدین ۱۳۳۰ باید به اداره پست ولی‌عصر بروند! آخر چرا مردم و سالمندان را سرگردان می‌کنند مگر پست با پست فرق می‌کند؟ چرا همین جا این کارت را

به ما نمی‌دهند؟

تماس با خط ارتباطی

چهارسال در انتظار کارت پایان خدمت!

بنده چهارسال است که تقاضای تبدیل پایان خدمت قانونیم از کاغذی به هوشمند را داده‌ام ولی هنوز این کار را برای من انجام نداده‌اند، چرا باید یک کار ساده این همه زمان ببرد؟

درویشی از بوکان

اصرار به حج رفتن با کدام توجیه؟

با این همه خصومت و رفتارهای زشت آل‌سعود نمی‌دانم چه اصراری هست که هر طور شده مردم را به حج تمتع بفرستند و امنیت و مسایل احتمالی که پیش خواهد آمد را به امان خدا بسپارند؟ حالا که رابطه داشتیم ۵۰۰ نفر حاجی جان باختند، فردا که بدون رابطه و وجود سفارت… مردم به مکه بروند خدا می‌داند چه مسایلی پیش خواهد آمد؟

تماس با خط ارتباطی

تقاضا از وزیرخارجه

از جناب آقای ظریف می‌خواهم یک بار که به عراق می‌روند از بازماندگان حزب بعث سؤال کنند به چه دلیلی حسین لشگری سید اسیران را بعد از ۱۷ سال هنوز در زندان نگه داشته‌اند.

شهروندی از بوکان

رد صلاحیت بعد از انتخاب!

به نظر من موضوع رد صلاحیت خانم مینو خالقی بعد از رأی آوردن و کسب اعتماد مردم اصفهان مسأله ساده‌ای نیست، کاش روزنامه اطلاعات در این زمینه با حقوقدانان بزرگ مصاحبه‌ای ترتیب دهد که آیا چنین چیزی اصلاً امکان دارد یا نه؟

شهروندی از اصفهان

توصیه به صدا و سیما

برنامه‌های پخش شده از رادیو و تلویزیون در عید نوروز بسیار ضعیف و بی‌محتوا بود. صدا و سیما در تولید برنامه‌هایش شکست خورده است. پیشنهاد می‌کنم مسئولان صدا و سیما به جای پخش آهنگ‌های تکراری، موسیقی بزرگان را

پخش کنند.

خواننده قدیمی روزنامه

پاسخ مسئولان

پاسخ امور توزیع و فروش روزنامه اطلاعات:

احتراماً پیرو درج مطلبی در روزنامه یکشنبه ۱۲ر۱ر۹۵ تحت عنوان «علت تفاوت قیمت روزنامه در تهران و شهرستان‌ها را توضیح دهید» به استحضار خواننده محترم می‌رساند با توجه به این که سطح درآمدها در تهران و شمیرانات بیشتر از شهرستان‌ها می‌باشد قیمت روزنامه اطلاعات در تهران بیشتر است البته بازنشستگان دارای کارت منزلت از این افزایش قیمت مستثنی هستند و اشتراک روزنامه برای این عزیزان نیم‌بها محاسبه می‌شود.

پاسخ روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴:

احتراما بازگشت به مطالب مندرج در روزنامه اطلاعات مورخ ۱۶ر۱ر۹۵ بدینوسیله پاسخ این منطقه که بر اساس جوابیه اداره عمران و ترافیک ناحیه مربوطه که تکرار و در تاریخ ۲۸ر۱۰ر۹۴ اعلام گردیده بود را به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

پیرو نامه شماره ۱۲۸۰۷۹۱۹ آن اداره محترم در خصوص شکایت شهروند بابت خلف وعده شهرداری منطقه چهارده در آسفالت نکردن انتهای خیابان تکیه اکبرآبادی، به استحضار می‌رساند: پس از تخریب میدان محلاتی جهت احداث تقاطع غیرهمسطح در تقاطع اتوبان امام علی(ع) و اتوبان شهید محلاتی، زمین مذکور به صورت بلا تکلیف باقیمانده و جهت کسب رضایتمندی شهروندان عملیات پاکسازی محل و جمع‌آوری کارگاه‌های ساختمانی و تأمین روشنایی زمین انجام گردید. لذا با توجه به دستورالعمل پرهیز از شروع پروژه‌های جدید در سال ۹۴، فعلاً اجرای عملیات آسفالت مقدور نمی‌باشد. ضمناً در رابطه با تعیین تکلیف زمین مذکور موضوع در جلسات مختلف طرح و در دست بررسی نهایی است. مراتب جهت اطلاع و هرگونه بهره‌برداری به حضورتان ارسال می‌گردد.

نسخه مناسب چاپ