کوتاه آموزشی
بررسی گسترش همکاری‌های آموزش و پرورش میان ایران و روسیه

گسترش همکاری‌های آموزش و پرورش میان ایران و روسیه بررسی شد.

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در ملاقات با نیکونوف، رئیس کمیته آموزشی مجلس دومای روسیه گفت: روابط دو کشور ایران و روسیه رو به گسترش است و ضرورت دارد نهادهای آموزشی دو کشور نیز با استفاده از تجربیات هم و همکاری در زمینه‌های علمی و آموزشی هرچه بیش‌تر به تحکیم روابط خود اهتمام ورزند.

رئیس کمیته آموزشی مجلس دومای روسیه نیز با اشاره به این که امروز روابط دو کشور دوران مهمی را طی می‌کند و در حال تحول جدی است، توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی را از اولویت مهم در روابط دو کشور دانسته و بر آمادگی دومای روسیه به منظور حمایت از انجام چنین همکاری‌هایی تاکید کرد.

دانشجویان دانشگاه آزاد دارای کارت سلامت می‌شوند

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد با اشاره به همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی در اجرای طرح دانشگاه سالم تصریح کرد: در آینده نزدیک کارت سلامت دانشجویان با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی برای هر دانشجو تهیه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدعلی ابطحی در حاشیه دیدار از کلینیک سلامت واحد اسلامشهر، راه اندازی شصت و هفتمین درمانگاه دانشگاه سالم در دانشگاه آزاد اسلامی توسط واحد اسلامشهر را گامی ارزشمند در راستای دستیابی به اهداف دانشگاه سالم قلمداد کرد. وی با اشاره به خدمات ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی؛ از روند توسعه ای فعالیت‌های بزرگترین دانشگاه حضوری جهان در این حوزه سخن گفت و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال گذشته توانستیم در تمامی زمینه‌های علوم پزشکی همچون: توسعه رشته‌های علوم پزشکی، اعتباربخشی درمانی و آموزشی بیمارستان‌ها و نیز ارتقای کیفیت آموزشی به بهترین نحو عمل کرده و نتایج و افتخارات ارزشمندی به ثمر رسانیم. وی در بخش دیگر سخنان خود از لزوم بکارگیری تدابیر لازم در ارتقای مهارت‌های ارتباطی و اخلاق حرفه‌ای کادر پزشکی، جهت رضایتمندی کامل ارباب رجوع و خانواده‌های بیماران سخن گفته و دستیابی بدین امر را مستلزم بکارگیری مدیران و کارکنانی دلسوز و توانمند دانست که در کنار تخصص علمی، از مدیریت ارتباطات و اخلاق حرفه ای نیز بهره‌مند باشند.

همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران با یک دانشگاه انگلیسی

دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه لنکستر(انگلستان) در زمینه همکاری علمی و تخصصی به توافق رسیدند.

به گزارش مهر، دانشگاه لنکستر کشور انگلستان پس از رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی ایران برای همکاری‌های علمی و تخصصی و برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، پژوهشی، سمینار، تبادل استاد و دانشجو فی‌مابین به توافق رسیدند. این همکاری در راستای اجرایی شدن بسته‌های تحول و نو آوری در آموزش علوم پزشکی و بهبود و گسترش حضور جهانی دانشگاه‌های ایرانی صورت گرفت. دانشگاه لنکستر کشور انگلستان در شمال غربی این کشور واقع شده است و در سال ۱۹۶۰تحت عنوان دانشگاه کالج بیس تاسیس شد و به نوآوری معروف شد. بنابر رده بندی سال ۲۰۰۹تایمز این دانشگاه در رتبه ۱۹ در بین دانشگاه‌های بریتانیا قرار داشته و دارای رتبه هشتم در زمینه تحقیقات در رشته‌های مدیریت، علوم، هنر، تکنولوژی و علوم اجتماعی است. این دانشگاه در میان ۱۰۰دانشگاه برتر دنیا در رشته‌های علوم اجتماعی بوده و همچنین دارای مرکز تحقیقاتی در کلاس جهانی در رشته‌های محیط زیست، تکنولوژی اطلاعات، ریاضی و آمار، فیزیک و روانپزشکی است.

آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران ۱۷اردیبهشت برگزار می‌شود

ثبت نام در آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران تا ۳ اردیبهشت ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند برای آزمون ۱۷اردیبهشت در آن ثبت‌نام کنند.

به گزارش مهر، داوطلبان می‌توانند با ورود به سامانه مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران و پرداخت هزینه و ارسال مدارک به صورت الکترونیکی در این آزمون ثبت‌نام کنند.

ارزیابی عملکرد قطب‌های علمی دانشگاه علم و صنعت

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت گفت: قرار است در این دانشگاه، گزارشی از عملکرد دوره دوم قطب‌های علمی تهیه کرده تا کارایی و تاثیر‌گذاری آنها را در حوزه‌های علمی کشور مشاهده کنیم.

تورج محمدی در گفتگو با مهر گفت: با توجه به اینکه دوره ۵ساله قطب‌های علمی به سر رسیده به همین دلیل لازم است که آیین نامه جدیدی در این مورد اتخاذ شود. وی افزود: معاونان پژوهشی دانشگاه‌های برتر در تدوین آیین نامه ای که قرار است وزارت علوم تهیه کند دخالت دارند تا بر طبق آن و متناسب با شرایط روز مورد بازنگری قرار بگیرد؛ بدین واسطه کارایی قطب‌های علمی و ضریب تاثیرشان در تصمیم‌گیری روی حوزه‌های علمی کشور بیشتر می‌شود. محمدی با بیان اینکه دانشگاه علم و صنعت، ۹ قطب علمی دارد که هر کدام در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند، گفت: پس از ارزیابی عملکرد قطب‌های علمی، در مورد حمایت دانشگاه از ادامه فعالیت این قطب‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد.

۲۵ اردیبهشت آغازامتحانات نهایی سال ۹۵

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از شروع امتحانات نهایی سال سوم متوسطه از ۲۵اردیبهشت خبر داد.

به گزارش مهر، عبدالرسول عمادی گفت: بنا بر برنامه جدید امتحانات نهایی در تاریخ ۱۸خرداد پایان می یابد.

توضیحات آموزش و پرورش درباره رشد ۶۷ درصدی میانگین

حقوق فرهنگیان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش درباره رشد بیش از ۶۷ درصدی میانگین حقوق فرهنگیان طی دو سال فعالیت دولت یازدهم، توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش مهر، سیدمحمد بطحایی با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش در خصوص افزایش رشد ۶۷درصدی میانگین حقوق فرهنگیان طی دو سال اخیر گفت: وقتی رشد میانگین حقوق فرهنگیان در آبان ماه ۹۴ را با شهریورماه ۹۲ مقایسه می‌کنیم، مشاهده می‌شود که میانگین حقوق و مزایا از مبلغ ۱۲میلیون و ۵۶۵ هزار ریال در شهریور ماه ۹۲ به ۲۱میلیون و ۷۵ هزار ریال در آبان ماه ۹۴ رسیده و این میزان رشد ۶۷ و ۷ دهم درصدی را نشان می‌دهد.

نتایج نخستین مرحله المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی اعلام شد

نتایج نخستین مرحله المپیاد دانش آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.

به گزارش ایسنا، در مرحله اول برگزاری آزمون از میان حدود سه هزار و ۷۰۰ متقاضی، ۳۹۸ نفر برگزیده شدند که این تعداد از میان متقاضیان استان‌های تهران، سمنان، مازندران، مرکزی، لرستان، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی بودند.

همچنین برگزیدگانی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، کرمانشاه، کرمان، ایلام، هرمزگان، گیلان، گلستان، قم، قزوین، اصفهان، چهار محال و بختیاری، بوشهر، آذربایجان غربی، اردبیل،‌ البرز، زنجان، یزد، خوزستان و دو نفر از مدارس خارج از کشور نیز در مرحله اول آزمون این المپیاد حضور داشتند. مرحله دوم آزمون دهه دوم اردیبشهت ماه برگزار و در پایان اردیبهشت ماه نیز اسامی برگزیدگان اعلام می‌شود.

نسخه مناسب چاپ