کوتاه از چهار گوشه کشور
راه‌اندازی واحد توسعه تحقیقات بالینی در بابل

بابل ـ خبرنگار اطلاعات: واحد توسعه تحقیقات بالینی در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل شروع به‌کار کرد.

دکتر تقی‌پور، رئیس بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل با اعلام خبر بالا افزود: این واحد برای فراهم آوری تسهیلات مورد نیاز پژوهش‌های بالینی، توانمندسازی اعضای هیأت علمی و دانشجویان و ارتقای کمی و کیفی مقالات پژوهشی شروع به‌کار کرده است.

برخورد قاطع با زائران حامل موادمخدر در کرمان

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: با زائرانی که حامل موادمخدر باشند قاطعانه برخورد می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان از ممنوع‌الخروج شدن زائران حامل موادمخدر به مدت یک تا ۵ سال خبر داد و گفت: زائران سرزمین وحی از به همراه داشتن هرگونه موادمخدر حتی به مقدار کم باید جداً خودداری کنند.

حجت‌الاسلام علی توکلی با اشاره به تبعات سوء حمل موادمخدر توسط زائران در مجامع بین‌المللی اعلام کرد: چنانچه این نظارت‌ها انجام نگیرد زائران حامل موادمخدر در عربستان دستگیر می‌شوند که تبعات فراوانی به همراه دارد. وی از مدیران کاروان‌ها خواست در نشست‌های آموزشی، زائران را با اینگونه مسایل آشنا کنند تا از بروز چنین مواردی پیشگیری شود.

قرنطینه ۲۵ بیمار مشکوک به وبا در فهرج

* ۲۵ نفر از افاغنه مشکوک به وبا در شهرستان فهرج قرنطینه شدند.

کارشناس دانشگاه علوم پزشکی بم از آمادگی کامل برای مقابله با بیماری وبا در منطقه خبر داد و گفت: تاکنون موردی از این بیماری بین جمعیت ایرانی شرق استان کرمان مشاهده نشده است.

عبداللهی یادآور شد: بیماری وبا واگیردار است و به شکل اسهال حاد بروز می‌کند. به گفته وی وبا از خوردن و آشامیدن آب و غذای آلوده به انسان سرایت می‌کند و در ۸۰ درصد موارد بیماری بدون علامت ولی قابل انتقال است.

او راه‌های مقابله با این بیماری را رعایت بهداشت فردی اعلام کرد و از مردم خواست میوه و سبزی‌ها را پس از ضدعفونی مصرف کنند و از آشامیدن آب‌های آلوده و مشکوک جداً خودداری کنند.

وقوع ۲۵ فقره جرائم سایبری در خراسان شمالی

بجنورد ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از وقوع ۲۵ فقره جرائم سایبری در استان در ۵ ماه نخست امسال خبر داد و افزود: ۱۶ فقره از این جرائم مربوط به برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی است.

سرگرد سهیل خاشکور گفت در این زمینه از کاربران اینترنت تقاضا می‌شود مراقب صفحات خود در فضای مجازی باشند.

وی با اشاره به کنترل تمام کافی نت‌های استان در دو هفته گذشته، اظهار داشت: این کنترل‌ها منجر به شناسایی سه کافی نت متخلف و پلمپ آنها شد.

او علت تخلفات این واحدها را نقض موارد امنیتی، نگهداری از اطلاعات اشخاص و استفاده از فیلتر شکن اعلام کرد و افزود:

اولویت کاری امسال این پلیس پیشگیری از جرائم بویژه در حوزه اماکن عمومی، نظارت بر کافی نت‌ها و آتلیه‌های عکس و آرایشگاه‌های زنانه است.

وی گفت: ۱۴ درصد جرائم امسال را جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی شامل می‌شود.

وی بیشترین تخلفات اینترنتی را مربوط به شهرستان‌های شیروان و اسفراین برشمرد و افزود: در این زمینه برنامه‌ریزی‌های شده است که پلیس فتا در این شهرستان‌ها ایجاد شود.

نتایج مسابقات فوتسال دانشگاه‌های آزاد منطقه ۴‏

زرین‌شهر ـ خبرنگار اطلاعات: تیم فوتسال کارکنان دانشگاه آزاداسلامی واحد لنجان موفق به کسب مقام سومی مسابقات فوتسال دانشگاه‌های آزاد اسلامی منطقه ۴ شد.

علی معتمدی مسئول تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان گفت: این رقابت‌ها چندی پیش باشرکت ۱۳ تیم در قالب ۴ گروه تیمی به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار شدکه تیم فوتسال واحد لنجان با برتری در مقابل تیم‌های علوم و تحقیقات اصفهان، دولت‌آباد و کاشان مقام سوم را کسب کرد. در این مسابقات واحد شهرکرد مقام اول و واحد نجف آباد مقام دوم را کسب کردند.

وی استعداد و فعالیت ورزشی کارکنان دانشگاه آزاداسلامی واحد لنجان را قابل توجه توصیف کرد و افزود: تلاش می‌شود تا باتوسعه امکانات ورزشی، زمینه حضور بیشتر کارکنان ورزشکار این واحد در رقابت‌های بین دانشگاهی افزایش یابد.

نسخه مناسب چاپ