رونمایی از اسناد هویتی شهیدان «دارا» و «رئیسی» در بندرعباس
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: اسناد هویتی شهیدان دارا و رئیسی از شهدای شاخص هرمزگان با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال در بندرعباس رونمایی شد.

این ۲ شهید از شهدایی محسوب می‌شوند که در خلیج فارس با آمریکایی‌ها رو در رویی مستقیم داشته‌ و سپس با شلیک به بالگرد مربوطه به فیض شهادت نائل آمدند.‏

شهید اسحاق دارا، متولد سال ۱۳۴۵در روستای «گیشان» از توابع شهرستان بندرعباس است که در سال ۱۳۶۷ به شهادت رسید. ‏

شهید اسدالله رئیسی در روستای «آغاسین» از توابع شهرستان بندرعباس متولد شد و سال ۱۳۶۷ در درگیری با نیروهای آمریکایی به خلیج فارس به شهادت رسید. ‏

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در مراسم رونمایی از این اسناد هویتی با درود به روان پاک شهدای انقلاب، با بیان این که رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا را نباید فراموش کرد، افزود: امنیت و آرامش امروز کشور مدیون خون پاک شهداست.

سید علیرضا آوایی گفت: اگر امروز به موفقیت‌های خوبی در تمامی عرصه‌ها دست یافته‌ایم به برکت خون پاک هزاران شهید است و از این رو باید راه و سیره شهدا را به عنوان ستارگان پرفروغ ادامه دهیم.

استان هرمزگان بیش از ۱۲۶۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و مزارمطهر شهدای هرمزگان با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور و جمعی از مدیران استان غبار روبی شد.

نسخه مناسب چاپ