انهدام شبکه قاچاق مواد مخدر در نایین عملیاتی کم‌نظیر بود
اصفهان و نایین ـ خبرنگاران اطلاعات: انهدام شبکه قاچاق مواد مخدر که اخیراً در نایین در کمتر از چند ساعت زمینگیر و همه اعضای آن شبکه دستگیر شدند، عملیاتی کم‌نظیر بود که در کویر رخ داد، زیرا قاچاقچیان نسبت به شرایط منطقه آشنا بودند و این در حالی است که احتمال می‌دهیم یک نفر از اعضای این شبکه هنوز در منطقه حضور دارد و در صدد دستگیری او هستیم.

سردار آقاخانی فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این مطلب افزود: در تعطیلات نوروز به غیر از حادثه گازگرفتگی و فوت ۲ نفر در کمپ مسافران نوروزی هیچ حادثه دیگری نداشتیم و میزان وقوع نزاع جمعی در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال۸۴ درصد کاهش داشته است. او با تاکید بر اینکه نوروز امسال در تصادفات برون و درون شهری منجر به فوت در مجموع۳۸درصد کاهش داشته‌ایم ادامه داد: در روزهای نخست امسال با افزایش۴درصدی کشفیات جرائم روبرو بوده‌ایم و شاخص کشفیات استان اصفهان ۹۰ درصد است که رقم امیدوار کننده‌ای است.

به گفته وی از آغاز سال تاکنون در کشفیات مواد مخدر به ویژه انهدام محموله‌های خاص۷درصد افزایش داشته‌ایم و یکی از اولویت‌های ما توجه به گلوگاه‌ها و جلوگیری از ورود کالای قاچاق و مواد مخدر است و ظرفیت ما برای مقابله با سرقت ۲ برابر می‌شود.

سرهنگ مرتضوی رئیس پلیس فتای استان اصفهان هم با بیان اینکه پارسال شاخص کشفیات جرائم در حوزه سایبر۹۳درصد بوده است، اضافه کرد: پلیس فتا همیشه فضای مجازی را با هدف پیشگیری از جرائم رصد می‌کند که شاخص کشف ما در حوزه رصد۸۵درصد است.

* برخورد با قاچاقچیان

سرعت عمل برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر، کالا و انسان در سال جاری سرعت بیشتری خواهد گرفت تا خون شهیدانی همچون شهید قضاوی پایمال نشود.

سردار ‌آقاخانی در جلسه بررسی مشکلات ایستگاه شهید شرافت نایین گفت: «همانگونه که مسئولین استان اصفهان دغدغه گلوگاه شهید شرافت نایین را دارند ما نیز به این گلوگاه نگاه ویژه داشته و خواهیم داشت.وی افزود: نایین بعد از مرزهای شرقی بیشترین شهدا را در بحث مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا تقدیم کشور کرده است که این موضوع خود گویای اهمیت این منطقه در مبارزه با شبکه‌های قاچاق می‌باشد.آقاخانی اضافه کرد: باید یک بسته امنیتی جامعی در مباحث عمرانی، تجهیزاتی و مخابراتی تبیین شود تا با مطرح شدن در جلسات استانی مشکلات گلوگاه شهید شرافت نایین برطرف شود.

سهراب مظفر نجفی فرماندار نایین نیز گفت: با توجه به اینکه شهرستان در مسیر قاچاق کالا، مواد مخدر و انسان قرار دارد از نظر تجهیزات و مباحث امنیتی نیازمند توجه ویژه است.وی گفت: اگر در ایستگاه شرافت به واسطه کمبود امکانات نتوان به نحو شایسته با قاچاقچیان مبارزه و برخورد کرد باید منتظر مشکلات امنیتی فراوانی در استان و مرکز کشور باشیم.

پیش از آغاز این جلسه، فرمانده انتظامی استان اصفهان از گلوگاه شهید شرافت دیدن کرد.

نسخه مناسب چاپ