وزیر ارشاد: حداکثر اعتبار بخش هنر به تئاتر اختصاص خواهد یافت
 

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از اجرای نمایش «بازار عاشقان» بیان کرد که امسال به معاونت هنری دستور داده است تا حداکثر اعتبار هنر را به تئاتر اختصاص دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شب گذشته ۲۶فروردین ماه و در پایان اجرای نمایش «بازار عاشقان» به کارگردانی هادی مرزبان گفت: توقع ما از جامعه تئاتر این است که هر چه بیشتر هنرشان را عرضه کنند و این هنر نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور نیز عرضه شود. جنتی در خصوص برنامه‌های این وزارت خانه برای تئاتر نیز گفت: وظیفه ماست که به هنر نمایش کمک کنیم. سال گذشته را سال تئاتر اعلام کردم و با توجه به تنگناهای مالی که وجود داشت اقداماتی هم انجام شد. قدری از این اقدامات در بازسازی تئاتر شهر و توجه ویژه به احداث سالن تئاتر در برخی استان های مختلف کشور دیده شد که احساس کردم شور و نشاط ایجاد شده است. وی ادامه داد: امسال نیز به معاونت هنری دستور داده ام که حداکثر اعتبار هنر را به تئاتر اختصاص بدهند. جنتی درباره نمایش «بازار عاشقان» نیز گفت: این تئاتر برای من خیلی زیبا بود، در طول دو سال و نیم که در این مسئولیت هستم و تئاترهای مختلف دیده ام این اثر یکی از بهترین تئاترها بود. به خصوص از نظر محتوا و شکل کار موزیکالی که داشت تئاتر جذاب و ارزنده ای بود. پرداختن به شخصیت های ادبی و تاریخی کشور همچون مولانا ارزش بسیاری دارد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی، اردشیر صالح پور، فرهاد ناظرزاده، پیمان شریعتی، منیژه محامدی، محمد اسکندری، جهانگیر کوثری و جمعی از هنرمندان تئاتر پنجشنبه شب به تماشای نمایش «بازار عاشقان» به کارگردانی هادی مرزبان نشستند.

نسخه مناسب چاپ