جهان فوتبال
 

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

رئال‌ به منچسترسیتی خورد ؛بایرن‌ مهمان اتلتیکومادرید

مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا قرعه کشی شد و براساس آن تیم رئال مادرید برای رسیدن به فینال باید به مصاف منچسترسیتی برود و بایرن هم به مصاف اتلتیکو مادرید.

به گزارش مهر، مراسم قرعه کشی مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا دیروز در شهر نیون سوئیس برگزار شد و تیم های راه یافته به این مرحله حریفان خود برای رسیدن به فینال را شناختند.

بر اساس قرعه کشی صورت گرفته تیم فوتبال منچسترسیتی روز هفتم اردیبهشت ماه در ورزشگاه اتحاد دیدار رفت خود را برابر رئال مادرید برگزار خواهد کرد.دیگر دیدار این مرحله را تیم های فوتبال اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ برگزار خواهند کرد. دیدار رفت این دو تیم هشتم اردیبهشت ماه در ورزشگاه ویسنته کالدرون برگزار خواهد شد.

صعود لیورپول، ویارئال، سویا و شاختار به نیمه نهایی لیگ اروپا

تیم های فوتبال لیورپول، ویارئال، سویا و شاختار دونتسک با برتری مقابل حریفان خود در مجموع دو بازی رفت و برگشت به مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا راه یافتند. تیم دورتموند هم حذف شد و ناکام بزرگ لقب گرفت.

به گزارش مهر، دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال اروپا برگزار شد و مهمترین بازی را تیم های لیورپول و دورتموند در ورزشگاه آنفیلد برگزار کردند که این دیدار تماشایی را لیورپول ۴ بر ۳ پیروز شد و توانست صعود رویایی خود را در ورزشگاه آنفیلد جشن بگیرد.

در دیگر بازی این مرحله تیم ویارئال اسپانیا در زمین اسپارتا پراگ برتری پرگل ۴ بر ۲ را رقم زد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت ۶ بر ۳ برنده شد تا ماتادورها دو نماینده در نیمه نهایی داشته باشند.

شاختار دونتسک هم میزبان براگا پرتغال بود و این تیم را با شکست ۴ بر صفر بدرقه کرد. شاختار بازی رفت را هم ۲ بر یک برنده شده بود و در مجموع ۶ بر یک پیروز شد.

همچنین جدال دو تیم اسپانیایی سویا و بیلبائو در طول ۹۰ دقیقه، ۲ بر یک به سود بیلبائو به پایان رسید و با توجه به نتیجه بازی رفت مصاف این دو تیم به وقت های اضافی و در نهایت ضربات پنالتی کشیده شد و این تیم سویا بود که موفق شد با حساب ۵ بر ۴ در ضربات پنالتی تیم بیلبائو را شکست دهد و راهی دور نیمه نهایی شود.

جدال شاگردان کلوپ با زیر دریایی های زرد

همچنین قرعه کشی مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا به انجام رسید و ۴ تیم حاضر در این مرحله حریفان خود را شناختند.

قرعه کشی این مرحله بدین ترتیب انجام شد:

شاختاردونتسک – سویا

ویارئال – لیورپول

بازی های رفت روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت و بازی های برگشت هم یک هفته بعد برگزار خواهند شد.

نسخه مناسب چاپ