شهرآورد پایتخت بی‌حاشیه برگزار شد
پرسپولیس قدرتمندانه در صدر نشست
 

تیم فوتبال پرسپولیس در دربی مهیج و دیدنی پایتخت استقلال را با شکستی سنگین مواجه کرد و با کسب ۳ امتیاز شیرین به صدر جدول رده بندی صعود کرد. شاگردان برانکو حالا بالاتر از هر دو استقلال هستند‌.

به گزارش مهر، تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۷ دیروز دربی ۸۲ پایتخت را در چارچوب هفته بیست و ششم رقابتهای لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برگزار کردند که این دیدار در پایان با برتری ۴ بر ۲ شاگردان برانکو ایوانکوویچ همراه شد. پرسپولیس با این برد از هر دو استقلال خوزستان و تهران سبقت گرفت و به صدر جدول رفت.

ترکیب پرسپولیس:

سوشا مکانی، رامین رضاییان، محسن بنگر، لوکا ماریچ، محمد انصاری، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، امید عالیشاه (مهرداد کفشگری ۶۰)، فرشاد احمدزاده (بابک حاتمی ۹۲)، علی علیپور (جری بنگستون ۹۱) و مهدی طارمی

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، عادل شیحی (جابر انصاری ۲۷)، خسرو حیدری (یعقوب کریمی ۶۰)، آرش برهانی (۷۵ پروپئیچ )، سجاد شهباززاده

شوک زودهنگام پرسپولیس

در نیمه نخست پرسپولیس بازی را بهتر شروع کرد و کاملا استقلال را در زمین خود نگه داشت. عقربه های ساعت دقیقه ۵ را نشان می دادند که پرسپولیس به گل رسید.

شوت سنگین نوراللهی از پشت محوطه جریمه را رحمتی دفع کرد اما مهدی طارمی در برگشت دروازه را باز کرد تا تیم برانکو خیلی زودتر از آنچه که تصورش می رفت به گل دست یابد.بعد از این گل پرسپولیس بازی را با آرامش بهتری دنبال کرد و فشار خود را به ویژه در میانه میدان روی هافبک های حریف حفظ کرد.

مصدومیت بهترین آبی‌پوش

در حالی که عادل شیحی با حرکات خود موتور استقلال را گرم کرده بود این بازیکن در دقیقه ۲۵ مصدوم شد و جای خود را به جابر انصاری داد تا آبی ها بهترین بازیکن خود را از دست بدهند. در اواسط این نیمه تیم پرسپولیس دو بار برای گلزنی توسط مسلمان و احمدزاده اقدام کرد اما رحمتی اجازه این کار را به حریف نداد.

در مقابل استقلال در دقیقه ۳۲ تا آستانه گل تساوی پیش رفت. کرنر ارسالی خسرو حیدری با ضربه جابر انصاری همراه شد که از روی خط برگشت داده شد و در مرتبه دوم هم بازیکنان پرسپولیس بار دیگر از روی خط توپ را برگشت دادند.

باز هم طارمی

پرسپولیس در دقیقه ۳۵ به گل دوم خود دست یافت. مهدی طارمی روی یک حرکت گروهی خوب دروازه رحمتی را گشود تا سرخپوشان ۲ بر صفر از حریف پیش بیفتند و بهت اردوی آبی ها را فرا گیرد.

در حالی که استقلال کاملا بهم ریخته به نظر می رسید تیم پرسپولیس در دقیقه ۳۸ به یک ضربه پنالتی رسید. حنیف عمران زاده بهنگام ارسال ضربه کرنر روی بنگر مرتکب خطا شد.

بازیکنان پرسپولیس بر سر زدن این ضربه با هم چالشی را ایجاد کردند و مهدی طارمی پشت این ضربه ایستاد تا هت تریک کند اما ضربه او را مهدی رحمتی مهار کرد و نیمه اول با همان نتیجه ۲ بر صفر تمام شد.

شروع بهتر استقلال

شروع نیمه دوم با بارش باران همراه شد و لغزندگی چمن ورزشگاه کار را برای بازیکنان سخت تر کرد. استقلال در این نیمه مطابق انتظار بازی را خوب شروع کرد و روی شوت راه دور خرسندنیا دروازه حریف را تهدید کرد که مکانی توپ را به کرنر فرستاد.

۲ دقیقه توفانی

پرسپولیس که در ضد حملات برنامه ریزی کرده بود در دقیقه ۵۴ به گل سوم خود دست یافت. سانتر محسن مسلمان از راست را رحمتی برگشت داد که رامین رضاییان با ضربه سر دروازه خالی را باز کرد.

یک دقیقه بعد استقلال دروازه پرسپولیس را گشود. یک توپ ساده جلوی دروازه پرسپولیس با اشتباه سوشا مکانی همراه شد و جابر انصاری در دهانه دروازه توپ را به گل تبدیل کرد.

استقلال دو دقیقه بعد فرصت خوبی برای گلزنی داشت که مکانی آن را دفع کرد.

پرسپولیس در عدد ۴

در دقیقه ۸۵ فرار طارمی از میانه میدان در حالی که هیچ مدافعی از استقلال حضور نداشت او را با رحمتی تک به تک کرد و پاس او به مسلمان سبب شد تا دروازه خالی استقلال برای چهارمین بار گشوده شود.

پنالتی باد آورده

در دقیقه ۸۸ بازی میلاد فخرالدینی از محسن مسلمان یک پنالتی گرفت و امید ابراهیمی پشت ضربه قرار گرفت تا گل دوم آبی ها را به ثمر برساند.

در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و پرسپولیس دربی مهیج و دیدنی پایتخت را به سود خود پایان داد.

پرسپولیس با این برد شیرین ۴۸ امتیازی شد و به صدر جدول رده بندی لشگر کشی کرد.استقلال خوزستان با ۴۷ امتیاز در رده دوم قرار دارد و استقلال تهران با ۴۵ امتیاز به رده سوم نزول کرد.

برانکو: از خوشحالی هواداران خوشحالم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از پیروزی این تیم در شهرآورد ۸۲ پایتخت، “همه چیز” را عالی توصیف کرد و گفت: مردم تاکنون چنین بازی خوبی را به خاطر نداشتند.

برانکو ایوانکوویچ که از پیروزی تیمش درشهر آورد پایتخت بسیار خوشحال بود، پس از این بازی گفت: همه چیز بسیار عالی بود. فضا و شرایط کاملا خوب بود. بسیار خوشحالیم از اینکه هواداران‌مان را با این پیروزی خوشحال کردیم.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: فکر می‌کنم مردم هرگز چنین بازی باکیفیتی را به خاطر نداشته‌اند. باید به بازیکنانم تبریک بگویم که اسیر وضعیت‌ها و فضای پیش آمده نشدند و با بازی کاملی که انجام دادند، به آن چیزی که حقشان بود یعنی برد، دست یافتند.سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: باید در ۴ بازی آینده حداکثر تمرکزمان را داشته باشیم و جوگیر نشویم. ما هنوز تا پایان لیگ ۴ بازی دیگر داریم.

مظلومی:ازهواداران عذر می خواهم

سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از شکست تیمش برابر پرسپولیس گفت: گل دقایق اول بازی تمرکز تیم ما را بهم ریخت. ضمن اینکه من فکر اشتباهات بچگانه بازیکنانم را نمی کردم.

پرویز مظلومی پس از شکست ۴ بر ۲ عصر تیمش برابر پرسپولیس گفت: بازی خوبی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم . گل زودهنگام تمرکز تیم ما را برهم زد. ما با اشتباهات خودمان باعث پیروزی پرسپولیس شدیم. به تیم حریف تبریک می گویم و عذرخواهی می کنم از هواداران.

وی در مورد اینکه آیا با این شکست شانس قهرمانی را از دست داده اید گفت: اصلا اینطور نیست و ما هنوز مدعی قهرمانی هستیم و قطعا در دیدارهای آینده تلاش خواهیم کرد تا به قولی که به هواداران داده ایم دست پیدا کنیم.

۵ تساوی به سود سرخابی ها

همچنین پیش از این در روز پنج شنبه ۶ دیدار برگزار شد که در پایان این نتایج به دست آمد. تیم فوتبال سایپا در ورزشگاه دستگردی میزبان سیاه جامگان بود که این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

سایپا با این تساوی ۳۵ امتیازی شد و در همان رده دهم جدول باقی ماند و سیاه جامگان با ۲۰ امتیاز چهاردهم است.پیش از این دیدار، تیم ذوب آهن با نتیجه یک بر یک در زمین راه آهن با این تیم مساوی کرد. سپاهان در اصفهان با تساوی یک بر یک مقابل استقلال اهواز متوقف شد و دیدار استقلال خوزستان و نفت تهران با تساوی بدون گل خاتمه یافت.تیم پدیده مشهد هم با حساب ۲ بر یک از سد میهمان خود گسترش فولاد تبریز گذشت.

صبا ترمز تراکتور را کشید

همچنین تیم فوتبال تراکتورسازی در واپسین لحظات دیدار با صبا دو امتیاز شیرین را از دست داد.

تراکتورسازی که این روزها نتایج خوبی با امیر قلعه نویی کسب می کند در دیدار با صبا با گل دقیقه ۴۱ کاردوسو از میهمان خود پیش بود که در فاصله یک دقیقه تا پایان وقت معمول مسابقه، دروازه تیمش توسط محمدرضا بائوج رضایی باز شد. ‌‌

این دیدار در ورزشگاه یادگار امام (ره) برگزار شد در نهایت با تساوی یک بر یک خاتمه یافت و تراکتورسازی در همان رده چهارم جدول باقی ماند.

تراکتورسازی با این پیروزی حتی می توانست به جمع مدعیان قهرمانی رقابتهای لیگ برتر بپیوندد اما باید امیدوار به کسب نتایج خوب در هفته های باقیمانده باشد.تساوی تراکتورسازی با صبا واستقلال خوزستان با نفت تهران در ادامه روند خوش اقبالی سرخابی های پایتخت است.

در تنها دیدار باقی مانده از هفته بیست وششم امروز فولادخوزستان میزبان ملوان بندر انزلی است.

نسخه مناسب چاپ