نمایشگاه بین المللی بورس و بانک و بیمه در راه است
 

نهمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در تیر سال جاری برگزار می شود این نمایشگاه در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که با وقفه ای یک ساله همراه بود و از این رو اهمیت برگزاری آن بیش از پیش است.

علیرغم آنکه فعالیت تبلیغاتی و اطلاع رسانی در باره برگزاری نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه هنوز آغاز نشده اما شرکت ها تا کنون برای استفاده از هشت هزار متر مربع فضای نمایشگاه درخواست داده اند و این روند به معنای آن بوده که حدود پنجاه درصد از فضای نمایشگاه اشغال شده است.

مهندس یاشار فروهر مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس و دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ضمن بیان مطلب فوق و ذکر این نکته که نمایشگاه باید از کیفیت لازم برخوردار باشد و بتواند پیام درستی را به مخاطبان ارسال کند، به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران (سنا)، گفت: این نمایشگاه طی روزهای بیستم تا بیست و سوم تیر سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.

وی با بر شمردن اهم اقدامات انجام شده برای برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: برای اثرگذاری کیفی نمایشگاه نهم، تلاش گسترده‌ای صورت گرفته و این تلاش همچنان ادامه خواهد داشت در این رابطه کارشناسان شرکت اطلاع رسانی، ضمن ارزیابی هشت دوره قبلی، نقاط ضعف و کمبود های گذشته را شناسایی کرده اند و بر اساس آن، سعی می کنیم اصلاحات لازم در دوره نهم لحاظ شود.

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ادامه داد: با در نظر گرفتن آسیب شناسی دوره های پیشین، سازمان بورس و شرکت اطلاع رسانی تمام تلاش خود را به کار برده است تا نهمین دوره نمایشگاه بورس، بدون نقاط ضعف گذشته و با بالاترین کیفیت ممکن برگزار شود.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی با تاکید بر اهمیت صنعت بیمه و بانک در اقتصاد کشور گفت: برای اولین بار سعی شده این دوره از نمایشگاه با مشارکت مستقیم مدیران روابط عمومی صنعت بانک و بیمه و همچنین مدیر ارتباطات وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شود و شیوه‌نامه اجرایی هر سه حوزه به شکل مستقل تدوین شده است بر این اساس یک شورای سیاست گذاری مشترک با هدف هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه بورس تشکیل شد و توانستیم با محوریت وزارت اقتصاد و دارایی و همکاری مسئولین حوزه بانک داری و بیمه برای اولین بار شیوه نامه جدید تدوین کنیم.

یاشار فروهر تاکید کرد: با تشکیل این شورای مشترک، مسیر دسترسی به نظرات نمایندگان دو صنعت بانک و بیمه هموار شد.

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بورس، ابراز امیدواری کرد: در صورت تخصیص فضای مناسب به نمایشگاه، بخش بورس، بیمه و بانک در سه سالن اختصاصی و مجزا حضور داشته باشند و این امکان فراهم شود که مخاطبان هر حوزه بتوانند ابتدا به بخش تخصصی خود مراجعه و پس از حضور در سالن مورد نظر، از سایر بخش ها بازدید کنند. مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی با اشاره به فعالیت های جنبی نمایشگاه بیان کرد: طی برگزاری این نمایشگاه، سه همایش تخصصی بورس، بیمه و بانک به صورت روزانه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این سلسله همایش، ابعاد بین المللی دارد و از صاحب نظران کلیدی و برجسته سه حوزه بورس، بانک و بیمه که می توانند زمینه همکاری های بین‌المللی را فراهم کنند، برای سخنرانی دعوت خواهد شد.

دبیر اجرایی نهمین نمایشگاه بورس با ذکر این مطلب که هدف نهایی از برگزاری این همایش ها افزایش آگاهی مخاطبین است اضافه کرد: تلاش می شود در این سلسله همایش، دستاوردهای سه صنعت مذکور برای مخاطبان تشریح شود و برای اطمینان از محتوای کیفی همایش‌ها، مباحث و مقالات تخصصی که قرار است مطرح شود، ابتدا توسط کمیته علمی مورد بررسی قرار می گیرد و سپس بانک مرکزی و بیمه مرکزی باید آنها را تایید کنند.

مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با تاکید بر اهمیت اسناد بالادستی وزارت اقتصاد و دارایی و ضرورت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی بیان کرد: تمامی اهداف و عملکرد ما بر اساس نقشه استراتژی سازمان طراحی شده است و محتوای نمایشگاه متناسب با سیاست های برجام و از آن بالاتر سیاست های اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بارها برآن تاکید کرده‌اند تدوین شده است و فقط در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

یاشار فروهر با اشاره به این موضوع که طی هشت سال گذشته حضور بازار سرمایه در عرصه های بین المللی مغفول بود تاکید کرد: قطعا فعالین معتبر عرصه جهانی بازار سرمایه، در همایش و غرفه های نمایشگاه حضور خواهند داشت سه ماه تا برگزاری نمایشگاه زمان باقی است و در این مدت مقدمات حضور کشور های دبگر ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید از نتیجه مبارکی که با پیوستن سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به آیسکو ایجاد شده، بیشترین بهره برداری حاصل شود افزود: ابعاد بین المللی نمایشگاه باید تقویت شود و در زمینه حضور فعالین خارجی بازار سرمایه در نمایشگاه نهم، حتما با سازمان آیسکو و زیر مجموعه های آن مذاکره خواهیم کرد.

نسخه مناسب چاپ