کوتاه آموزشی
اطلاعیه سازمان سنجش درباره دانشجویان متقاضی انتقال

اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با ماده ۲ (میهمان مبنا) آیین‌نامه میهمانی و انتقال دانشجویان دوره‌های کاردانی وکارشناسی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی وغیردولتی منتشر شد .

به گزارش ایسنا، براساس اعلام سازمان سنجش اطلاعیه مربوط به پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ که متقاضی استفاده از ماده ۲ آیین‌نامه میهمانی و انتقال دانشجویان مصوب ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۲ وزارت علوم در قالب دانشجوی میهمان مبنا مربوط به اجرای این ماده از آیین‌نامه مذکورهستند، ۱۴ مهر ماه منتشر می‌شود.

شایان ذکر است این اطلاعیه از طریق سایت سازمان به نشانی:

www.sanjesh.org منتشر می‌شود، بنابراین داوطلبان باید با مطالعه دقیق بندهای اطلاعیه مذکور در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ارسال تقاضای خود منحصراً از طریق سایت فوق اقدام کنند.

قبولی های کاردانی به کارشناسی بدون آزمون علمی کاربردی امروز اعلام می شود

فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی متقاضی شرکت در پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام ‌آموزش‌ مهارتی ‌مهر‌ماه سال ‌‌۱۳۹۲‌ دانشگاه‌ جامع علمی ‌کاربردی از ساعت ۱۶ امروز، منتشر می شود.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور به ایرنا گفت: اسامی ‌پذیرفته ‌شدگان نهایی ‌‌کدرشته‌ محل‌های ‌متمرکز ‌و ‌معرفی ‌شدگان ‌چند ‌برابر ‌ظرفیت ‌کدرشته ‌محل‌های ‌نیمه‌متمرکز ‌در ‌پذیرش دوره ‌مهندسی ‌فناوری ‌و ‌دوره‌ کارشناسی‌ حرفه‌ای ‌(ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی مهرماه ۹۲ دانشگاه جامع علمی کاربردی از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تمام پذیرفته‌شدگان لازم است در یکی از روزهای شنبه، ۳۰ شهریور تا سه‌شنبه، دوم مهرماه ۹۲ با در دست داشتن مدارک و با توجه به کدرشته محل قبولی، به نشانی تعیین شده در جدول شماره ۴ دفترچه راهنمای پذیرش دوره‌های مذکور مراجعه کنند.

آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون ارشد دانشگاه آزاد

از پایان هفته

ثبت‌نام مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از پایان هفته آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، ثبت‌نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت در رشته محل‌های تازه تاسیس آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از پایان هفته آغاز می‌شود و بر اساس آن تمامی داوطلبان اعم از پذیرفته‌شده و پذیرفته‌نشدگان می‌توانند در این مرحله شرکت کنند. همچنین بر اساس اعلام رئیس مرکز آزمون مبنی بر ظرفیت پذیرش ۸۰۰۰ نفری در مرحله تکمیل ظرفیت، سعی می‌شود نتایج پذیرفته‌شدگان در این مرحله تا قبل از ۱۵ مهر ماه اعلام شود. شایان ذکر است، بر اساس زمانبندی واحدهای دانشگاهی مختلف کلاس‌های پذیرفته‌شدگان مرحله تکمیل ظرفیت در مهر ماه یا بهمن ماه آغاز می‌شود.

پسران خوابگاهی در صدر متخلفان انضباطی

دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت گفت: در میان دانشجویان متخلفی که برای آنها حکم انضباطی صادر شده است پسران خوابگاهی بیشترین میزان تخلفات را داشته اند.

دکتر وحید صرامی در گفتگو با مهر با انتقاد از آمارهای غیر رسمی که درباره تخلفات دانشجویی در زمینه مصرف الکل و مواد مخدر اعلام می شود، گفت: هیچ آمارگیری رسمی درباره این گونه تخلفات در میان دانشجویان انجام نشده است و آمارهای غیررسمی به گونه ای غیرواقعی مصرف الکل و مواد مخدر را در میان دانشجویان بالا اعلام می کنند.

وی اظهار داشت: از تعداد محدود احکامی که برای دانشجویان متخلف صادر می شود کمتر از یک دهم درصد آن متعلق به دانشجویانی است که دچار تخلف مصرف مواد مخدر، دخانیات و الکل شده اند در حالی که برخی در رسانه ها با آمارهای ۴۰ و ۵۰ درصدی عنوان می کنند که نیمی از دانشجویان معتاد و الکلی هستند.

طرحی جدید برای بیمه‌طلایی فرهنگیان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طراحی جدیدی برای بیمه طلایی فرهنگیان در نظر گرفته شده، گفت: اولویت اول در اجرای این طرح، فرهنگیان شاغل و سپس فرهنگیان بازنشسته است.

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی با اعلام این که این طرح همانند سنوات گذشته ادامه دارد، درباره اینکه آیا این بیمه برای فرهنگیان بازنشسته نیز اجرایی خواهد شد یا خیر؟ پاسخ داد: در حال حاضر اولویت اول آموزش و پرورش، فرهنگیان شاغل است و بازنشستگان فرهنگی در اولویت بعدی قرار خواهند گرفت.

مجلس هنوز مصوبه جایگزینی سوابق تحصیلی را در کنکور ابلاغ نکرده است

رئیس سازمان سنجش آموزش و پرورش اعلام کرد: مجلس هنوز مصوبه جایگزینی سوابق تحصیلی را برای حذف کنکور به ما ابلاغ نکرده است، اما با رایزنی های صورت گرفته سوابق تحصیلی برای کنکور سال آینده ۲۵ درصد در پذیرش دانشجو تاثیرگذار است.

به گزارش مهر، عبدالامیر عرفی گفت: منظور از سابقه تحصیلی نمرات دروس سه سال آخر دوره متوسطه است. رئیس سازمان سنجش آموزش و پرورش همچنین درباره نتایج امتحانات نهایی شهریورماه توضیح داد: دانش‌آموزانی که در کنکور قبول شده اند نگرانی برای اعلام نتایج نداشته باشند و نتایج آن قبل از ثبت نامشان در دانشگاه اعلام می شود.

نتایج المپیادهای علمی کشور ۲۷شهریور اعلام می‌شود

معاون باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش، گفت: نتایج نهایی المپیادهای علمی دانش‌آموزان کشور در روز چهارشنبه ۲۷شهریور ماه اعلام می‌شود.

به گزارش فارس، حسن ساعی‌دهقان با اعلام این که در مجموع ۲۹۱ دانش‌آموز در دوره تابستانی المپیادهای علمی کشور حاضر بودند، گفت: تمامی شرکت کنندگان در این دوره موفق به کسب مدال خواهند شد.

وی ادامه داد: رقابت المپیادهای علمی جهان از اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد و در نهایت از میان نفرات طلایی المپیادهای علمی کشور، نیمی از آنها به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد.

نسخه مناسب چاپ