دستور ویژه استاندار تهران برای پیگیری جنایت خیرآباد
 

سرویس شهرستانها : ‌استاندار تهران از دستور ویژه به تمامی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی استان برای پیگیری حادثه قتل دختر شش ساله افغان در ورامین خبر داد.سیدحسین هاشمی در حاشیه نشست هماهنگی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در تهران به خبرنگاران گفت: تمهیدات لازم از سوی دستگاه امنیتی استان تهران برای پیگیری دقیق حادثه و روشن شدن زوایا و دلایل آن اندیشیده شده است.وی با بیان این که به خانواده مقتول قول داده شد که این قضیه به صورت جدی پیگیری شود اضافه کرد: درهمین ارتباط نمایندگانی از سوی استانداری تهران در آیین ختم این دختر شش ساله حضور پیدا کردند تا تسلی خاطر و آرامشی برای خانواده مقتول باشد.

هاشمی، ضمن دعوت ایرانیان و اتباع افغان ساکن در منطقه به حفظ آرامش یادآور شد: ساکنان منطقه مطمئن باشند این قضیه به صورت جدی پیگیری می‌شود و کوتاهی در این خصوص انجام نخواهد گرفت.

فرماندار ورامین با اشاره به حادثه قتل دختر بچه شش ساله افغان در منطقه خیرآباد، از پیگیری مجدانه مسئولان شهرستان در خصوص رسیدگی به این پرونده خبر داد.

محسن خوانساری افزود: مسئولان انتظامی و قضایی ورامین از نخستین لحظات وقوع این جنایت در منطقه خیرآباد رسیدگی به این پرونده را در دستور کار خود قرار داده و با دستگیری متهم به قتل، روند تحقیق برای کشف علل وقوع جنایت را پیگیری می‌کنند.وی اظهار کرد: با همکاری دستگاه قضایی، رسیدگی به این پرونده خارج از نوبت و با سرعت درحال انجام است تا هرچه زودتر ابعاد این پرونده روشن شود.رئیس شورای تأمین شهرستان ورامین گفت: مدیرکل امور اتباع استانداری تهران و رئیس اداره اجتماعی فرمانداری ورامین نیز با حضور در منزل این خانواده افغان، از آنها دلجویی کردند.

وی اضافه کرد: ملت ایران با توجه به آموزه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، از پناهجویان همچون برادران و خواهران ایمانی خود پذیرایی می‌کنند.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران هم گفت: پرونده مربوط به حادثه قتل دختر بچه شش ساله افغان در خیرآباد ورامین با جدیت درحال پیگیری است و دراین زمینه هیچ کوتاهی انجام نخواهد شد.

سرهنگ عبدالرضا ناظری افزود: عوامل انتظامی پس از اطلاع از وقوع جنایت در منطقه خیرآباد ورامین، پرونده‌ای زیر نظر مستقیم فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تشکیل و با دستگیری متهم و صدور قرار بازداشت ، متهم را به کانون اصلاح و تربیت تحویل دادند.وی اظهار داشت : مسئولان نیروی انتظامی شرق استان تهران در نشستی با اعضای خانواده و پدر ستایش قریشی (دختر شش ساله مقتول)، ضمن ابراز همدردی و تاسف از وقوع این حادثه، به خانواده وی اطمینان دادند که برخورد دستگاه قضایی و انتظامی در رسیدگی به پرونده به شکلی انجام می پذیرد که هیچگونه کوتاهی و قصوری در رسیدگی به پرونده به وجود نیاید.او تأکید کرد: تبعیت متفاوت قاتل و مقتول، هیچ تفاوتی را در اجرای مراحل قضایی و احقاق حق خانواده مقتول به وجود نخواهد آورد.

‏* درخواست پدر ستایش

پدر ستایش، دختر شش ساله افغان که در ورامین به قتل رسید خواستار قصاص قاتل اوست. ‏

شیرآقا قریشی گفت: با امام جمعه ورامین و برخی از مسئولان شهر دیدار داشتم و آنها اعلام کردند که تا پایان پرونده در کنار ما خواهند بود.

وی افزود: نماینده مردم ورامین در مجلس نیز از خانواده ما حمایت کرد و قرار شده است پرونده ستایش تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری شود.

ستایش دختربچه شش ساله افغان ساکن روستای خیرآباد ورامین یکشنبه ۲۱ فروردین وقتی از خانه خارج شده بود، از سوی پسر ۱۷ ساله‌ای به نام (ا – پ) ربوده و جسد وی پس از هتک حرمت و تجاوز، پیدا شد. ‏متهم به قتل در روز جنایت توسط نیروی انتظامی دستگیر شد و پرونده قضایی این حادثه در مراجع ذیصلاح درحال رسیدگی است.

نسخه مناسب چاپ