معرفی سرپرست جدید جهاد کشاورزی چناران
چناران ـ خبرنگار اطلاعات: با صدور حکمی از سوی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی حمید حاجی‌نژاد به عنوان سرپرست جهاد کشاورزی چناران معرفی شد.

مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی با سفر به چناران و حضور در جمع مسئولین محلی و اجرایی و بهره‌برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی،‌سرپرست جدید جهاد کشاورزی چناران را معرفی کرد و از خدمات مهندس محمدرضا قوسیان مدیرقبلی قدردانی به عمل آورد. وی گفت:‌نگاه در این سازمان، فنی و تولیدی است و تغییر در مدیریت‌‌ها متأثر از همین نگاه است. وی افزود: اگر اولویت در جهاد کشاورزی به بازرگانی داده شده به دلیل اضافه تولید در بخش کشاورزی است. او با اشاره به اضافه تولید در تمامی بخش‌های مختلف نظیر مرغ، تخم مرغ و گوشت قرمز، بر بازاریابی و صادرات و توسعه صنایع تأکید کرد و افزود: باید بکوشیم محصولاتی تولید و عرضه کنیم که در دیگر کشورهای جهان به ویژه منطقه متقاضی داشته باشد.

وی با اشاره به صادرات ۱۷۰ هزار رأس دام در سال گذشته، این رقم را بی‌سابقه در استان توصیف کرد و افزود: برغم شرایط کمبود نقدینگی و رکود اقتصادی حاکم در کشور، توانسته‌ایم در بخش‌های مختلف کشاورزی افزایش تولید داشته باشیم.

مزروعی افزود: متأسفانه مزیت ساخت و ساز در شهرها، سرمایه بخش کشاورزی را جذب کرده و منجر به کاهش سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی شده است. بنابراین باید برای برون رفت از وضع فعلی از مدیران کارآمد بهره بگیریم و فکر و برنامه داشته باشیم.

وی با اشاره به اجرای ۱۴ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در سال گذشته در استان ادامه داد در شرایط فعلی واقعاً اگر فکری به حال آب نکنیم مسلما در سال‌های آینده برای تولید بسیاری از محصولات با مشکل جدی مواجه می‌شویم. وی تغییر کاربری اراضی را یکی دیگر از مشکلات فرا روی بخش کشاورزی اعلام کرد و گفت: تغییر کاربردی در اراضی کشاورزی به ویژه در مناطقی نظیر چناران یکی از معضلات مهم است که باید به صورت جدی با آن مقابله شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به حمایت‌های این سازمان از تولید اشاره کرده، گفت: توزیع بیش از ۴۸۰ هزار تن نهاده‌های دامی به قیمت ارزان و برغم افزایش قیمت ارز در شرایط تحریمی از مهمترین حمایت‌های دولت از بخش تولیدات کشاورزی است. در این مراسم همچنین سرپرست جدید کشاورزی چناران که قبلاً‌ مدیریت جهاد کشاورزی بردسکن را برعهده داشته، افزایش تولید با اجرای طرح‌های ارتقای بهره‌وری و حفظ و حراست از آب و خاک و اراضی را از اولویت‌های کاری خود در چناران اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ