آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی: اگربه خواسته‌های مردم توجه شود، برای آینده انقلاب جای نگرانی نیست
آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی، صبح دیروزدرادامه سلسله جلسات اعضای شورای هم‌اندیشی قرآنی که با حضور محققین و پژوهشگران در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، مسایل مربوط به تدوین قوانین منسجم را از ضرورت‌های کشور دانست و با ابراز نارضایتی از قانون‌نویسی بعضی از سازمان‌ها، نهادها و شوراهای عالی یا پاسخگو نبودن به توجیهات قانونی یا شرعی برخی تصمیمات، گفت: باید تعریف جامعی از قانون شود تا تفاوت‌های آن با تصویب‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها مشخص شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به مباحث مربوط به آغاز بررسی و تدوین سیاست‌های کلی قانونگذاری دراین مجمع، گفت: از پژوهشگران و اندیشمندان جامعه هم خواسته‌ایم که اگر نظر، پیشنهاد و انتقادی دارند، از طریق رسانه‌ها و دبیرخانه بگویند تا موقع بحث در جلسات مورد توجه باشد.

به گزارش روابط عمومی‌مجمع تشخیص مصلحت نظام،‌هاشمی‌رفسنجانی، در بخش بعدی سخنان خود و در پاسخ به سئوال یکی از اعضا که «تحلیل شما از اوضاع منطقه چیست؟»، به تفرقه‌های اخیر بین کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: مجموعه اتفاقات، ابهام سیاسی دارد و می‌بینیم که بسیاری از تحلیلگران، شرایط منطقه را «بن بست» تعبیر می‌کنند.

وی با ابراز تأسف از تروریست شناختن حزب‌الله، این موضع را طرحی کاملاً برنامه‌ریزی شده برای تقویت پایه‌های اسرائیل دانست و گفت: با تجهیز روزافزون صهیونیست‌ها به سلاح‌های پیشرفته، می‌خواهند ارتباطات شیعیان لبنان با ایران را مخدوش کنند تا راحت‌تر بتوانند طرح‌های شیطانی خود را اجرا کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تحلیل مسایل مربوط به برجام، بر انضباط دیپلماتیک سیاست خارجی کشور براساس مصالح مردم و منافع ملی برای احقاق حقوق مردم ایران تأکید کرد و با برشمردن بایدها و نبایدهای سیاست‌های خارجی، گفت: میدان دادن به تندروها در هر کشوری اداره آن کشور را درهردو بعد داخلی و خارجی مشکل می‌کند.

وی کنش‌ها و واکنش‌های سیاسی بعضی‌ها با انتخابات هفتم اسفند و تبلیغات و القائات قبل و بعد از اعلام نتایج را تجربه‌ای عبرت‌آموز دانست و گفت: نباید جلوی رویکرد افکار عمومی‌که انتخابات مظهر تبلورآن است، ایستاد و اگر در مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه به مردم و خواسته‌های عمومی‌آنان توجه شود، بنا به گفته امام و رهبری، برای آینده انقلاب جای نگرانی نیست.

نسخه مناسب چاپ