هفته فیلم فرانسه در موزه هنرهای معاصر تهران
 

هفته‌ فیلم فرانسه با نمایش ۶ فیلم از‌ شنبه ۴ اردیبهشت در ۲ نوبت، در ساعت‌های ۱۵ و ۱۷ در سینماتک موزه ‌‎هنرهای معاصر برگزار خواهد شد.

بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛ هفته‌ فیلم فرانسه که تا ۷ اردیبهشت ادامه خواهد داشت، با همکاری سفارت فرانسه در سینماتک موزه‌‎هنرهای معاصرتهران برگزار خواهد شد.در این هفته فیلم، آثاری از لئو کاراکس، کلر دنی، فیلیپ فالکون، ژان دوایون، زاویه بووآ و بنوآ ژاکو با زبان اصلی و زیرنویس فارسی نمایش داده ‌می‌شود.

فیلم‌های یاد شده که همگی محصول دوران پس از موج نوی سینمای فرانسه‌اند توسط ژان میشل فرودون، منتقد فرانسوی و سردبیر سابق مجله‌ کایه‌دوسینما، انتخاب شده است که طی این برنامه در سینماتک حضور خواهد داشت و بعد از نمایش هر فیلم به نقد و بررسی آن خواهد پرداخت. ژان میشل فرودون به مناسبت این هفته‌ فیلم اقدام به تدوین مجموعه یادداشت‌های تحلیلی در مورد فیلم‌ها نموده که در قالب کتابچه‌ی راهنما در اختیار حاضرین قرار خواهد گرفت.

مراسم افتتاحیه ،روز شنبه ۴ اردیبهشت ساعت ۱۶ با حضور سفیر فرانسه و مدیر موزه‌ هنرهای معاصر تهران در سالن سینماتک موزه‌ هنرهای معاصر برگزار می‌شود. همچنین بعد از مراسم افتتاحیه فیلم “خون پلید” به کارگردانی لئو کاراکس محصول سال ۱۹۸۶ به مدت ۱۱۶ دقیقه با زیر نویس فارسی به نمایش در‌می‌آید.

این برنامه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم‌های فرانسه، به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ