‏ تشییع پیکر ۳شهید مدافع حرم در گنبد کاووس و زاهدان ‏
سرویس خبر: پیکر ۳ شهید مدافع حرم در گنبدکاووس و زاهدان تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر مطهر علیرضا صفرپور جاجرمی دومین شهید مدافع حرم از گنبدکاووس با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان، ائمه جمعه و علما و روحانیون و جمع کثیری از مردم این شهرستان برگزار شد. پیکر مطهر این شهید پس از تشییع به گلزار شهیدان امامزاده یحیی بن زید (ع) که در فاصله سه کیلومتری از مرکز شهر واقع است، منتقل شد و در آنجا آرام گرفت. ‏دراین مراسم که با مداحی و ذکر مصیبت همراه بود، فرمانده سپاه نینوای استان گلستان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه گلستان، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس، خانواده این شهید والامقام و دیگر خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر و جمع کثیری از مردم گنبدکاووس حضور داشتند. به گزارش خبرنگار ما از زاهدان، پیکر پاک ۲ نفر از شهدای مدافع حرم از سیستان و بلوچستان که برای دفاع از کیان اسلامی در سوریه به شهادت رسیدند در زاهدان تشییع شد.

در این مراسم که آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندهان و خانواده‌های معظم شهدا حضور داشتند، پیکر شهیدان حسینعلی کیانی قلعه نو و عقیل شیبک از مقابل مسجد جامع تا گلزار شهدای این شهرستان تشییع و به خاک سپرده شد. نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در این آیین گفت: درست است که در ۸ سال دفاع مقدس با استکبار می‌جنگیدیم اما در سوریه دقیقا در مقابل استکبار قرار داریم زیرا نیروهای داعشی با تفکر تکفیری تجهیز شده‌اند تا قدرت مقاومت را بشکنند.

استاندار سیستان و بلوچستان هم هنگام تشییع شهیدان کیانی قلعه نو و شیبک گفت: امروز حوزه اسلام، با یک تهدید جدی روبروست و بر اساس آموزه‌های دینی مان، دفاع از اسلام و انسانیت از وظایف ماست و تا زمانی‌که در معرض تهاجم مشترک قرار بگیریم، مرز نمی‌شناسیم.

نسخه مناسب چاپ