جمعه، هفته بیست و هفتم لیگ برتر
صدرنشینان در اندیشه قهرمانی، ته جدولی‌ها درپی فرار از سقوط
 

سرویس ورزشی: هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال کشور با انجام پنج بازی در روز جمعه پی‌گیری می‌شود.

مسابقات این هفته در حالی برگزار می‌شود که هر کدام از پنج تیم پرسپولیس، استقلال خوزستان، استقلال تهران و نفت تهران ۴ بازی دیگر تا قهرمانی در پیش‌رو دارند. البته در مثلث قهرمانی پرسپولیس، استقلال خوزستان و استقلال تهران از شانس بیشتری برخوردار هستند.

در یکی از دیدارهای حساس هفته بیست و هفتم پرسپولیس صدرنشین باید در اهواز به مصاف تیم استقلال اهواز برود.

قرمزها شاد و سرمست از پیروزی مقابل آبی‌های پایتخت فردا راهی اهواز می‌شوند تا با برد مقابل آبی‌های اهواز یک قدم دیگر به قهرمانی نزدیک شوند.

یکی از نگرانی‌های برانکو در این دیدار شاید غرور کاذب بازیکنانش به‌واسطه برد شهرآورد باشد. این مربی کروات گرچه پس از برد استقلال تهران بلافاصله به اهمیت بازی بعدی یعنی استقلال اهواز اشاره کرد اما این اضطراب و نگرانی وجود دارد که بازیکنان جوان او حرفه‌ای عمل نکرده و در اهواز با انگیزه لازم وارد میدان نشوند.

از دیگر دلواپسی‌های برانکو محل بازی است، اهوازی‌‌ها ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تختی را محل بازی انتخاب کرده‌اند و در مقابل پرسپولیسی‌ها دوست دارند در ورزشگاه غدیر میزبان سرخ‌‌ها باشند.

طارمی و کفشگری نیستند

از این دو مشکل که بگذریم باید به نبود بهترین گلزن‌ بازیکن پرسپولیس و لیگ اشاره کنیم، مهدی طارمی با کارت زردی که در شهرآورد گرفت در روز بازی جمعه غایب خواهد بود. علاوه بر طارمی، مهرداد کفشگری هم در این دیدار با محرومیت مواجه است. پرسپولیس صدرنشین در حالی به مصاف استقلال اهواز می‌رود که این تیم در انتهای جدول با ۱۳ امتیاز در حال سقوط است، اما این دلیل نمی‌شود که آبی‌ها از پیش باخته باشند. بازیکنان این تیم برای نشان دادن خود در مقابل پرسپولیس فقط برای اعاده حیثیت به میدان خواهند رفت. استقلال اهواز هفته گذشته مقابل سپاهان پرماجرا در اصفهان به تساوی یک بر یک رسید. عادل کلاه‌کج از بازیکنان آماده و سرحال سیاوش بختیاری‌زاده است. محل برگزاری این دیدار هنوز مشخص نیست و قرار است فردا (پنج‌شنبه) این مهم معلوم شود این دیدار ساعت ۱۰ر۱۸ آغاز می‌شود.

راه‌آهن در فکر فرار

در یکی دیگر از دیدارهای هفته تیم راه‌آهن با ۱۹ امتیاز در رده پانزدهم جدول باید به مصاف تیم پدیده برود. تفاوت این دو تیم این است که راه‌آهن هنوز به فرار از منطقه خطر امید دارد و در مقابل پدیده در رده دهم جدول ترس از سقوط ندارد و در حاشیه امنیت به سر می‌برد.

پدیده به مربیگری رضا مهاجری لیگ نسبتاً خوبی را پشت سرگذاشت مشهدیها در هفته گذشته توانستند تیم گسترش فولاد را ۲ بر یک شکست دهند و حالا در دیدار آسانتر به دنبال کسب پیروزی مقابل لوکوموتیورانان هستند، پدیده گرچه ستاره اسم و رسم داری ندارد،‌ اما به‌معنای واقعی یک تیم یکدست و دونده‌ای است.

راه‌آهن برای فرار از مجموعه تیم‌های فانوس به دست چاره‌ای جز برد مقابل پدیده ندارد. این تیم در روزی نیمکت همچنان با مشکلات خاصی روبرو است. توپالیدیس یونانی هم نتوانست شوک لازم را به این تیم وارد کند. این تیم هفته گذشته یک امتیاز با ارزش مقابل ذوب‌آهن کسب کرد و در ۴ دیدار باقی‌ مانده برای بقا در لیگ برتر باید فقط برای برد بازی کند بازی راه‌آهن و پدیده مشهد ساعت ۳۰ر۱۷ برگزار می‌شود.

مصاف دیدنی ۲ مربی جوان

در تبریز ـ‌ تیم گسترش فولاد با مربیگری فراز کمالوند پذیرای تیم دوم جدول یعنی استقلال خوزستان است. شاگردان ویسی چسبیده به پرسپولیس مترصد این هستند که از اهواز خبرهای خوب به تبریز برسد.

جدال دو مربی جوان و خوشفکر استقلال و گسترش فولاد شاید برای گسترش که در رده هفتم جدول با ۳۷ امتیاز جاخوش کرده مهم و حیاتی نباشد اما در مقابل استقلال خوزستان امیدوار به این است که سرخابی‌های پایتخت مقابل حریفان دچار خطا و لغزش شوند تا آنها دوباره به صدر جدول صعود کنند. این دیدار ساعت ۳۰ر۱۷ در تبریز برگزار می‌شود.

ملوان با اندوه اولادی مقابل سایپا

بندرانزلی و ورزشگاه تختی این شهر در حالی به مصاف سایپا می‌رود که در شوک مرگ ناگهانی مهرداد اولادی است.

ملوانان با احمدزاده هنوز به حاشیه امنیت نرسیده‌اند آنها در هفته بیست و هفتم با استفاده از شرایط میزبانی می‌توانند با کسب ۳ امتیاز با ارزش مقابل تیم مجید جلالی که این روزها نوسان دارد جایگاه خود در جدول را بهبود بخشند، سایپا هفته گذشته مقابل سیاه جامگان به تساوی یک به یک رسید و اکنون در رده نهم جدول قرار دارد.

آبی‌ها به دنبال جبران مافات

شاگردان مظلومی در آخرین دیدار جمعه در هفته بیست و هفتم میزبان فولاد خوزستان خواهند بود. آبی‌ها هنوز خاطره شکست تلخ شهرآورد را در سینه دارند و خوب می‌دانند برای جبران این باخت و آشتی دوباره با هواداران باید حریف جنوبی را با شکست بدرقه کنند.

یعقوب کریمی و پروپیئچ دو بازیکن محروم استقلال هستند استقلال تهران با آگاهی کامل از نتیجه بازی پرسپولیس با استقلال اهواز و مصاف گسترش فولاد و استقلال خوزستان در آزادی به مصاف تیم متحول شده اسکوچیچ می‌روند.

مظلومی در روزهای گذشته فقط به دنبال این بود که بازیکنان خود را از نظر روحی و روانی آماده کند چرا که آنان به خاطر باخت مقابل پرسپولیس خواسته یا ناخواسته درگیر حواشی و… شدند.

فولاد خوزستان که ناکامی‌های زیادی را پشت سرگذاشته در نیم فصل دوم بهتر و روانتر ظاهر شد و در برابر استقلال در نظر دارد تا روش همیشگی‌اش را تکرار کند. اینان در برابر تیم‌های بزرگ نتایج خوبی دریافت می‌کنند، اهوازی‌ها اگر این بازی را ببرند می‌توانند از رده دوازدهم خود را بالا بکشند و به رده امن‌تری برسند در بازی‌های پس از شهرآورد تیم برنده دچار غرور شده و تیم بازنده از نظر تمرکز و روح و روان دچار تزلزل می‌شود و این پاشنه آشیل سرخابی‌ها مقابل جنوبی‌ها است. به هر حال باید دید که هفته بیست و هفتم با چه حوادث ریز و درشت همراه خواهد بود و آیا مثلث قدرت در صدر جدول تغییر جایگاه می‌دهند یا خیر؟ گرچه ۳ دیدار دیگر برای رسیدن به نقطه پایان باقی است.

بقیه دیدارهای هفته بیست و هفتم در روز یکشنبه برگزار می‌شود. در این روز ذوب‌آهن پذیرای دایی و تیم صبا است. سیاه جامگان در مسیر تراکتورسازی قراردارد و نفت تهران هم به اصفهان می‌رود تا مقابل سپاهان صف‌آرایی کند.

نگرانی برانکو در سفر اهواز

تیم فوتبال پرسپولیس با سفری شبانه برای بازی با استقلال اهواز به این شهر سفر خواهد کرد.تیم فوتبال پرسپولیس در روز جمعه به مصاف تیم انتهای جدولی استقلال اهواز می‌رود.پرسپولیسی‌ها امروز یک جلسه تمرین را در برنامه دارند. سرخ‌پوشان همچنین پس از تمرین فردا، به هتل می‌روند و پس از مرور برنامه‌ها، ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به سمت اهواز پرواز خواهند کرد.با توجه به برنامه سفر سرخ‌پوشان به اهواز، برانکو ایوانکویچ در نشست خبری پیش از این بازی غایب خواهد بود.کادرفنی پرسپولیس نگران این هستند که با توجه به پرواز دیرهنگام به اهواز، ازدحام جمعیت و استقبال هواداران، استراحت آنها را شب قبل از بازی دچار اخلال کند.

همچنین پرسپولیسی‌ها پس از رویارویی با استقلال اهواز مستقیم به فرودگاه خواهند رفت و پس از صرف شام به سمت تهران حرکت می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ