گازرسانی به ۳۸ درصد خانوارهای روستایی در آذربایجان‌غربی
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی گفت: پارسال ۹۶۰ کیلومتر شبکه‌گذاری روستایی در استان اجرا شد که یک رکورد محسوب می‌شود.

منصور صادقیان افزود: با توجه به آمار ۹۹درصدی بهره‌مندی خانواده‌های شهری از گاز طبیعی لوله‌کشی شده، برنامه‌ریز‌ی‌های ویژه‌ای با هدف بهره‌مندی بیشتر روستاییان از گاز در استان پارسال انجام گرفت.

وی با اشاره به بهره‌مندی ۴۶۶ روستای استان از نعمت گاز طبیعی لوله‌کشی شده اضافه کرد: علاوه بر این، عملیات گازکشی به ۳۴۶ روستای آذربایجان‌غربی نیز در حال اجراست که امیدواریم تعداد زیادی از آن‌ها امسال به بهره‌برداری برسد.

او همچنین از انجام شبکه‌گذاری ۲۴۰ کیلومتری گاز طبیعی در شهرها و مناطق صنعتی آذربایجان‌غربی در سال گذشته خبر داد و گفت: پارسال افزون بر ۱۷ هزار انشعاب جدید در استان نصب و ۴۵ هزار مشترک جدید پذیرش شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی ادامه داد: با نصب این تعداد انشعاب و پذیرش مشترک‌های جدید، تعداد انشعاب‌های موجود استان به ۳۴۶ هزار مورد و تعداد مشترکان نیز به ۷۶۷ هزار مشترک رسید.

صادقیان گفت: ۳۴ شهر از ۴۲ شهر آذربایجان‌غربی از نعمت گاز بهره‌مند است و عملیات گازرسانی به سه شهر، اجرای خطوط انتقال دو شهر و مطالعه گازرسانی به سه شهر دیگر در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: ۹۹درصد خانوار شهری و ۳۸درصد خانوار روستایی استان در حال حاضر از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

نسخه مناسب چاپ