استقلال اهواز صفر - پرسپولیس ۲
پرسپولیس یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شد
 

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری دو گل مقابل استقلال اهواز صدرنشین لیگ برتر باقی ماند.

به گزارش ایسنا، در ادامه هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال استقلال اهواز از ساعت ۱۸:۴۰ در ورزشگاه تختی اهواز میزبان پرسپولیس تهران بود که این دیدار با برتری دو بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا شاگردان برانکو با توجه به توقف استقلال خوزستان یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شوند.

گل‌های این دیدار را جری بینسون در دقایق ۵۵ و ۸۶ (پنالتی) به ثمر رساند.

دقیقه ۷: پاس جری بینسون به علی علی‌پور فرصت خوبی را برای این مهاجم ایجاد کرد تا دروازه استقلال اهواز را باز کند اما ضربه او را مرادیان به کرنر فرستاد.

دقیقه ۳۵:بهرام مهاجم تیم استقلال اهواز پس از عبور از مدافعان پرسپولیس یک فرصت خوب شوت‌زنی برای خود ایجاد کرد اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: طالب ریکانی پشت محوطه پرسپولیس صاحب یک ضربه شوت‌زنی شد و با یک ضربه زیبا دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما سوشا مکانی این ضربه را نیز مهار کرد.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۳: پرسپولیس صاحب کرنر شد و محسن مسلمان با ارسال توپ روی دروازه فرصت خوبی برای امید عالیشاه ایجاد کرد اما ضربه سر این مهاجم به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: امید عالیشاه با یک حرکت خوب توپ را از سمت چپ روی دروازه استقلال اهواز ارسال کرد و جری بینسون هم با استفاده از این فرصت با یک ضربه سر دروازه استقلال اهواز را باز کرد.

دقیقه ۸۶: مدافع تیم فوتبال استقلال اهواز روی خط محوطه جریمه این تیم روی علی علیپور مرتکب خطا شد و در ادامه داور بازی نقطه پنالتی را نشان داد. پس از اعلام داور، جری بینسون پشت توپ قرار گرفت و با یک ضربه محکم دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند.

همچنین در دقایق پایانی دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال اهواز هواداران وارد زمین مسابقه شدند تا این بازی برای دقایقی متوقف شود.

پیروزی ملوان برابر سایپا به یاد اولادی

همچنین تیم فوتبال ملوان در خانه با نتیجه ۳ بر ۲ سایپا را شکست داد.

تیم‌های ملوان و سایپا در ورزشگاه تختی انزلی به دیدار هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری ۳ بر ۲ میزبان خاتمه یافت.

مازیار زارع در دقیقه ۶، محمدحسین کنعانی‌زادگان در دقیقه ۲۵ و سیدجلال رافخایی در دقیقه ۳۴ (پنالتی) برای ملوان گل زدند و هر سه، گل خود را به مهرداد اولادی بازیکن سابق خود که هفته گذشته از دنیا رفت تقدیم کردند.برای سایپا هم غلامرضا رضایی در دقایق ۱۱ و ۷۹ گلزنی کرد.ملوان با این پیروزی ۲۶ امتیازی شد ولی همچنان در رتبه سیزدهم باقی ماند.سایپا هم ۳۶ امتیازی باقی ماند تا فرصت صعود به رتبه هفتم را از دست بدهد.

تساوی استقلال خوزستان و برد راه آهن

تیم فوتبال استقلال خوزستان هم با تساوی بدون گل برابر گسترش فولاد متوقف شد.

‌در ادامه مسابقات هفته بیست و هفتم، تیم‌های گسترس فولاد و استقلال خوزستان در تبریز به دیدار یکدیگر رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل و تقسیم امتیازها به پایان رسید.استقلال خوزستان با این تساوی ۴۸ امتیازی شد.

گسترش فولادهم ۳۸ امتیازی شد تا فعلا در همان رتبه هفتم باقی بماند.

در دیگر دیدار دیروز راه‌آهن میزبان پدیده بود و توانست این تیم را با نتیجه ۳ بر یک شکست دهد. این در حالی بود که احمد آل‌نعمه بازیکن پدیده به خاطر جلوگیری از گل حریف، در دقیقه ۴۶ با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد تا یکی از گل‌های راه‌آهن از روی نقطه پنالتی به ثمر برسد. بهادر عبدی در دقیقه ۴۵ و مهرداد محمدی در دقایق ۴۷ (پنالتی) و ۸۵ برای راه‌آهن گل زدند و محسن بیات در دقیقه ۶۲ برای پدیده گلزنی کرد.

راه‌آهن با این برد، ۲۲ امتیازی شد و موقتا یک رده در جدول صعود کرد و در جایگاه چهاردهم ایستاد. پدیده اما ۳۶ امتیازی و در رده دهم باقی ماند.

نسخه مناسب چاپ