استان البرز، در انتظار آغاز پروژه بزرگراه شمالی کرج است
کرج ـ‌ خبرنگار اطلاعات: با تکمیل شدن بزرگراه شمالی کرج، ورود خودروها به این شهر حداقل ۵۰درصد کاهش خواهد یافت.

شهردار کرج با اعلام این مطلب افزود: استان البرز در حال تحمل تمام گرفتاری‌‌های ناشی از تردد بی‌شمار خودروها از این استان به دیگر استان‌های کشور است و برای حل این مشکل به ساخت بزرگراه شمالی کرج چشم دوخته است.

مهندس علی ترکاشوند در جلسه شورای اداری شهرداری کرج گفت: شهرداری کرج، رویدادهای سال ۹۴ را در عین سختی و دشواری پشت سرگذاشت و البته برای همه مدیران و مسئولان مدیریت شهری کرج آموزنده بود زیرا انتظار می‌رفت شهرداری کرج نیز همچون بسیاری از کلانشهرها تحت تاثیر کاهش درآمد دچار رکود شود، اما با تدبیر مسئولان و همکاران در این مجموعه،‌ نه فقط دچار آسیب نشدیم، بلکه توانستیم بسیاری از طرح‌های مورد نظر را به انجام رسانیده یا به مرحله اجرا درآوریم.

وی در این جلسه که با حضور مسئولان و مدیران ستادی،‌ سازمان‌ها و مناطق کرج برگزار شد،‌ همچنین از افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های بزرگ و متعدد عمرانی در سال جدید خبرداد.

او، همچنین دقت و کیفیت مناسب معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کرج در تهیه بودجه و پس از آن دقت نظر اعضای شورای اسلامی شهر برای بررسی و تصویب آن را مورد تاکید قرار داد و واقعی بودن اعتبارات امسال را موجب تحقق اهداف پیش‌بینی شده دانست.

وی در ادامه به ضرورت تکمیل فرآیند مناقصه بزرگراه شمالی شهر کرج نیز اشاره کرد و اقدامات انجام گرفته در زمینه طی پروسه‌ این مناقصه را از فعالیت‌های مثبت معاونت فنی عمرانی برشمرد که به شدت مورد تایید دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته است.

او با بیان این‌که یکی از شفاف‌ترین و کیفی‌ترین مناقصات شهرداری کرج بوده است، اضافه کرد: دستگاه‌‌ها و بخش‌های نظارتی خواهان اجرای این الگو در برگزاری روند مناقصات سایر دستگاه‌ها و بخش‌ها شده‌اند. وی در عین حال از مسئولان و مدیران مناطق و سازمان‌هایی که در مسیر اجرای بزرگراه پروژه شمالی شهر کرج دخیل هستند، خواست در اجرای این طرح که یکی از مهمترین راهکارهای توسعه راه‌های ارتباطی استان البرز و کاهنده حجم قابل توجه ترافیک شهر کرج است از انجام هر گونه تعامل و همکاری لازم با مرکز و معاونت مربوطه دریغ نکنند.

ترکاشوند،‌ مناطق دخیل در اجرای این طرح بزرگ عمرانی را شامل مناطق ۱۱، ۱، ۸، ۷ و ۶ ذکر کرد و افزود: طبق آمار روزانه از هر ۱۰۰ هزار خودرو که در مسیر اتوبان تهران ـ قزوین تردد می‌کنند،‌ ۷۰ هزار خودرو برای عبور به مقصد مورد نظر وارد شهر کرج می‌شوند که این تردد، ترافیک سنگینی را به منطقه تحمیل کرده و موجب آلودگی هوا و اتلاف وقت شهروندان شده است.

نسخه مناسب چاپ