تلاش تراکتورسازی و نفت برای ماندن در کورس قهرمانی
 

در حالی که رقابت درصدر جدول برای رسیدن به قهرمانی داغ و میهج دنبال می‌شود. در تعقیب مثلث قهرمانی دو تیم دیگر هستند که امروز آخرین بخت و اقبال خود را برای ماندن در کورس قهرمانی مورد آزمایش قرار می‌دهند.

در ادامه مسابقات هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال امروز ۳ بازی برگزار می‌شود. این ۳ دیدار برای پرسپولیس و استقلال تهران و هم نام خوزستانی آن هم مهم است آنها گرچه به جلو و قهرمانی نگاه می‌کنند. اما در پشت سر خود هم این احساس خطر را دارند که با کوچکترین باخت یا تساوی تعداد مدعیان بیشتر شود.

سرعت بالای تراکتور

تیم فوتبال تراکتورسازی که این روزها در لیگ قهرمانی آسیا آقایی کرده و حریفان عربی خود را یکی پس از دیگری از سر راه برداشته است، امروز باید به مصاف تیم سیاه جامگان برود. قلعه نویی که در لیگ برتر و مسابقات آسیایی تا این جای کار موفق عمل کرده است ضمن دریافت سهمیه برای فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا نیم نگاهی هم به صدر جدول دارد چرا که از نظر ریاضی و به اصطلاح روی کاغذ هنوز از شانس‌های قهرمانی است. دیدار امروز سرخپوشان تراکتورسازی که شاد و مسرور از برد ۲ بر صفر مقابل الهلال عربستان مقابل تیم در خطر سقوط سیاه جامگان می‌تواند جذاب و دیدنی باشد از آن رو حریف مشهدی برای ماندن در لیگ برتر به آب و آتش می‌زند. سیاه جامگان با ۲۱ امتیاز در رده چهاردهم جدول روزگار خوبی ندارد و در عوض سرخپوشان آذری اگر امروز ۳ امتیاز بگیرند، با ۴۵ امتیاز سایه به سایه بالانشینان حرکت می‌کنند. قلعه نویی راه تهییج بازیکنان خود را به خوبی می‌داند.

جدال ۲ پرسپولیسی در اصفهان

ذوب‌آهن هم گرچه در لیگ برتر حال و روز خوبی ندارد اما در لیگ قهرمانان آسیا در آخرین دیدار خود با نتیجه ۳ بر صفر النصر عربستان را در هم کوبید تا هم صعود خود به دور بعد را مسجل کند و هم به حریفان عربستانی نشان دهد که در خانه و خارج از خانه حریف جدی و مصممی است.

شاگردان گل محمدی در هفته‌های گذشته در لیگ برتر خوب ظاهر نشدند و حالا با ۳۹ امتیاز نه به قهرمانی فکر می‌کنند نه به سهمیه. مگر این که اتفاق غیرمترقبه‌ای رخ دهد و نفت و تراکتور در ۴ دیدار باقی مانده خیلی ضعیف و بازنده ظاهر شوند در مقابل علی دایی همبازی گل محمدی فارغ از هرگونه سقوط و صعود تنها برای اعتبار نام خود و باشگاه صبا وارد میدان می‌شود. صبا در کمرکش جدول با ۳۶ امتیاز این ۴ دیدار را می‌تواند بازی تدارکاتی برای لیگ فصل آینده تلقی کند. صبا در دیدارهای اخیر خود در تعیین قهرمان هم نقش دارد چرا که دیدار این تیم با استقلال تهران در هفته آخر تعیین کننده خواهد بود.

رقابت ۲ تیم پرنوسان

سپاهان حال و روز خوشی ندارد. فرکی رفت، استیماچ رفت و حالا زاغی نژاد هدایت این تیم بزرگ و با سابقه را برعهده دارد. باشگاهی که همیشه به عنوان یک الگو و مدل برای سایر باشگاه‌ها مدنظر بود در لیگ امسال مدام نوسان و تنش داشت.

اصفهانی‌ها پیش از آن که مغلوب حریفان خارجی شوند مقهور حاشیه‌ها و مسائل درون تیمی شدند. در هر حال سپاهان امروز پذیرای تیم نفت است.

زردپوشان نصف جهان در رده یازدهم ایستاده‌اند و اگر نتوانند از اعتبار خود دفاع کنند، بدون شک باز هم پایین تر خواهند آمد. در مقابل، تیم نفت هم فراز و نشیب زیادی داشت و امروز اگر برنده شود، می‌تواند خود را بالاتر بکشد و همسایه بزرگان شود. نفت هم می‌تواند امروز با کسب ۳ امتیاز جمع امتیازات خود را به ۴۵ برساند و در نقش یک مدعی برای قهرمانی یا حداقل برای کسب سهمیه آسیایی ظاهر شود.

پرونده هفته بیست و هفتم لیگ برتر با این ۳ دیدار بسته می‌شود و همگان علاوه بر نتایج بازی امروز منتظر هفته بیست و هفتم خواهند بود.

منصوریان: سپاهان زخم خورده است

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت: سپاهان همیشه در کورس قهرمانی بوده است.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برای سپاهان، افزود: با تیمی بازی داریم که از سال ۸۱ همیشه در کورس قهرمانی بوده است. بازی امروز از نظر جایگاه جدولی برایمان فوق‌العاده مهم است. سپاهان هر سه، چهار سال یک بار در لیگ افت می‌کند و فکر می‌کنم امسال هم دوران افتش است. سپاهان همیشه در کورس قهرمانی در لیگ برتر و یا جام حذفی بوده و ما به آنها احترام می‌گذاریم.

وی افزود: سال گذشته پس از پایان نشست خبری به همراه مدیر رسانه‌ای تیمم از امکانات باشگاه سپاهان بازدید کردیم.

منصوریان در ادامه با اشاره به اینکه امسال سال افت سپاهان بوده و در جایگاه مدیریتی دچار برخی مسائل شده است، گفت: من سپاهان را مثل شیری می‌بینم که یال و کوپال آن دچار آسیب شده و بازی امروز بازی بسیار سختی برای ماست. ما از بازی اخیر آنها آنالیزی داشته‌ایم که مربوط به استیماچ است اما شرایط در بازی امروز متفاوت است چرا که نیمکت مربیگری آنها دچار تحول شده است.

وی ادامه داد: ما تماشاگر نداریم اما حتما باید برای سه امتیاز بجنگیم. در جدول نیز جایگاهی داریم که سه هفته آخر به ما شانس کسب سهمیه می‌دهد. امیدواریم در این روند نابسامان تیم‌مان حداقل در زمینه کسب نتیجه‌گیری موفق باشیم.

زاغی نژاد:به فکر دفاع از اعتبار سپاهان هستم

قاسم زاغی نژاد در نشست خبری پیش از دیدار این تیم برابر نفت گفت: با توجه به اتفاقاتی که افتاد و منجر به این شد که من مسئولیت فنی تیم را به عهده بگیرم با تمام توان تلاش خواهم کرد تا بازی امروز را ببریم. سعی خواهم کرد تیمی را امروزراهی مسابقه کنم که بتواند از اعتبار فوتبال مان دفاع کند.

مربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد:نفت تیم خوبی است وکادر فنی خوب و مجربی دارد. بازیهای ما در سالهای اخیر برابر نفت بازی خوبی بوده و به لحاظ کیفیت در تلاش هستیم تا کیفیت بازی را در سطح تیم سپاهان بالا بیاوریم.

زاغی نژاد در باره اینکه آیا استعفای اسکوچیچ مربوط به دخالت های محرم نویدکیا بود، تصریح کرد: این مسائل مربوط به گذشته است و در شرح وظایف من نیست که در این مورد توضیح بدهم. تا زمانی که مسئولیت فنی سپاهان در اختیار من است تلاشم این است که در همه بخش ها از تمام امکانات استفاده کنم و محرم هم از این مسائل مستثنی نیست.

استقلال در تعقیب پرسپولیس

همچنین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال تهران و فولاد خوزستان در چارچوب هفته بیست و هفتم رقابتهای لیگ بابرتری ۳ بر صفر

آبی ها به پایان رسید. امید ابراهیمی(۸)، بهنام برزای(۱۳) و جابر انصاری(۳۶) برای استقلال گل زدند.

شاگردان پرویز مظلومی با این پیروزی ۴۸ امتیازی شدند و به رده دوم جدول رده بندی صعود کردند. آنها حالا با پرسپولیس سه امتیاز فاصله دارند و امیدوارند در دیدارهای آینده با استفاده از لغزش سرخپوشان مجددا به صدر جدول صعود کنند.

اعلام رای دیدار پرسپولیس و استقلال اهواز

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، گفت: درصورتی که بتوانیم به جمع بندی نهایی برسیم، امروز رای دیدار استقلال اهواز و پرسپولیس تهران اعلام خواهد شد.

اسماعیل حسن زاده در گفتگو با ایرنا، افزود: گزارش داور و ناظر بازی دیروز به دستمان رسیده و در حال بررسی آن هستیم.

وی افزود: باید برای جلوگیری از بروز چنین رفتار هایی برخورد شدیدی با خاطیان داشته باشیم تا دیگر شاهد چنین رفتار هایی در فوتبالمان نباشیم.

تخلفات رخ داده در اهواز در شأن فوتبال ایران نبود.

دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال اهواز که با نتیجه ۲ بر صفر به نفع سرخ پوشان پایتخت به پایان رسید، با حدود نیم ساعت تاخیر آغاز شد و در اواخر بازی به دلیل سنگ پراکنی تماشاگرنماها، برای ۱۲ دقیقه متوقف شد.

نسخه مناسب چاپ