حریری: به گزینه حزب الله برای ریاست جمهوری لبنان تبریک خواهم گفت
 

سرویس خارجی: رئیس جریان المستقبل لبنان تصریح کرد: انتخاب رئیس‌جمهوری مسئله‌ای اساسی برای به حرکت درآوردن چرخه نهادها و مسیر دولت است و تصدی پست ریاست‌جمهوری لبنان توسط هر فردی بهتر از خلأ در این سمت است.

سعد حریری گفت: انتخاب رئیس جمهوری لبنان مسئله ای اساسی برای ازسرگیری فعالیت حکومت و به حرکت درآوردن چرخه نهادهای قانون اساسی و فعال سازی روند اقتصاد و توسعه در تمامی بخش‌های کشور است.وی گفت: اگر حد نصاب قانونی فراهم شود من به پارلمان رفته و رئیس‌جمهوری را انتخاب خواهم کرد. حتی اگر میشل عون، رئیس فراکسیون “تغییر و اصلاح” لبنان که گزینه مورد نظر حزب الله است پیروز شود من نخستین کسی خواهم بود که به وی تبریک می‌گویم. پست ریاست‌جمهوری لبنان به دست هر کس که باشد بهتر از این است که این پست خالی بماند.

حریری گفت: ما چند روز دیگر شاهد انتخابات شورای شهر خواهیم بود و باید به شکل بهتر به وظایفمان در قبال ساکنان بیروت عمل کنیم؛ ساکنانی که برای شهید رفیق حریری، نخست وزیر فقید لبنان و برای خود من سوپاپ اطمینان کشور هستند.گفتنی است این اظهارات رئیس جریان المستقبل در حالی ایراد شد که دوشنبه گذشته سی و هشتمین جلسه پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهوری آینده این کشور بار دیگر به تاخیر افتاد. کرسی ریاست جمهوری لبنان از حدود دو سال قبل به دلیل برخی اختلافات سیاسی و به حد نصاب نرسیدن نمایندگان شرکت کننده در نشست‌ها خالی مانده است.

نسخه مناسب چاپ