‎‏ زنگ خطر شیوع دیابت در کشور به صدا درآمده است
سرویس شهرستانها: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افزایش آمار مبتلایان به دیابت بویژه در استان یزد زنگ خطری است که باید برای آن برنامه ریزی شود؛ از همه قشرها درخواست داریم همکاری لازم را برای رفع این بیماری داشته باشند.

دکتر سیدحسن ‌هاشمی در اجتماع بزرگ مردم یزد افزود: دانش‌آموزان سفیران سلامت هستند و نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها واصلاح الگوی مصرف غذایی دارند.

وی ادامه داد: با توجه به راه اندازی مدارس حامی مقابله با دیابت در کشور به‌ویژه در استان یزد، امیدواریم قدم‌های بزرگتری در مقابله با این بیماری برداریم.

او اظهار داشت: شمار زیادی از جمعیت کشور از چاقی و بیماری‌های قلبی و دیابت رنج می‌برند لذا باید برای رفع این بیماری‌ها اقدامات اساسی تری انجام شود.

دکتر ‌هاشمی ادامه داد: شما نسل جوان و دانش آموزان آینده سازان این کشور هستید و باید زمینه‌ای ایجاد شود تا نسلی سالم و پر انرژی داشته باشیم و در آینده به مشکل برخورد نکنیم.

در این مراسم که با حضور استاندار و جمعی از قشرهای مختلف در سالن وحدت یزد برگزار شد، از مدیران کل صدا و سیما و آموزش و پرورش استان یزد به عنوان حامیان مبارزه با دیابت تجلیل شد.‏

‏ * تاکید بر استمرار امور خیر در جامعه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گردهمایی خیرین سلامت استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صدوقی بر نهادینه کردن فرهنگ کار خیر و استمرار و تکرار آن در جامعه تاکید کرد و گفت: این فرهنگ باید در کشور گسترش یابد.‏

‏ دکتر هاشمی افزود: آنچه از انسان باقی می‌ماند کار خیر است.وی با بیان این که انسان باید ارج و قرب در پیشگاه خداوند متعال داشته باشد، افزود : این بهترین فرصتی است که خداوند در اختیار شما نیکوکاران قرار داده است و به نسل‌های بعد از شما هم انتقال می‌یابد.او بر اثرگذاری انجام کارهای خیر تاکید کرد و گفت: نباید بگوییم این امور بر عهده دولت یا مجلس است مطمئن باشیم که برخی از نتایج کارهای خیر خود را خواهیم دید.در مراسم گردهمایی خیرین سلامت، یکی از خیرین که حدود ۸۶ سال سن داشت از وزیر بهداشت خواست بخش روانپزشکی بیمارستان ضیایی اردکان که توسط او در دست ساخت است هر چه زودتر به اتمام برسد و تا زنده است خود شاهد افتتاح آن و بهره‌مندی بیماران از خدمات آن باشد.وزیر بهداشت به این خیر قول داد که این طرح تا عید فطر به بهره‌برداری برسد.

اهدای گل توسط کودکان سرطانی به وزیر ، اهدای شال متبرک به حرم امام حسین(ع) توسط یکی از خیرین به دکتر هاشمی، اهدای کتاب شعر و گفتگو با برخی از خیرین از حاشیه‌های این گردهمایی بود.

در این مراسم از ۱۴ نفر از خیرین حوزه سلامت استان یزد با اهدای لوح تقدیر شد.

همچنین در این مراسم خانواده مرحوم خانی یکی از خیرین حوزه سلامت هزینه ساخت کلینیک تخصصی مبارزه با چاقی در مرکز تحقیقات دیابت استان یزد را تقبل کرد. ‏

نسخه مناسب چاپ