اخبار داخلی
 

‏دزدان گیشه‌زن بانک‌های تهران به دام افتادند

سرویس حوادث: ۳ عضو شبکه سرقت از گیشه بانک‌ها پس از دستگیری به دهها فقره سرقت از مردم در مقابل گیشه بانک‌ها اعتراف کردند و قاضی پرونده از شهروندان خواست برای شکایت از آنها به پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند. ‏

‏ سردارمحمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام دستور چاپ تصاویر این دزدان ازسوی قاضی پرونده، افزود: ۵ فروردین فردی در تماس با پلیس از پرسه زدن ۲ جوان در داخل بانکی در خیابان قزوین خبر داد. با حضور گشت کلانتری ۱۱۵ رازی در شعبه بانک، جوانی که در مقابل در خروجی بانک ایستاده و مانع بسته شدن آن شده بود، دستگیر شد. با مشاهده دستگیری این جوان توسط ماموران، فرد دومی که داخل بانک صورت خود را پوشانده بود، قصد داشت تا با ایجاد درگیری با مأموران از محل فرارکند که در یک درگیری دستگیر شدو در بازرسی از هر ۲ نفر آنها سلاح سرد به همراه یک عدد اسپری اشک آور به دست آمد. ‏

وی اضافه کرد: این ۲ متهم به نام‌های پوریا و حسام الدین به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران منتقل شدند و دربررسی سوابق آنان مشخص شد هر ۲ نفر از مجرمان سابقه‌دار در زمینه سرقت به ویژه «کیف قاپی» و «سرقت‌های به عنف» هستند.‏

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه کرد: با بررسی پرونده‌های سرقت‌های داخل بانک به شیوه گیشه زنی، در همان مراحل اولیه تحقیقات شماری از مالباختگان که وجوه نقد آنها توسط متهمان در شعبه‌های بانکی میدان حر، خیابان جمهوری، خیابان قزوین و خیابان فارابی مورد سرقت قرار گرفته بود، شناسایی شدند.

وی ادامه داد: پوریا در بازجویی با اعتراف ارتکاب سرقت به همراه ۲ نفر به نام‌های حسام‌الدین و حمید گفت: با یک موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵، کلاه به سر و با صورت پوشیده وارد شعبه‌های بانکی شده و در یک لحظه وجه نقد افرادی را که پول نقد دریافت می‌کردند، سرقت می‌کردیم و به سرعت از محل دور می‌شدیم. ‏‏

سردار محمدیان گفت: با شناسایی مخفیگاه حمید در خیابان نبرد جنوبی او هنگام دستگیری اقدام به فرار از پشت بام‌ها کرد که سرانجام بازداشت شد. ‏رئیس پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر ۳ متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است و شکات می‌توانند برای پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

‎اعلام نظریه قطعی در مورد سلامت روانی قاتل ستایش ‏

سرویس خبر: دادستان ورامین گفت: کمیسیون پزشکی دیگری برای بررسی و اعلام نظریه قطعی در مورد سلامت روانی قاتل ستایش شش ساله تشکیل و از مدیر مدرسه و والدین متهم برای تکمیل پرونده شخصیت متهم دعوت شد.

ابوالقاسم مرادطلب افزود: کماکان منتظر نظریه پزشکی قانونی هستیم.وی ادامه داد: در نامه‌ای که پزشکی قانونی ارسال کرده، اشاره شده است که آن قسمت از پرونده که در مورد جنبه‌های روانی و روحی قاتل است هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ است، بنابراین کمیسیون پزشکی در این زمینه تشکیل می‌شود.مرادطلب گفت: مدیر مدرسه و والدین متهم برای تکمیل پرونده شخصیت متهم در کمیسیون پزشکی و قانونی حضور خواهند یافت.‏

شبکه سارقان مسلح خودرو در زاهدان منهدم شد

سرویس شهرستان‌‌ها: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: کارآگاهان پلیس یک شبکه هفت نفری سارقان مسلح خودرو را در زاهدان شناسایی و منهدم کردند.‏

سردار حسین رحیمی افزود: با توجه به وقوع چند فقره سرقت مسلحانه خودرو همراه با تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت در شهر زاهدان، شناسایی و دستگیری سارقان به طور ویژه در دستور کار تیم‌های تخصصی کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.وی با اشاره به این‌که وقوع این سرقت‌ها در شب هنگام بود، گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با پایش‌های میدانی و تجزیه و تحلیل‌های تخصصی بر شبکه‌های سارقان مسلح و زندانیان سابقه دار، رد پاهایی از دخالت شبکه حرفه‌ای از سارقان مسلح که اقدام به سرقت و سند نمره کردن خودرو‌ها می‌کردند، به دست آوردند.او افزود: کارآگاهان پلیس با اشراف اطلاعاتی، محل اختفای اعضای این شبکه را در زاهدان شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه هفت عضو آن را دستگیر کردند.متهمان به ۲۷ فقره سرقت مسلحانه خودرو و سند نمره کردن خودرو‌های مسروقه در شهر زاهدان اعتراف کردند.

‎عاملان ۲ جنایت عنبرآباد دستگیر شدند ‏

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد استان کرمان از دستگیری متهم به قتل زن و شوهر جوان کمتر از ۸ ساعت توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) خبر داد.

یوسف سبحانی افزود: در پی تماس تلفنی شخصی ناشناس مبنی بر کشف اجساد زن و مردی در حوالی بخش جبالبارز جنوبی، تحقیقات در این خصوص توسط دادستانی آغاز شد.

وی گفت: بازپرس ویژه قتل به همراه تیم تجسس پلیس آگاهی و پزشکی قانونی در محل وقوع قتل حاضر شدند و اجساد به پزشکی قانونی این شهرستان منتقل شد.او با اشاره به این که در بررسی‌های تخصصی، علت مرگ خفگی از ناحیه گردن اعلام شد، اظهار داشت: متهم به قتل این زوج پدر مقتول (زن) است که در بازجویی‌های به عمل آمده از متهم علت اصلی قتل را مسائل خانوادگی اعلام کرد.دادستان عنبرآباد افزود: با توجه به نحوه وقوع قتل و ایجاد جو نارضایتی در شهر و از آنجا که قاتل قصد فرار و پیوستن به یک گروه مسلحانه در یکی از شهرستان‌های جنوبی استان را داشت پرونده به صورت ویژه در دستور کار دادستانی قرار گرفت.وی گفت: در یکسری اقدامات اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) متهم شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر شد.

وی افزود: عامل تیراندازی‌های ۲ هفته پیش هم که منجر به قتل یک نفر و مجروح شدن ۲ نفر دیگر شده بود با تلاش شبانه‌روزی دادستانی عنبرآباد و پلیس آگاهی این شهرستان در مخفیگاهش دستگیر شد.دادستان عنبرآباداضافه کرد: در این حادثه متهم به قتل در یکی از روستاهای توابع بخش جبالبارز جنوبی (کشک مور) توسط سلاح کلاشینکف اقدام به تیراندازی کرده بود که منجر به مجروح شدن ۳ نفر شده بود که یکی از این افراد به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان جان باخت.سبحانی وجود سلاح‌های غیر مجاز در دست مردم را تهدید دانست و هشدار داد: دستگاه قضایی با جرائم امنیتی و خشن از قبیل اقدامات مسلحانه و قتل به شدت برخورد قضایی خواهد کرد.

‎کشف ۱۹۲۹ کیلوگرم مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: یک تن و ۹۲۹ کیلوگرم مواد مخدر با انهدام ۲ شبکه بزرگ قاچاق موادمخدر و دستگیری ۵ قاچاقچی در استان کشف شد.

سردار حسین رحیمی افزود: ماموران انتظامی زاهدان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از فعالیت یک شبکه قاچاقچیان مسلح که اقدام به جا به جایی مواد مخدر به صورت گسترده می‌کردند، مطلع شدند.

وی اضافه کرد: پس از شناسایی یکی از اعضای این شبکه ماموران او را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و پس از یک هفته اقدامات اطلاعاتی محل انباشت (دپو) مواد مخدر را در یکی از روستاهای حاشیه شهر زاهدان شناسایی کردند.سردار رحیمی اضافه کرد: با شناسایی محل انباشت مواد مخدر ماموران در یک عملیات غافلگیرانه بادستگیری یک قاچاقچی،۶۱۲ کیلوگرم تریاک،۲۷۲ کیلو گرم مرفین، ۱۰۲ کیلوگرم حشیش و یک قبضه سلاح کلاشینکف با مهمات مربوطه کشف کردند و یک خودرو سبک و ۲ موتورسیکلت متعلق به اعضای این شبکه توفیف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از اجرای یک عملیات موفق پلیسی دیگر در استان خبر داد و گفت: در این عملیات ماموران انتظامی خاش در نتیجه اقدامات اطلاعاتی یک ماهه یک شبکه قاچاق مواد مخدر را در حالی که اقدام به دپو مقادیر زیادی مواد افیونی در یک منزل مسکونی کرده بودند، شناسایی و با دستگیری ۴ قاچاقچی و توقیف یک خودرو تویوتا ۸۰۶ کیلو گرم تریاک به همراه ۱۳۷ کیلو گرم هروئین کشف کردند. ‏

‎ ‎آتش زدن درختان‎ ‎برای تصرف زمین‌ها‏

سرویس حوادث:دادستان عمومی و انقلاب پردیس گفت: متهمی که با آتش زدن درختان و از بین بردن برخی از فضاهای منابع طبیعی، به زمینخواری اقدام می‌کرد، دستگیر شد.

حیدر فتاحی افزود: این فرد با شناسایی اراضی دولتی و با اقدامات متقلبانه و با تخریب و آتش زدن درختان داخل این زمین‌ها به زمینخواری مبادرت می‌کرد. ‏دادستان عمومی و انقلاب پردیس اضافه کرد: دادستانی پردیس از ماه‌ها قبل با رصد کردن و انجام تحقیقات نامحسوس، این فرد را دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان کرد.‏

‎زنی روی خاله‌اش اسید پاشید

سرویس حوادث: مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ از وقوع یک فقره اسیدپاشی روی زنی توسط خواهرزاده‌اش در خیابان برزیل شرقی در محدوده ونک خبر داد.

سردار محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ دراین باره گفت: تحقیقات در خصوص این پرونده در مراحل مقدماتی قرار دارد و متهم برای انجام تحقیقات از سوی مقام قضایی و صدور قرار بازداشت به دادسرای جنایی تهران اعزام شد.

وی افزود: متهم در تحقیقات صرفاً به ارتکاب اسیدپاشی اعتراف و تا لحظه اعزام به دادسرای جنایی در خصوص انگیزه اسیدپاشی سکوت اختیار کرده و گفته که مهم پاشیدن اسید بوده که من آن را قبول دارم.

سردار محمدیان اضافه کرد: در بررسی میدانی از محل ارتکاب جنایت و با کشف بلیت هواپیما و روادید کشور کانادا مشخص شد که متهم قصد مسافرت به کشور کانادا را داشته و پیش از آن هم اقدام به اسیدپاشی روی خاله خود کرده بود.

متهم پرونده اسید پاشی دیروز به قاضی محسن مدیرروستا بازپرس امور جنایی تهران، گفت: من، مادر، پدر و خاله‌ام در یک ساختمان در خیابان برزیل زندگی می‌کنیم، من و پدر و مادر در طبقه اول و خاله‌ام در طبقه دوم است؛ دندان‌پزشک و متاهل هستم و قصد داشتم از همسرم طلاق بگیرم، در خانه خاله‌ام را که ۶۳ سال سن دارد، زدم که او به جلو در آمد و من اسید را روی بدنش پاشیدم و بعد از اسیدپاشی به منزل خودمان بازگشتم و قصد فرار داشتم که جلو در ساختمان توسط ماموران دستگیر شدم. ‏ زن ۴۲ ساله درباره نحوة تهیه اسید به بازپرس گفت: به خیابان ناصرخسرو رفتم و با پرداخت ۵۰۰۰ تومان اسید تهیه کردم.‏

وی افزود: قصد خروج از کشور و سفر به کانادا را داشتم که دستگیر شدم.‏

نسخه مناسب چاپ